Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szukával ez...

EvaSz86 kérdése:

Ivartalanított szukával ez hogy történhet?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő...van egy 1,5 éves kan kutyusom, és egy 1 éves ivartalanított szuka kutyusom. Kb. 2 és fél hónapja volt az ivartalanítás, minden rendben ment, szépen begyógyult a műtéti heg, nem volt semmi gond mostanáig. Szerdán elvittem mindkét kutyust kozmetikába (bár nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a dologhoz, de csupán ez volt az ami eltért a napi rutintól), miután hazaértünk észrevettem, hogy a kan kutyusom sokkal jobban érdeklődik a kislány iránt, szagolgatja-nyalogatja...mígnem tegnap este már odáig fajult a helyzet, hogy folyamatosan "betámadta" hátulról a kislányt...a kislány ugye nem hagyja magát, meg is harapdosta kicsit a kisfiú orrát, de az nem adta fel. A kérdésem az, hogy mi ennek az oka? Hiszen pont amiatt ivartalanítottuk a kislányt, hogy ez ne forduljon elő, nem akartam két ivaros kutyust, de a kislány már nem tüzelhet...akkor mégis miért csinálja ezt a kisfiú. Műtét előtt és után is jól megvoltak, a kisfiú nem közeledett...most viszont már elég zavaró a kislány számára is, hogy játszani sem tud normálisan, mert a kisfiú folyton "piszkálja".

2017. dec. 24. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A kutyáknál a hágó mozdulat nem csak a szuka tüzelésekor fordulhat elő.

Egy kutya a dominanciáját is kifejezheti ezzel a gesztussal. Akár két kan között is szokott lenni, hogy a dominánsabb kan ilyet csinál a másikkal.

A másik tippem, hogy mostanra ürültek ki a lányból a hormonok és a kan érzi, hogy ennek hatására más az illata, mint amit megszokott.

Miért csak az egyiket ivartalaníttattad egyébként?

(Nekem is fiú-lány páros van. Mindkettő ivartalan)

2017. dec. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ...nem dominancia kérdés lesz, mert eddig ez nem fordult elő...ilyen volt akkor, amikor ivartalanítás előtt tüzelni kezdett a kislány, pont ugyanezt csinálta kisfiú. Lehet, hogy a hormonok miatt van tényleg.

Tervben van a kisfiú ivartalanítása is, de egyszerre túl sok lett volna két műtött kutyus.

2017. dec. 24. 07:51
 3/7 Krande ***** válasza:
88%
Egy-másfél éves kutyák... Hogy eddig nem volt látványos dominancia vita köztük, még ne dőlj hátra hogy biztos nem is lesz.
2017. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A kan ledominálta.

Tiltsd.

2017. dec. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Más a szaga kozmi után.


Kutyakozmetikus vagyok és együtt tartott két nemű de ivartalanított kutyák is csinálják ezt,más a szaga a szukának ennyi, kan ezért érdeklődik. Pár nap alatt elmúlik,persze szólj rá.

2017. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
*két különböző nemű
2017. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon köszönöm, én is erre gondoltam, mert a kozmetika előtt semmi nem volt. Utána pedig már bent a kozmetikában annyira látványosan elkezdte a kiskan, rá is csodálkoztam. De már tegnap is javult a helyzet. Ma reggel pedig rá sem nézett a kislányra még. Köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 25. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!