Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg kullancs van bent a...

Rengeteg kullancs van bent a házban is, mert a kutyák bent alszanak. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Nap közben kint vannak, de éjszakára bejönnek.

Belőlük is szedtem már ki kullancsot, de az ágyon is találtam.

Reggel a felsőmön mászott egy, most meg éreztem, hogy valami csikiz a pizsamám alatt a lábszáramon - azaz a lábamon mászott.

Az enyhe idő az oka?

Tudok tenni valamit?

A kutyákmindenképpen bent alszanak, ennek több oka is van.

Van vmi illat pl. amit nem szeretnek a kullancsok?



2017. dec. 26. 14:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
A kullancsirtó nyakörv szagát pl nem szeretik. Nem ismered őket? Ilyen pl a Kiltix, Foresto, Scalibor nyakörv. 7 hónapig védi kullancs/bolha ellen a kutyát. Igen, az enyhe teleken is sok a kullancs, éppen ezért kell egész évben védekezni ellene!
2017. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Jobb helyeken a kutyákon kullancsirtót használnak. Így sem a kutyán, sem a házban nem lesz kullancs.

Ez az idő igen kedvező a kullancsoknak, hiába van naptár szerint tél.

2017. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
A fagy elriasztaná őket elvileg . GERÁNIUM és diólevél csepp ami hat ellenük , kutyára és a lakásba terítsd . Ez van a nyakörvükön de az sokkal gyengébb és sokkal többe kerül .
2017. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

egnézem, köszönöm.

nem tűrik a nyakörvet, sosem volt nekik.

illetve az egyiket úgy mentettük utcáról, hogy hónapokig látszott a szőrén a nyakörv helye, olyan szorosan volt megkötve.

a másikra egyszer tettünk, hogy egy kerti munka idejére meg tudjuk kötni, és ne legyen szabadon. majdnem megfolytotta magát, annyira nem tudta elviselni, le kellett venni. így a nyakörv sajnos nem játszik.

2017. dec. 26. 15:42
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni cseppentős cuccokat is, kullancs ellen:


[link]

2017. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
2017. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

ezeket tudom, köszönöm, de 3 nagy testű kutyáról van szó, a havi fizetésem rámenne.

így is rámegy az etetésükre. ezért szerettem volna valami alternatív megoldást.

a hideg telet nem szeretem, de azért jöhetne egy kis fagy, hogy megtizedelje az állományt.

2017. dec. 26. 15:48
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire nincs keret a kutyákra, minek tartasz hármat is??
2017. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy babéziás állatorvosi számla többi fog kerülni,hidd el,arról nem is beszélve,ha te kapsz el vmit...
2017. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Az alternatíva - germánium, fahéj, fokhagyma - annyit ér mint halottnak a csók. Azért nagyon brutál kullancsosak lehetnek a kutyák, ha már ki is ugrálnak belőlük. Tudod, hogy a kutyákra halálos fertőzéseket is terjesztenek? Akkor az állatorvos sem játszik ha előbb-utóbb babéziába megbetegednek???? Végig nézed amíg elhullanak? A kullancs nem csak esztétikai probléma!
2017. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!