Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyám vajon miért...

Az én kutyám vajon miért pitbull/staffordshire jellemű?

Figyelt kérdés

És itt most a jól nevelt egyedekre gondolok. Néhány ilyen kutyával találkoztam már, és tök ugyanolyan dolgokat csinálnak mint az én kutyám, aki amúgy német vizsla keverék, de bull típusnak külsőre semmi nyoma sincs benne. Más kutyafajtáknál nem gyakran szoktam ilyen szokásokat látni.


Kifejezetten ezekre gondolok: horkantás, ahogy a hátán hempereg kapálózik az első lábaival és próbálja rátenni őket a kezemre, illetve a szájába veszi a kezemet, meg olyan bolondos. Meg lökdös a fejével. Nem állítom, hogy más kutyák ezeket nem csinálják, mert tudom hogy igen. Arra gondolok, hogy akárhányszor pl. pittel találkozok, a viselkedése alapján azonnal az a benyomásom, hogy jé, ez olyan mint az én kutyám. Teljesen olyan jelleműek, de komolyan. Ugyanaz a vidám, gondtalan kisugárzás, energiák. Nem tudom megmagyarázni, de belülről szinte teljesen ugyanolyanok mint az én kutyám. És ezt mindig pitnél meg a staffnál tapasztalom csak. De főleg a pit.


2017. dec. 26. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Múltkor is, mikor valakinek meséltem hogy a kutyám mit szokott csinálni, azt mondta hogy biztos pit. :D
2017. dec. 26. 20:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy inkább csak észrevetted ezt a tulajdonságot bull típusú kutyáknál és azóta tudatosan minden ilyesmit hozzájuk kötöd? Mert amiket írtál szerintem tényleg egyáltalán nem bull típusú kutyák jellegzetességei, a legtöbb kutya akit ismerek csinálja, sőt, néhány bull típus egyáltalán nem csinál egyet sem ezek közül.


Szerintem csak ráasszociálsz már és ráhúzod hogy mert biztos bull típusra jellemző mert láttál ilyet azoknál is, holott lehetne épp tacskóra jellemző is ha azok is csinálják. :D

2017. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet hogy igazad van.


De tényleg nem csak a szokásokra gondolok, hanem valahogy a kisugárzásuk is olyan azoknak a kutyáknak. Nem tudom miért érzem így. De amikor velük vagyok, pont olyan érzés, mintha a saját kutyámmal lennék. Sok dologra teljesen ugyanúgy is reagálnak. Egészen hihetetlen élmény. Pedig sok kutyával találkoztam már, de olyan összhangot, mint ami az én kutyám és köztem van, eddig csak a bull típusúakkal tudtam kialakítani, akár pár perc ismeretség után is.

2017. dec. 26. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egyik felmenője bull volt. Mienk is keverék. Kinézetre border és kotorékeb keverék. De nálunk is valószínűleg bejátszott egy bull felmenő, hiába nincs az égvilágon semmi külső jele. Vannak annyira tipikus bull mozdulatai.pl. ülésnél, megmerevedve figyelésnél..stb Szerintem ebben semmi fura, egyszerűen nem külső, hanem belső tulajdonságok öröklődnek.
2017. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam. :)

Más magyarázatot nem tudok.

2017. dec. 27. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!