Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átvágott a tenyésztő?

Átvágott a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Kutyámat pár napja hoztam el a tenyésztőtől, tényleg egészségesnek tűnt. Volt adásvételi szerződés is. Kiderült, hogy nagyon komoly genetikai betegsége van. 3 orvos állította, hogy ez a baja és legsúlyosabb állapotbn van már most pár hetesen. Felvettem a kapcsolatot a tenyésztővel és csak hárított, hogy az orvosok hazudnak, meg pénzt akarnak lehúzni rólam, és hogy semmi baja. Nyílván megszerettem, nagyon és nem szeretném neki vissza adni. Nem akadály az összeg, de még is b*ssza a csőrömet, hogy ennyire átvágott. Mit tennétek?
2017. dec. 27. 20:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyves kutya? Mi állt a szerződésben?


Sajnos sok szaporító átvágja az embereket hogy ad "szerződést", de ebben a szerződésben az igazi tenyésztői szerződéstől eltérően nem garancia van a kiskutya egészségére hanem az, hogy a szaporítónál való átadás pillanatában a kölyök egészséges volt. Ezt aláírtad, és ezzel a felelősség elhárult a szaporítóról.


Ha viszont törzskönyves kölyökről van szó és valódi "tenyésztőről" és szerződésről, akkor jogod van a kártérítésre és arra hogy számon kérd rajta az állatorvosi költségeket vagy a kölyök árát.

2017. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
törzskönyv van? biztos tenyésztő volt? mert egy adásvételi édeskevés.
2017. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Törzskönyves kutyáról van szó. Félek, hogy nem fogja kifizetni az orvosi számlákat, mert tényleg sok pénzről lesz szó :(
2017. dec. 27. 20:08
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyve van a kutyának? A tenyésztő bejegyzett?

Simán lehet, sőt valószínű, hogy csak egy szaporító.


Milyen fajtáról van szó, mi a kennel neve?


Bizony, hogy átvágott, én megijeszteném kicsit, hogy beperelem ha nem fizeti ki a kezeléseket, gyógyszereket. Mindenesetre megpróbálnám ezt vagy ezzel, vagy megbeszéléssel kicsikarni belőle, mert keményen átvert.

2017. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítottan öröklődő betegségről és genetikai problémáról van szó biztos hogy beperelném. Nem olcsó egy törzskönyves kölyök, az emberek azért fizetnek ki ennyi pénzt hogy ne egy kizsákmányolt pártól származó beteg kölyköt vegyenek amiből csak hasznot akarnak húzni, ez az összeg azért ilyen magas mert benne kell legyen a genetikai szűrések, vizsgálatok ára, a tenyészszemle, az oltások, féreghajtások.


Szerződésben mi áll? Milyen genetikai betegségről van szó?

2017. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretném itt kiírni, véletlenül se szeretném, hogy rám ismerjen a szemétláda. Aki szeretné, privát üzenetben elküldöm a betegségét a fajtát és a kenelt. Szerződésben benne van, hogy garanciát vállal a genetikai betegségekre. Orvos mondta, hogy ez csak és kizárólag születési rendelenesség lehet, vagyis születési deformáció.
2017. dec. 27. 20:18
 7/23 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a válaszokat.
2017. dec. 27. 20:19
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképp először személyesen beszélj vele hogy ez a helyzet, az orvosnak hiszel nem neki és mivel szerződésben vállalt egészséget a kutyára próbáljatok megegyezni. Ha nem akkor perre lehet vinni, biztos hogy megnyernéd.
2017. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Minket is átvágtak nemrég, én kíváncsi vagyok melyik tenyésztőről van szó, hátha ugyanaz, akkor már ketten lennénk ellene. Ha gondolod, nekem küldd el a kennelnevet.
2017. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A betegséget igazán kiírhatod. Attól még nem adod ki a tenyésztőt és a fajtát sem.
2017. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!