Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csinalja ezt a kiskutyam?

Miert csinalja ezt a kiskutyam?

Figyelt kérdés

Fel oran belul 3szor is bepisilt, mindg leszidruk es kivittukk egybol. Es nem is kis adagokat... kint meg csak jatszik.

Mar kezdett szoba tiszta lenni...szolt ha ki akart menni stb.


2017. dec. 26. 11:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Na mar a 4. bepisilies is megvolt...
2017. dec. 26. 11:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell vele kint lenni amíg nem pisil, aztán megdicsérni. Mennyi idős kutya? Mióta van nálad? A szobatisztaságot sokszor hónapokig tanulják, ez nem egy pár napos folyamat.
2017. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt 3 hónapos kora körül egy kis "visszaesés" - ez kb. napi egy bepisilés volt, leginkább játék közben "feledkezett meg magáról". A szokásos módon kezeltük: ha rajtakaptuk, rászóltunk és kivittük. Nem sokkal később egyik napról a másikra teljesen szobatiszta lett.
2017. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3 hete van nalam, 12 hetes..
2017. dec. 26. 11:56
 5/12 anonim válasza:
71%

A szobatisztaság sajnos nem egyről a kettőre alakul ki. Áprilisban hoztam haza egy keverék kutyust. Egyértelműen szerettem volna ha bent alszik,viszont nappal kint legyen. Sokszor bepisilt,volt hogy 1 órán belül 4 lepedő csere kellett. Este nemtudtam nyugodtan aludni kb.3hétig mert éjfél fele ki kellett mennie. Javaslom neked is,hogy tapasztald ki miket csinál pisilés / kakilás előtt. Ezalatt értem a sok járkálást,szaglászást. Ha evett általában rá 45percen belül lesz kaki pisi. De változó,tapasztald ki. Ha tetten éred,határozottan szólj rá,hogy nem! És vidd ki. Ha kint pisil nagy dicséret neki. Ha megtörtént a baj, nem tetten kaptad rajta hanem már utólag veszed észre a csomagot,ne szidd le mert nem érti majd.

Tehát próbáld meg kitapasztalni miket csinál mielőtt ürít pisil. Ja és mivel még pici, így ha bent játszotok vele,hamar "felizgul" így könnyen befog pisilni egy két cseppet. Az én kutyáim ezt 7hónaposan nőtték ki de nem teljesen.

Nekem 2kutyám van,de a mai napig előfordulnak balesetek. Türelem,és meglesz az eredmény. Sok sikert

2017. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
71%
Utolsó vagyok. Elfelejtettem írni,hogy ébredés után 100% hogy lesz pisi. :)
2017. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kakilni nem szokott bent. Az elso ejszaka fordult elo.

De azt nem ertem, hogy kikereckedik nagyon ugyesen. Kimegyek vele es csak jatszik. 15-20 perceket kint vagyok vele az udvaron.

Bemegyunk es ra kb 5 percre mar be is pisil random helyekre..

2017. dec. 29. 16:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt mar kitapasztaltuk hogy minden szundi utan pisiles kovetkezik :D
2017. dec. 29. 16:41
 9/12 anonim válasza:

Próbáljátok meg tovább kint hagyni

lehetséges,hogy izgatott,hogy bemehet,és azért pisil be. Ez normális,nálunk is így volt régen a két kutyusomnál.

2017. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg szervi baj

Lehet a húgyúti-, hólyag- vagy vesebetegség, de lehet szorongás, a zivataroktól vagy a hangos zajoktól való félelem.

Nem iszik többet? Cukorbetegség jele.

2017. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!