Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy nem ivartalan...

Lehetséges, hogy nem ivartalanított?

Figyelt kérdés

A kutyám egy eléggé legalja menhelyről van. Elviekben ivartalanított kislány. Heg van a pocakján. És itt leszögezném, hogy Ő az első kutyám, így nem vagyok hű de jártas a témában.


Szóval van heg a poci azon részén. Viszont mostanában engedte el magát teljesen, és eléggé kötözködő természetű kutya. Volt ebből sajnos balesetünk, a másik kutya megunta és elkapta az enyémet (a futtató másik felén voltam, épp a kakit dobtam ki). Ebből adódóan azt gondolom, hogy egy korábbi harc hagyatéka lehet. És még azért is, mert ahol elvileg a méhe volt, nagyon feszes a bőre, és (olyan gondolkodású emberként, aki tények alapján dönt) nem hinném, hogy a gyomra/hasa az kitöltötte a helyét. A másik gondolatom az, hogy eddig a kan kutyusok közeledését nem viselte el, azonnal odamorgott, viszont mostanában egyre barátságosabban kezeli őket. Elég hamar megszokta a társaságot, általában ugyan azokkal a kutyákkal találkozik. Szóval az a kérdés, hogy lehetséges, hogy nincs kiivartalanítva? Nemsokára viszem orvoshoz, ott is rákérdezek (mielőtt valaki mondaná, hogy a doki elmondja).


2017. dec. 25. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez teljesen nonszensz ezekből miért következtetsz arra hogy nincs ivartalanítva. Az, hogy kötözködő és gondok vannak más kutyákkal szimplán szocializáció és neveletlenség kérdése, tiltani kell a nem kívánt viselkedést és nem ártana egy kutyasuliba vinni. Szerintem ha heg van a hasán ivartalanított lehet, nem tudom mióta van nálad de ha nem lenne ivartalanítva félévente tüzelne. Ha ez nincs akkor biztos hogy ivartalan. A másik meg hogy de, a belek kitöltik a méh helyét, és az egyébként sem nagy nyugalmi állapotban, nem tudod ilyen "feszesség" alapján megállapítani hogy ott van. Ha pedig kedveli a kankutyákat az nem baj és ismét nincs összefüggésben az ivarossággal, lehet hogy nem is a kanokat hanem az adott egyedeket szereti. :)


Mindenesetre rákérdezhetsz a dokinál, egy ultrahangot is kérhetsz ha 100%-ot akarsz, de szerintem nem kell attól aggódnod hogy ivaros lenne. Egy kis kutyasuli viszont kellene neki szerintem a többi kutyával való viszonya miatt.

2017. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem aggódom amiatt, hogy ivaros, épp ellenkezőleg :D


Abba nem gondoltam bele, hogy a belek kitölthetik a helyet, az igaz.


Alaphangon magának való, elvan más kutyákkal. Azt nem írtam, hogy akkor morog oda, amikor a pocakjánál szaglásznak (van amikor "fürdik" a fűben, vagy a játékával játszik hanyatt vágódva és akkor szaglásznak). Azért gondoltam arra, hogy nem ivartalanított, mert így megismervén (féléve van nálam) eléggé kis görcsös, lelkis kutya és mindent magára vesz. Ilyen esetekben amikor az odamorgás megy, az jut eszembe, hogy lehet azt hiszi, hogy meg akarják támadni. De lehet, már csak én képzelem bele... :D


A kutyasulin elgondolkodtam, csak diákként nem nagyon megy az, hogy fizessem, és a szüleimnek sem menne egy alapképzés a kutyasulihoz ( pár ismerőst kérdeztem akik járatják a kutyájukat kutyasuliba, és azt mondták, hogy 40.000 az alapképzés). Kötekedni nem nagyon kötekszik (mást akartak írni, csak már nem fog az agyam :D) inkább dominálni akar. Tudom ez sem jobb :D

2017. dec. 25. 00:54
 3/8 A kérdező kommentje:
* ha arról van szó elvan más kutyákkal, játszik velük (ez lemaradt)
2017. dec. 25. 00:59
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon egyszerű a kérdés: benne kell lennie az oltási könyvben, hogy mikor és ki végezte az ivartalanítást, orvosi pecséttel, pluszban a chipjére is rávezetve. Benne van: ivartalanított. Nincs benne: nem ivartalanított. Nincs oltási könyve: na akkor lenne tényleg legalja a menhely.

Egyébként nem is biztos, hogy a méhet is eltávolították ivartalanításkor, főleg fiatal kutyáknál mostanában csak a petefészkeket szokták. Ez egy ultrahanggal kideríthető.

2017. dec. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Elárulok egy titkot: harci sérülésben tépett sebet kap az állat, műtétből meg egyeneset. Olyan kutyát még nem hordott a hátán a föld, aki egyenes heget tud harapni és kés van a fog helyén, szóval nem nagy kunszt megmondani, mi műtéti heg és mi nem az.
2017. dec. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

" Azért gondoltam arra, hogy nem ivartalanított, mert így megismervén (féléve van nálam) eléggé kis görcsös, lelkis kutya és mindent magára vesz. Ilyen esetekben amikor az odamorgás megy, az jut eszembe, hogy lehet azt hiszi, hogy meg akarják támadni. De lehet, már csak én képzelem bele..."

Nem értem, ebből hogyan következik az, hogy nincs ivartalanítva. Az ivartalanítás nem valami csodaszer, ami minden viselkedési problémát megold.

2017. dec. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Amiket leírtál, nincsenek összefüggésben az ivartalanítással.

Ha még a heget is látod, biztosan meg van műtve. Ha mégsem lenne, akkor az kiderül, mivel félévente kb. tüzelnek a szukák.


A leírtakon neveléssel lehet és kell segíteni.

2017. dec. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokszor nem veszik ki a méhet, csak a petefészkeket. És néha olyan is előfordul, hogy a petefészek egy kis darabja bent marad véletlenül, így a kutya ivartalanítás után is tüzel. Akkor is, ha méhe sincs.


De a fent delsoroltak közül egyik sem utal arra, hogy még ivaros lenne. Mióta van nálad? Ha már több, mint egy éve és még nem volt tüzelése, akkor ivartalan.

2017. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!