Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves szuka staffi-pitbu...

Másfél éves szuka staffi-pitbull keverék kutyám van.24kg. ez normális súly?

Figyelt kérdés

Mások szerint jól néz ki a kutyu..én soványnak látom,lehet csak azért,mert mindennap vele vagyok :)

Az a baj,hogy nem eszi meg a tápot,már semmilyen formában nem tudom becsempészni a kajába.Házi kosztot és a konzerv eledelt eszi csak meg..pedig jó lenne,ha néha táppal is tudnám etetni attól biztos jobban hízna.Vélemény?


2017. dec. 28. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A véleményem hogy szín tiszta nem neki való szeméten él a kutya. Olyan nincs hogy nem eszi meg a tápot. Lerakod elé, nem kéri és te elveszed. Másnap megint megcsinálod, megint elveszed. Nem adsz semmi mást. Harmadnap meg fogja már enni.

Nincs válogatós kutya csak akinek hagyják hogy válogasson.

2017. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A súlya megfelelő, viszont a konzerv és a házi koszt (hacsak nem speciálisan neki készült, egy kutya igényei szerint), az nagyon nem megfelelő. Hiánybetegségei, fogköve, ínygyulladása és sok más baja lehet tőle.


Olyan nincs, hogy nem eszi meg a tápot egy kutya, mert ha nem semmi mást, akkor meg fogja enni, nem fog éhenhalni mellette. Jó minőségű, magas hústartalmú tápot adj neki. (Pl. Real Nature, Taste of the Wild stb.)


Másik alternatíva: olvass utána a BARF etetésnek.

2017. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1es válaszoló nem szemetet főzök..lehet hogy te igen..amit mi eszünk a kutyának is azt adom...legtöbbször húst eszik..néha tésztát is..de azt is a húsosat..meg a jó minőségű kutyakonzervet..(brit,happy dog)

Ami nem olcsó mulatság..

2017. dec. 28. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a mi ételünk nagy része a kutyának szemét, sajnálom hogy személyeskedésnek vetted de az emberi étel nem kutyának való. Szerinted a tésztában i olyan van ami egy ragadozó, húsevő állatnak kell? Semmi, csak ballaszt és szénhidrát, azaz a szervezetének szemét, remélem érted amit mondok. Az én tésztám is ugyanolyan tészta mint a tiéd, ne vedd magadra, de nálam mégse ezt eszik a kutyák. Az általad sütött hús szintén nem jó nekik, mert gondolom nem natúr sótlanul eszitek, a kutyának pedig csak fűszerezetlen húst lehet adni. A konzerv pedig tele van csak ízfokozóval, még ezeknek a márkáknak a konzervei se az igaziak, csak táp mellett ízesítőnek adva jó.


Tehát egyféle magas hústartalmú minőségi tápot kell neki adni, arra adhatsz neki ezekből a konzervekből hogy jobban megegye, de az emberi étel a kutyának nem való, akármennyire is megsértődtél most rám.

2017. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Agyonreklámozzák a tápokat és konzerveket aztán mindegyik tele van tartósítószerrel meg színezékkel. Gyerekkoromban a kutyák felnőttek a sima házikoszton és csonton és soha nem volt semmi bajuk..

Persze veszem én is a drága cuccokat a kutya mégis szívesebben elfogyasztja azt amit mi eszünk..csak nem mindig akkora mennyiséget,hogy ő is jól lakjon azért adnám a tápot..de mit csináljak ha mostmár egyáltalán nem eszi meg.

2017. dec. 28. 20:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Agyonreklámozzák a tápokat és konzerveket aztán mindegyik tele van tartósítószerrel meg színezékkel. Gyerekkoromban a kutyák felnőttek a sima házikoszton és csonton és soha nem volt semmi bajuk..

Persze veszem én is a drága cuccokat a kutya mégis szívesebben elfogyasztja azt amit mi eszünk..csak nem mindig akkora mennyiséget,főzök hogy ő is jól lakjon azért adnám a tápot..de mit csináljak ha mostmár egyáltalán nem eszi meg.

2017. dec. 28. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Barf etetésen nem gondolkoztál?
2017. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Képet küldj róla oldalról amikor áll.
2018. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!