Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kan...

Mi a véleményetek a kan kutyákról?

Figyelt kérdés

Eddig csak szuka kutyáim voltak és most egy Beagle kant szeretnék(a fajtát átgondoltam),mit kell tudnom a kanokkak kapcsolatban? Mikor lesz ivarérett,ha kb.egy éves korában ivartalanítom,akkor annak lesz valmilyen következménye vagy kölyökkorában kell, mi az előnye és hátránya az ivartalanításnak(én nem nagyon szeretném) ha ivartalanitva van így is meghágja a szukát,a szexuális vágya csökkel..vagy hogy is van ez valaki elmagyarázná mit kell tudni a kanokról?

Előre is köszi.



2017. dec. 28. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém fél évesen lett ivartalanítva. Azóta nem "gyakorol" a lábunkon, párnán stb. Minden kutyával barátságos, más kanokkal is jól kijön.

Semmiféle hátrányát nem vettem észre a műtétnek. Ami miatt meg sem fordult a fejemben, hogy ne ivartalaníttassam a kutyámat:

Kisvárosban lakunk, ahol sajnos még nem elterjedt az ivartalanítás. Egy ismerősöm kutyája áttétes herrákban pusztult el, egy szomszédunk kutyája pedig minden alkalommal átmászik a betonkerítésen, ha tüzelő szuka van a közelben. Egy autó egy ilyen alkalommal el is ütötte. Szerencsére életben maradt, de kicsit sántít azóta.

A beagle egyébként sem egy egyszerűen kezelhető fajta, egy ivaros kan meg aztán nagyon nagy falat.

A mi állatorvosunk az ivarérés előtti (6 hónapos kor körüli) ivartalanítást részesíti előnyben. Mi hallgattunk rá és nem bántuk meg. Ennyi idősen szinte észre sem vette a műtétet. Tulajdonképpen az altatásból felébredve ott folytatta az életét, ahol előtte abbahagyta. Gallérral a fején úgy rohant, mintha puskából lőtték volna ki.

Mindenképpen beszélj majd az állatorvossal, hogy ő mit javasol.

2017. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond , hogy a általában a Beaglenél a kannak erősebbek a vonásai,izmosabb a teste és épp ezt szerettem meg a fajtában és ha 1 éves kora előtt ivartalanítom , akkor lehet ,hogy nem lesznek meg ezek a vonásai....ezért gondoltam az 1éves kor utáni ivartalanítást.
2017. dec. 28. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ivartalanítás párti vagyok. Megelőzhető vele a hererák, ami sajnos egyre gyakoribb. A kutya vérmérsékletén is változtat egy kicsit nyugisabb lesz. Ha tüzelő szuka van a környéken a kutya majd szökéssel próbálkozik(márpedig a beagli amúgy is nagy mester ebben). Séta során, ha tüzelő szukaval találkoztok a kutyát lehetetlen lesz behívni. Nagyon veszélyes, ha megindul és pl. átfut az úton. Kanok tüzelő szuka miatt, nagyon csúnyán össze tudnak verekedni.

Ami még mellette szól, hogy dugig vannak a menhelyek, nem kívánt szaporulattal, amik veletlenül jönnek létre.

A műtét lényegi része kb 10 perc. Megvágják a bőrt, kiveszik a heréket, elkötik az ereket, összevarják a herezacskón ejtett vágást. Szuka kutyusunkat, mikor ivartalanítattuk 2 nap mulva, teljesen jól volt, rohangált, játszott pedig az egy sokkal komolyabb műtét.

A hágó mozdulatok kutyáknál dominanciát is kifejeznek, ha ivartalanított állatoknál látsz ilyet, az azt mutatja, hogy a hágó mozdulatokat végző fél, dominálja a másik kutyát(vagy az embert).

2017. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, hogy írtál még. Ettől felesleges félni. Szuka kutyusunkat 4 hónaposan vittük el, most 7 hónapos és sokszor megdícsérnek minket, hogy milyen jó alakja van. A titok a mozgatásban és a megfelelő táplálásban rejlik.
2017. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-es voltam.

Két kutyám van, egy szuka, egy kan. Mindkettő ivartalanítva van, mindkettő 6 hónapos kora előtt esett át a műtéten. Ha egymás mellett állnak (ugyanaz a fajta) egyértelműen látszik, hogy melyik a kan és melyik a szuka. A kannak hihetelenül mély, öblös hangja van, széles mellkasa stb. Semmiben nem tér el külső tulajdonságaiban egy ivaros kantól.

2017. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még átgondolom :)
2017. dec. 28. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!