Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos a csivavám de az...

4 hónapos a csivavám de az ágyra wc-zik hogy szoktasam alomba? Csak játszik benne nagyon játékos még valki? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Negatívak hagyatok köszi ...

2017. dec. 25. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem macskád van, hanem kutyád, tehát ne akard és nem is lehet alomra szoktatni. Ki kell vinni rendszeresen, eleinte gyakrabban, amíg szobatiszta nem lesz. Ha kint elvégezte a dolgát, megdicsérni. Az a kutya nem szobatiszta, amelyik a lakáson belül végzi a dolgát, legyen az alom, pelenka, bármi. És ez nem 'negatív' válasz, ezek a tények.
2017. dec. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Azért játszik az alomban mivel nem tudja, mire való, nem macska. Attól, hogy csivava, nem ártana kutyaként kezelni. Ha megengeded a kutyának hogy a lakáson belül végezze a dolgát, neki mindegy lesz, hogy ágy vagy szőnyeg, csak azt fogja tudni, hogy lehet bent wc-zni. Neveld szobatisztaságra.
2017. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hátránya, ha szobatisztaság helyett a bentre ürítésre szoktatod. Az ezzel jár. Hogyan tenne különbséget a szőnyeg, kanapé vagy pelenka közt?
2017. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kellett lepontozni a többi választ, az "orrot a pisibe nyomás" válaszon kívül az összes hasznos és helyes válasz.

Sajnos úgy érzem nem tetszik hogy a kutya nem szoktatható alomra. Mivel nem macska nem jár alomra, oda fog pisilni ahova akar és ahova engeded. A "szobatiszta" szó jelentése hogy a lakásban nem pisil sehova. Ergo ki kell vinni és úgy válik szobatisztává.


Egyébként én még soha nem láttam olyan almot aminek bármi köze is volt a kutyákhoz, nem tudom hogy honnan jut az emberek eszébe hogy a kutyákat macska(!)alomra akarják szoktatni.

2017. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző helyen nem szoktatták pelenkára? Ha azt szokta meg, akkor valószínűleg az ágynemű hasonlít neki arra.

Egyébként jól mondták előttem, ki kell vinni pisilni, a pelenka és az alom egyáltalán nem higiénikus. Valamint a kutyának is szüksége van a sétára, mozgásra, más kutyák társaságra.

2017. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd az ágyadba, és 2 óránként vidd egészségügyi sétára, amíg szobatiszta nem lesz.


Amúgy rálehet szoktatni kutyát az alomra, de pont annyi idő és macera mint a szobatisztaságra nevelés. Szóval csak arra jó, hogy ne kelljen sétáltatni a kutyát ez meg ugye nem cél... szóval ezzel kár is foglalkozni.

2017. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Engem akkor kövezzetek meg.. Míg kicsi volt 3 óránként keltem ,hogy kivigyem de volt,hogy becsúszott két kimenetnel között egy egy pisi. Az ágyba ugyan sose de pont egy sarkot nézett ki magának . Letettem rá a macska almot .. röhejes vagy sem ráment a kutya majd kb 2 nap után már azt sem használta csak a kint lévő macska almot . Persze utána megszokta a kinti piszkítást igy az alom is csak átmeneti megoldásnak volt jó :)
2017. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Le hordom minden nap , 3x 1órára tudom hogy nem macska de naaa most nem tudok mit tenni ... kistestű kabátba is majd meg fagy és inkább fagyoskodik lent mint wc-en . Ezért kérdeztem az almot
2017. dec. 25. 21:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Négy hónapos kutyának a napi három édeskevés. A felnőtt kutyát is jobb levinni inkább 4-szer mint 3-szor. Azt tanácsolom hogy fogadd meg amit mondanak és kezd el lehordani 2-3 óránként. Egy ilyen kicsi testű kutya amúgy se tudja sokáig tartani, nemhogy még kölyökként.
2017. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Egyszerű. Amikor rajta kapod, hogy az ágyon készül pisilni/kakilni, akkor rászólsz, leszidod és azzal a lendülettel gyorsan berakod az alomba, hogy oda csurgassa a maradékot. Ha pisi kerül az alomba, megdicséred.

2-3 óránként meg vidd le 10-15 perc sétára és ha ott is csinál valamit (előbb-utóbb fog), akkor szintén menjen a dicséret.


Ez hülyeség, hogy kutyát nem lehet alomra szoktatni. Lehet, csak rendszeres séta mellett az égvilágon semmi értelme. Max. akkor lehet hasznos, ha vizelettartási problémában szenvedő kutyád van, vagy rendszeresen nagyon sokat vagy távol és nincs, aki levigye.

2017. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!