Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás! Tanácso...

Szeparációs szorongás! Tanácsokra lenne szükségem, aki már átsegítette a kutyáját ezzel kapcsolatban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A mienk 3 hónapos, talált kiskutya, így nem ismerjük hogy bántak vele ez előző gazdái, bár sejtem, ha utcára tették. Ő CSAK akkor rosszalkodik ha egyedül marad otthon (pontosabban a másik,10 éves kutyával) gondolom egyedül eszeli ki a csínytalanságokat.
2010. jún. 3. 13:47
 1/10 Akiteki ***** válasza:

Honnan tudod, hogy szorongás? Simán rosszcsont kölyök is lehet.

Nekem otthonról sem kell elmennem, elég ha bezárkózom a fürdőszobába, azonnal kieszelnek valami rosszaságot. :)

2010. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha otthon vagyunk,jól viselkedik-ebből gondolom hogy szeparációs szorongás.lehet hogy tényleg "csak" rosszcsont,de ez sem indok arra hogy lelakja a lakást.
2010. jún. 3. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek ugyan ezt csinálják külön-külön és együtt is. Összeszedni sem tudom,h mi mindent nulláztak már le. Kész vagyon! A ház, a kert, kész romhalmazt csináltak. Kialakítottunk nekik egy kennelt,kb 40 nm. Itt jól kiugrálják magukat,este bent alszanak jól kifáradva. Nekünk ez a megoldás vált be. Ha lakásban laksz,javaslom h naponta legalább 3x sétáltasd és ebből 1 mindíg legyen jó kiadós. Futkározzanak,játszanak. Az enyémek: vizsla 2,5 éves, keverék 1,5 éves. Szukák.
2010. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem szeparációs szorongás. Vannak olyanok, akik egyszer hallják ezt a kifejezést utána olvasnak, aztán már minden kutya, aki unatkozik, annak szeparációs szorongása van. Én válaszoltam a másik kérdésednél is, hogy ez nem szeparációs szorongás, hanem unatkozás. Természetes, hogy ha otthon vagy, akkor nem rosszalkodik, hiszen miért csinálná az orrod előtt, ha utána büntit kap, ezért akkor rágicsál, amikor nem vagy ott. Amúgy ha ragaszkodsz hozzá, hogy szepírációs szornongás, akkor leírom, hogy hogy lehet kezelni az ilyen kutyákat.

Első lépés: elkészülsz, tökéletesen ugyanúgy, mintha dolgozni mennél, még kabátot és cipőt is felveszel. De aztán nem mész sehova, csak leülsz a kanapéra olvasgatni. Ezt sokszor megismétled egy nap.

Második lépés: elkészülsz ugyanúgy, mint minden nap, de most nem a kanapéra ülsz, hanem kimész az ajtón. Vársz 10 másodpercet (nem percet!) és visszamész a lakásba. A kutyával ne törődj, ne dícsérgesd és ne csapj ovációt, amiért kibírta 10 másodpercig egyedül. Csinálj úgy, mintha mi sem történt volna. Ezt ismételgesd minden nap.

Harmadik lépés: készülj el, majd menj el, csak most ne 10 másodperce, hanem növeld az időt szép fokozatosan, minden nap kicsit több időre menj ki a házból.

Ha már a kutya felfogta, hogy minden alkalommal visszajössz, amikor elmentél, akkor rendben vagy. Amúgy az egész "tréning" alatt nem szabad üdvözöln a kutyát hazaérkezéskor, csak akkor simogathatod meg, ha már lenyugodott és leölt vagy lefeküdt valahova és nem veled foglakozik. Persze ez csak akkorra vonatkozi, amikor hazaérsz munkából.

2010. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah. És azt hozzátenném, hogy nem mész semmire a "tréning-el", hogy ha nem ez a baja a kutyának. Hanem mondjuk az, hogy nincs lefárasztva sem mentálisan sem fizikálisan. És mondjuk azért szed szét mindent, mert halálra unja magát. És azok a kutyák, akik unalomból rombolnak, azok sem szoktak a gazdi jelenlétében "rosszalkodni". Ezért van az, hogy a hozzá nem értők keverik a szeparációs szorongást az egyszerű unalommal. Igen, vannak kutyák, akiknek nagyok az igényeik, igényelik a tanítást, a képzést és a sok mozgást.
2010. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok!akkor reggel is kifárasztom holnaptól,nemcsak délután,utána meg beszámolok az eredményről.kívánom,hogy így legyen,s csak le kelljen fárasztani.az üdvözlést a hazatéréskor viszont elrontottuk,mert mindig egymás nyakába ugrunk,és hagyom,hogy puszizzon,stb.
2010. jún. 3. 14:53
 7/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Hagy örüljön. Egészséges normális kutyának nem árt.

Az enyémeknek az égvilágon semmi baja, egyszerűen kihasználják, ha védtelen vagyok és megkaparintják a számukra vonzó dolgokat. Valamiért egyik kedvenc a wc kefe és pumpa.

Azt hittem, valami szaga van már, azért szeretik, vettem újat. Csomagolással együtt lopták el. :))

[link]

2010. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Akkor majd írd le, hogy változott e a helyzet. Ezeket még leírom, hátha segít kiigazodni a kutyán, (idézem a kutyák nagy kézikönyvéből):

A kiskutyák körülbelül három (3) hónapos korukban kezdenek el rágcsálni, amikor a tejfogak állandó fogakra cserélődnek. A kölyök ínye, fogai sajognak, és a rágással enyhíteni tudnak a kellemetlen érzésen. A fogváltás fél éves koruk körül fejeződik be, de a rágcsálás ennél valamivel tovább szokott tartani, amíg a maradandó fogak el nem helyzkednem a fogínyben. Ebben az időszakban nem sokat tehetünk, legfeljebb annyit, hogy távol tartjuk a kiskutyát értékeinktől és cserébe változatos rágnivalókkal látjuk el.

Ja és amit én mondtam, hogy tegyünk a fagyasztóba a kedvenc jétákai közül párat, ezeket szívesen fogja rágni, mert a hideg kellemesen enyhíti a kiskutya fájdalmát.

2010. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ez jó ötlet, ki fogom próbálni.
2010. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
segítség! a helyzet nem változik, időszakosan ismét rongál a kiskutya. már 7 hónapos, és még mindig kitalál idétlenségeket, kért okozva. legutóbb a kárpitozott kanapét cincálta meg, és pár cd-t vágott haza. lassan felmondják az idegeim a szolgálatot. mi t tehetek? mindig csak akkor rosszalkodik, ha mi nem vagyunk otthon... nem akarok lakást felújítani emiatt!!!
2010. szept. 20. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!