Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák bírják a zenélést?

A kutyák bírják a zenélést?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten zenészek vagyunk. Nemrég eljegyeztük egymást és ennek örömére szeretnénk egy közös kutyát. Csak nem tudjuk hogy a kutyák mennyire bírják a zenélést. Én oboázok és gitározok a párom klarinétozik és mindketten zongorázunk és napi 5-6 óra zenélés a minimum. Bírják ezt a kutyák? Ha igen melyik fajta lehet a legalkalmasabb? Inkább nagyobb testű kutyusban gondolkodunk és kölyökkutyát szeretnénk. Lakásban lakunk de 2 utcányira van egy park szóval a sétáltatással nem lenne gond.
2017. dec. 24. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Séta mellett foglalkozást is igényel egy kutya. Munka és zene mellett lesz rá időtök?
2017. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Huhha... Először is gratulálok nyilván nem volt egyszerű eljutni egy ilyen szintre :)


Viszont a kutyus rengeteg foglalkozást igényel, kb. annyit, amennyit minimum zenéltek. Persze ez fajtától is függ.


A zenét sztem jól bírná, de ha zenéltek mondjuk 7 órát + 8 órát dolgoztok + egyéntől függően 8-6 órát alszatok akkor nem tudom hogy utemezitek be a kutyát. Talán egy macska jobb választás lenne. Ő elvan, független természetű állatok, viszont ugyanúgy szeretnek,bújnak.

2017. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Zenélés a munkánk, mindketten egy zenekarban vagyunk. Próbák délután vannak, este a koncertek szóval délelőtt lenne időnk foglalkozni vele a zenélés mellett :)
2017. dec. 24. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem semmi akadálya, ha eleget foglalkoztok vele.
2017. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
És délután meg este ki vinné ki sétálni?
2017. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha nagytestű kutyát szeretnétek lakásban akkor labrador vagy golden.


De nagyon keveset mondtatok arról, hogy kb mennyit tudtuk foglalkozni a kutyával.


Lakásban tartott kutyánál fontos a napi 3 séta, 2 egéségügyi és egy hosszú séta, ahol a kutya tud bandázni, futkosni. Ezen felül további fél-1 óra foglalkozás. Kb. 8 óra a max amit egyedül lehet hagyni a lakásban. Kutyafajtától függően napi takarítás a kutyaszőr miatt, és szintén fajtafüggően akár naponta, 2 naponta szőrápolás.


Volt kutyám lakásban, magánvélemény, hogy soha többet. A napi 3 séta, és az, hogy max 8-9 órát lehet egyedül nagyon nagy kötöttség.


Ha köjköt akartok akkor 2 óránként séta a szobatisztaságranevelés alatt, ennél hosszabb időre nagyon nem is maradhat egyedül mert máskülönben lefogja bontani a lakást.

2017. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!