Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kis mini yorki...

Befogadtam egy kis mini yorki kutyus 5napja. Amit megevett tegnap azt ma mar nem akarja megenni. Miert?

Figyelt kérdés
Egy autobol szolt ki egy oreg bacsi hogy nem e kell a kutyus mert o elkoltozik es nem viheti magaval a kutyust. Persze azonnal befogadtam mert nem akartan hogy esetleg kidobja vagy barmi. Elso utam az allatorvoshoz vezetett aki megnezte a chipet ami nem volt benne es a bacsi azt mondta otthon hagyta az oltasi konyvet a kutyusnak amit mondtam a dokinak aki azt mondta hogy akkor minden oltast be kell ujra adni neki. 5napja van nalam es nem nagyon alar enni. Kapott pulyka husit. Eloszor megette de masnap mar nem. Tegnap evett majkremet mamar azt sem akarja megenni. Az orvos szerint semmi baja nincsen hala istennek. Szerintetek mit adjak enni neki? Van szaraztap amit elso nap megevett az mindig van elotte de mar az sem kell neki :( a masik hogy a hasamat nyalogatja de nem tudom miert?
2017. dec. 26. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd elkezdeni válogatni. Tedd le elé a jó minőségű száraztápot és ha nem eszi meg, akkor elveszed. Legközelebbi etetés él ugyanez. Ha majd éhes lesz, meg fogja enni.

Ha oltási könyv és chip sincs, akkor nagy valószínűséggel soha nem látta a kutyát orvos, így tényleg be kell adatni neki az összes oltást.

2017. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért válogat, mert megteheti.
2017. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan ezt mintha egy fb bejegyzésben olvastam volna. Sokan mondták hogy lopott kutyus lehet és a gazdáját kéne keresni nem rögtön befogadni.
2017. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
és jó lenne ha utána olvasnál mert ha az etetéssel is bajok vannak akkor elég hamar be fogsz állni az utálatos kistestű kutyás gazdik után a sorba mivel nevelni sem fogod tudni ha már itt elakadsz. A megoldás hogy nem jársz a kedvében, leteszed elé, vársz pár percet, ha nem eszi elveszed és legközelebb elkapja. Attól függően hogy mennyire rontottátok el 5 nap alatt ez 1-2 naptól egy egész hétig is tarthat. Közben biztos hányni fog és kunyerálni akar, de nem szabad neki semmi mást adni.
2017. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem létezik olyan, hogy "mini" yorkie. A Yorkshire terrier egyméretes fajta, ha valamelyik túl kicsi, vagy túl nagy, az csak annyit jelent, hogy szaporított, fajta jellegű keverék, ahogy nyilvána tiéd is az, de persze ez nem gond, amennyiben nem vásároltad, hanem befogadtad. Válogatni meg nem kell hagyni egy kutyát sem, a yorkie is kutya, akkor is, ha kicsi, nem igényel különleges bánásmódot. Amivel eteted, azt etetési időben odaadod neki, ha nem eszi meg záros időn beül (max 10 perc) ,akkor elveszed és a következő etetési időben ugyanazt odaadod. Előbb utóbb meg fogja enni, egyetlen kutya sem halt még önként éhen,(beteg állat kivétel persze)akit etetnek rendszeresen.
2017. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyival kiegészíteném, hogy nem hagyunk kutya előtt állandóan ételt. Friss vize legyen, kaját meg etetési időben, régen rossz, ha a száraz táp előtte van mindig. Jó minőségű száraztáp is tökéletes, nem kell variálni, amilyen keveset eszik egy ekkora állat, simán bevállalható prémium táp is.
2017. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A jó minőségű táp mit takar? Milyen márkájú? Ne hagyj előtte ételt soha és ne engedd neki, hogy válogasson.
2017. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Annyira okos itt mindenki amugy. Van tacsko kutya a noveremnel es eletem soran volt 2 nemetjuhasz kutya a csaladban. Tudok kutyat nevelni. Volt nyuszim is neg tengeri malacom is. Friss viz mindig van elotte!!!!! Egyenlore kitapasztalom hogy mit eszik meg es mit nem.... Mivel 5napja van nalam... Az orvos azonnal a chipet nezte meg es mondta ha van benne akkor felkeressuk a gazdajat. De nincsen chip benne igy azt mondta az orvos hogy nalam maradhat. A facebook poszt utan vagy 20an ram irtak hogy az enyem a kutya enyem a kutya... Na dontse mar el az ember. Es miert nincs benne chip???? Kb 1 eves a kutya. Buntetnek azert ha nincd benne chip!!!!!! En viszont fogok bele tetetni es en befogom adatni neki az osszes szurit es nagyon budi volt a kutyus mikor kaptam ezert meg is furdettem es megszaritottam es vagy 2oraig nem voltam vele kint ne hogy megfazzon. Ugy erzem en mindent megadok ennek a kis kutyanak hamar azbelozo gazdaja ezt nem tette meg!!!!!!
2017. dec. 26. 14:50
 9/13 A kérdező kommentje:
A masik ha lopott kutya lenne akkor a bacsi penzert adta volna es nem ingyen... Hogy keressem a gazdajat ha nincsen chip benne? Es hogy adjam vissza egy olyan gazdinak aki nem tudott ra szanni 24ezer forintot a fogait megcsinaltatni az oltasokat beadni, chipet tetetni bele es aki szegeny kiskutyat nem tudta megfurdetni....
2017. dec. 26. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár van benne chip,akár nincs,2 hétig köteles a megtaláló keresni a gazdit.Amúgy fényképet,oltási könyvet szoktak kérni a jelentkezőktől.
2017. dec. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!