Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártana ha "sokáig" lufi lenne...

Ártana ha "sokáig" lufi lenne a kutya lábán?

Figyelt kérdés

A kutyám nemrég elvágta a lábát, pont a talpán a "párnák" közül az egyiket, csak kb 1 cm hosszú és nem is igazán mély, de mégis vérzett és nem áll rá most mindig arra a lábára.

Lebetadinoztam és be is kentem neki, de folyamatosan nyalni akarja, meg amikor kimegy akkor ugye mégis csak átnedvesedik és menne kosz is a talajról a sebbe.

Nem tudok most már hova elmenni cipőt venni, a sima zokni meg leesik róla, láttam neten ilyen házi készítésű "kutyacipőt",ami annyi, hogy lufit húznak a kutya lábára.

Ez ártana neki szerintetek éjjelre?

Vagy alá zoknit tennék, tehát ruhaanyagot, és arra a lufit, úgy szerintem nem tudná leszedni.

Vagy hogyan tudnám most hirtelen bekötni neki éjjelre?



2017. dec. 21. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek ilyen téren az állatokhoz, de szerintem egy sebnek sem tesz jót, ha nem szellőzik. Egy éjszaka alatt pedig eléggél be is büdösödne szerintem.
2017. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek. Ha nem marad más figyelem amíg tudom, aztán majd elalszik. Sajnos a macskámmal már volt hasonló, és teljesen elfertőződött a folyamatos nyalogatástól meg hogy belement a por, most nem akarom újra ezt a kutyával is végigcsinálni.
2017. dec. 21. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
De benti akkor a kutya? Esetleg gallért is lehet rá tenni, ha ügyes vagy keményebb papírból is lehet készíteni. De nem biztos, hogy ezt annyira túl kell parázni. Szerintem inkább csak azért akarja nyalni, mert be van kenve, nem hiszem, hogy egész éjszaka nyalná.
2017. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lufit semmi esetre ne tégy rá, mert bedunsztolódik, semmi levegőt nem enged át a gumi.

Ha nagyon be szeretnéd kötni, akkor gézzel, öntapadós sebkötöző hálóval tedd. A zokni fenti szár részénél is meg lehetne kötni, hogy szorosabban fogja felül, úgy nem esne le róla. Viszont megvan rá az esély, hogy mindezt leszedi magáról, amint nem figyelsz, mert valószínűleg zavarni fogja, bármelyiket is választod...

Emiatt lenne jobb, ha felfújható gallért vagy műanyag tölcsért raknál a nyakára, akkor eleve nem érné el a lábát. Esetleg ezt lenne jó valahogy otthon, házilag összedobni, és leutánozni az eredetit, ha ma már nincs nyitva a közeletekben ügyelet vagy állatorvos, ahol vehetnél. Pl. ha van otthon úszógumi, szivacs, vastag ruhaanyag, stb...azokból már ki lehetne indulni, és összeeszkábálni valami használhatót.

2017. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Otthonra szerezz be állatpatikából/állatorvostól egy gallért amíg nem gyógyul be a talpa! Kintre tehetsz rá sétához zoknit, szigszalaggal tudod rögzíteni a lábán, vagy az általad írt "lufit".
2017. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Alapból kinti, de most nyilván behoztam, csak hát menne ki, meg a dolgát végezni ki kell vinnem, akkorra rakok rá valamit.

Most úgy néz ki nem nyalogatja, tényleg csak ha van rajta valami, remélem hamar rendbejön.

Köszönöm a válaszokat.

2017. dec. 21. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy hirtelen, ma éjszaka annyit tudsz tenni, hogy figyeled, rászólsz ha nyalná... A zoknit, "lufit" ugyanúgy leszedi gallér nélkül a kutya, és nyalja a sebet. Ma éjszaka figyeld, holnap szerezz gallért!
2017. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a bográccsal égette meg a lábát. Amit a doki rátett kötöző az kb 1 napig bírta. Amikor láttam a kutyát mit csinál, akkor hagytam neki szabadon, hogy szellőzzön éjszakára pedig egy pamut zoknit húztam rá amit egy hajhumival fogattam oda , persze nem nagyon szorosan. Abban szellőzött is neki, meg nem is zavarta őt.
2017. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!