Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kockázatos szerintetek ez a...

Kockázatos szerintetek ez a beavatkozás?

Figyelt kérdés
A szomszéd boxer szukája nyáron tüvelt először és én is sokat vagyok velük. Szóba került hogy ivartalanítják hogy ne legyenek vérzései de gondolkoznak rajt. Ez ugye egy műtét nem olyan egyszerű mint a kanoknál. Érvek vs. Ellenérvek érdekelnének
2017. dec. 25. 20:45
 1/10 A kérdező kommentje:
*tüzelt sorry
2017. dec. 25. 20:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rutinműtét. Számos előnye van: ivarszervi betegségek megelőzése, tüzelés megszűnése, felesleges szaporulat elkerülése, stb.
2017. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöldi
2017. dec. 25. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiket az első válaszolónis felsorolt. A menhelyek dugig vannak a nem tervezett szaporulatokkal. A mi szuka kutyusunkat is ivartalanítattuk. 2 nap mulva már kutya baja volt.
2017. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. dec. 25. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jóval több előnye van mint hátránya és kockázata. Ritka a komplikáció, manapság teljesen rutinműtétnek számít. A legfontosabb érv mellette hogy megelőzi a felesleges szaporulatot és az ivarszervi megbetegedéseket, főleg a rákos elváltozásokat. Nem lesz álvemhes a kutya aminek szinte biztos velejárója a gennyes méhgyulladás ami az egyik legsúlyosabb ilyen betegségek egyike. Nem vérzik és nem járnak a kanok rá, nem okoz kellemetlenséget.


Egyedüli ellenérv az altatás kockázata, de ezt minimálisra lehet csökkenteni egy teljes vizsgálattal előtte, ha minden érték rendben van szinte kockázatmentes. Esetleg még olyan hátránya van (én sajnos beleestem egy ilyenbe) hogy a kutya ivartalanítás után is tüzel, bár nem fogamzóképes. Azt mondta a doki hogy valószínűleg az előző orvos (nem a mostani dokihoz jártam akkor még, részben ezért is váltottam) nem vette ki tökéletesen a petefészkét és bent maradt egy kis darab, az miatt van az olykori tüzelés. De egy valamirevaló odafigyelő állatorvos nem követ el általában ilyen hibát.

2017. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek várok még történeteket ☺
2017. dec. 25. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már leírták előttem, hogy miért kellene minél hamarabb átesnie a kutyának ezen a műtéten.

Egy barátom nem akarta ivartalaníttatni a szuka kutyáját, mert sajnálta. Szegény kutya többször is álvemhes volt, majd áttétes emlődaganatban pusztult el. Sjnos ez nem egyedi eset. Az állatorvosok nem véletlenül hívják fel a kutyatulajdonosok figyelmét az ivartalanítás fontosságára.

Az én kutyám fél évesen esett át a műtéten. Az altatásból felébredve sírt, mert még szédelgett és meg volt ijedve. Estére viszont már úgy futkározott, hogy attól féltünk, felszakad a sebe. Nem szakadt fel, azóta boldog, felnőtt kutya. Nem kell attól tartanunk, hogy besurran hozzá egy fiú és lesz egy csomó kiskutya és reméljük egészséges lesz továbbra is.

2017. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az altatásnak van némi kockázata, de ez embereknél is így van. Viszont, egy fiatal és egészséges kutyánál ez minimális.

Szukáknál nagyobb műtét, mint kanoknál, de mára már rutin beavatkozás. Pár nap után már úgy kell visszafogni a szukákat is, hogy legalább varratszedésig legyenek kicsit nyugodtabban :)

Sokkal több veszélyes kockázata van annak, ha ivaros marad: pl. álvemhesség, gennyes méhgyulladás - ez utóbbi életveszélyes, azonnali műtétet igényel. Ivarszervi daganatok.

2017. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ivartalanításnak egészségügyi szempontból kizárólag előnyei vannak. Pl ivarszervek nem rákosodnak el, nem lesz álvemhes, stb. Maga a műtéti beavatkozás minimális kockázattal jár, ahogyan az altatás minden esetben. Ez a kockázat sokkal kisebb, ha a kutya fiatal és jó egészségi állapotban van. A műtét előtt a biztonság kedvéért lehet kérni egy állapotfelmérő laborvizsgálatot, hogy kiderüljön, ha valami probléma van.
2017. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!