Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha hány a kutyám?

Mit csináljak ha hány a kutyám?

Figyelt kérdés
Reggel epét hányt rögtön felkelés után. Anyósom adott neki egy csontot dél körül, rá 2 órára mégegyszer hányt ilyen barna folyékonyat. Azóta még 3x amiben ételmaradékok voltak. Inni iszik rendesen, jó kedvű. Első kutyám és nem igen van tapasztalatom mit csináljak vele, orvoshoz csak este tudom vinni.

2017. dec. 22. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Reménykedj, hogy kibírja estig.


Anyóst pusszantom, ha hányós kutyának csontot ad, mit ad vajon majd egy hányós gyereknek? :)

2017. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Este okvetlenül vidd orvoshoz, de meséld el neki, hogy az idióta anyósod csontot adott neki, lehetőleg csöveset!

Muszáj lesz ezt még ma lerendezned, mert holnap szombat, utána karácsony, mire vége az ünnepnek, nem lesz kutyád!

2017. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Az én zsebemben is ki tud nyílni a bicska a felelőtlen emberek miatt, de azért itt nem erről van szó. A hányás azért nem halálos betegség. Kutyáknál elég gyakori eset, nem kell egyből károgni, hogy lehet ásni a sírt neki. Ha a kedve, jó, egyébként étvágya van, minden más rendben van, akkor jó esélyjel ez egy kisebb betegség vagy valamit összeevett. Vidd el nyugodtan orvoshoz, de kap egy antibiotikumos injekciót és haza fognak küldeni, hogy figyeld a kutyát.
2017. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
33%
Szerintem sem kell panikba esni. Neha az en kutyammal is elofordul. Aztan meg semmi.
2017. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Én azért nagyon örülök, hogy egyeseknél ez ilyen semmitmondó probléma.

Nálunk minden komoly betegség hányással kezdődött, rendszerint vagy hétvégén, vagy ünnepek előtt.

Annak ellenére, hogy soha nem kezeltük félvállról a kutyáinkat, volt, hogy 1 nap késlekedés is végzetessé vált (hasnyálmirigy gyulladás)

Mivel az állat nem tudja elmondani mit érez, én azt vallom, hogy jobb félni, mint megijedni, ... de felőlem mindenki azt csinál amit akar, csak a szerencsétlen kutyákat sajnálom.

2017. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azóta gondolom megjártad az állatorvost!

Mit mondott?

És hogy van a kutyus?

2017. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a "ha nem viszed el a kutyát AZONNAL orvoshoz, akkor reggelre már kimúlik" típusú kommentárokat.

A hányás nem egy olyan vészes dolog, HA amúgy iszik rendesen (nem fog kiszáradni), ha nem teljesen étvágytalan és jó kedélyű. Amikor komolyabb a baj, ott más tünetek is vannak, amivel valóban orvoshoz kell sietni.

2017. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!