Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a legtöbb...

Igaz az, hogy a legtöbb rendőrkutya azért német juhászkutya, mert ők harapnak a leghamarabb? Őket a legkönnyebb rávenni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 00:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.De nagyon univerzális és okos kutyák,nagyon könnyen tanulnak.Szerintem inkább ez az oka.
2017. dec. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora marhaság. Azért, mert OKOSAK, 1 németjuhásznak több esze van, mint az egész rendőrőrsnek.
2017. dec. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemigaz és az sem, hogy a legtöbb rendőrkutya németjuhász. Akad rengeteg német-belga-holland juhász és ezeknek a keverékei, de mellette még sok más fajta megtalálható.

Viszont a fent említett 3 juhász azért elterjedt mert nagy a munkatűrésük, könnyen motiválhatóak, igénylik a munkát, egyelőre még jó az állomány és kevés a beteg egyed (belga, holland) és még számos tulajdonság miatt.

Harapni pedig akkor harap a kutya amikor parancsot kap rá, mellesleg az esetek 99%-ban szájkosár van rajtuk.

2017. dec. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom kitől hallottad, de ez hülyeség!

Azért alkalmaznak a rendőrségen java részt németjuhászokat vagy keverékeit mert jól bírja az időjárás viszontagságait, pörgős, és sok oldalú. Természetesen nem minden egyed felel meg, ezért keményen szűrik melyik alkalmas munkára. És van olyan is amikor a képzés közben derül ki egy egy hiba, ekkor szokták leselejtezni, és civilekhez örökbe adni. Vagy ha kiöregedett.

2017. dec. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%
Feltételezem, a "farkaskutya" az egyik legéletrevalóbb alkat, azt még a természet alakította, nem valami mesterséges emberi agyszülemény, divatabszurdum.
2017. dec. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem életrevaló, nem bírja az időjárás sokoldalúságát sem...


A németjuhász és a mali rendkívül szolgalelkű kutyák, nagyon jól taníthatóak, ezért alkalmazzák őket.

A Kaut alkalmaznák ha ez számítana nekik hogy jól bírja a kutya az időjárást és hamar harapjon.


A németjuhász és a mali iszonyú gazdához ragaszkodó, szolgalelkű kutyák. Öröm számukra a gazdával együtt tevékenykedni, a gazda parancsait végrehajtani. Ezt élvezik, hogy engedelmeskedhetnek, erre lettek kitalálva. De ez óriási hülyeség hogy jól bírják az időjárást, meg hogy egészséges fajták...

Csont és ízületgyengék, nem bírják a hideget, hamar kifáznak, gyomruk is elég kényes...


De mindig minden helyzetben engedelmesek, és mennek, ha a gazda küldi őket. Munkakutyák. Fanatikusan követik a gazda minden parancsát.


Én németjuhásszal kezdtem, de nagyon kiábrándultam belőlük. Nyers hústól nagyon hamar férgesek lettek, fél évente vagy negyed évente féregteleníteni kellett, csirkehús allergiát kaptak, elkezdett hullani a szőrük... az egyik kifázott a hidegben és a hátsó ízületei tönkre mentek.. tehát ne mondja senki hogy egészséges fajta...

Egy jó moszkvaival többre menne a rendőrség de ez az én véleményem! Csak míg egy németjuhász engedelmes és kiképezed 1 éves korára addig egy kemény jellemű moszkvai 3 éves korára lesz igazán használható szolgálati kutya.

2017. dec. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Egy moszkvai sosem lesz jó szolgálati kutya! Sem elfogó kutyának, sem kereső kutyának nem alkalmas!

A német juhászok közül az állomány egy kisebb része egészséges. A küllemek és a szaporítottak nem. Emellett kell egy alap jó tartási körülmény is, kedves utolsó. Ha ez nincs meg, persze, hogy beteg lesz.

2017. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként itthon belga-nj-k és keverékeik az elterjedtek, kevés a holland és roti. Kereső kutyának pedig még vizsla és retrieverek.

Külföldön a holland juhászokból van egyre több, egyre inkább kiszorítani a nj-t.

2017. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

6 - os!

Amit írtál az a hozzá nem értés alapja.....

A nyers hústól egyik kutya se lesz férges, se szalmonellás ha megfelelő helyről veszed a cuccot! Plusz a féregtelenítés nem a fajtától függ! Ekkora badarságot hogy írhattál? Három havonta illik féregteleníteni minden féle fajta kutyát, ugyanis a petéket a földről, fűszálakról nyalja be hiszen az orrukkkal szerzik be az információkat!

A németjuhászt kimondottan sokoldalú fajtának tenyésztették ki, jól bírja a hideget meleget egyaránt! Próbálj meg egy moszkvait tréningezni a 40 fokos melegben! Ott fog felfordulni szerencsétlen mert hőgutát kap......plusz nem fog neked pörögni a munkában! Gondolj bele ha éppen egy embert kéne elfognia a kánikulában, és lassúsága miatt megölik vagy kipurcan a meleg miatt.....

Kicsit utána kéne olvasni vagy tapasztalni bizonyos dolgokat mielött butítanád a népet!

2017. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: A kaut a moszkvait meg a kuvaszt ha 12 havonta féregtelenítem a kötelező oltásakor akkor sincs benne 1 féreg sem, a német juhászaimnak meg valóban már 3 hónap után felfedeztem a székletében... Ehhez képest mondom a jelenlegi kutyáim 12 hónap után sem férgesek, ugyanolyan tartás mellett..

Semmi bajuk a 40 fokos melegben sem a kutyáimnak míg a németjuhász nem bírta a hideget!! Az igaz, hogy nem pörög, ebben abszolút igazad van! Nem olyan lelkes munkakutya a moszkvai, de az eddigi 4 fajta kutya közül amikkel volt tapasztalatom én úgy tapasztaltam a moszkvai a legjobb, legideálisabb mindenre. Egyszerre tanítható, ugyanakkor igénytelen és kitartó is. Oké, nem pörgős, nem rohanós kutya ez abszolút igaz. De semmi baja a hőségben. Meg a németjuhász gyorsaságát szerintem kompenzálja a moszkvai 3-4x akkora testi ereje..

A roti még jó amit írtak fentebb, azok is remek kutyák. Sajnos nekem még nem volt így róluk nem tudok többet mondani, saját tapasztalatból róluk nem tudok véleményt mondani csak ismerőseim által így a rotiról nem írnék hosszabban, mert őket saját kézből nem ismerem.


Hőgutáról nem hallottam még sem németjuhásznál sem moszkvainál, inkább a bull típusú kutyákra jellemző az.


Rákerestem az interneten is hogy ott mit írnak a moszkvairól:

"Úgy fest, hogy a moszkvai őrkutya egy darabig még nem lesz az állatorvosok „kenyérkereső fajtája”, mivel a kötelező oltásokon kívül általában nem nagyon kerül kapcsolatba a doktorokkal. Talán amiatt tartja több állatorvos is ezt a fajtát, hogy legalább haza ne kelljen munkát vinnie… Egyesek rebesgetik, hogy hazájában egészen a közelmúltig nem volt divat oltatni, mivel a fertőzéseknek alaphelyzetből ellenállt."


Amiben igazatok van, hogy a németjuhász sokkal taníthatóbb, pörgősebb, sokkal hamarabb kiképezhető.

De egy moszkvai sokkal-sokkal egészségesebb, kitartóbb, igénytelenebb, ellenállóbb, viszont 3x annyi idő kiképezni.. Mérlegre kell tenni a dolgokat, anyagilag a moszkvai tartása sokkal-sokkal olcsóbb, mert alig eszik többet valamivel, viszont nem kell állandóan állatorvoshoz hordani szőrhullással meg minden hülyeséggel.

2017. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!