Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után vinnéd vissza...

Mennyi idő után vinnéd vissza a kutyát, ha nem tud beilleszkedni a családodba? Meddig próbálkoznál?

Figyelt kérdés
2 kutyát fogadtunk be egyszerre (testvérek voltak altatták volna őket ha nem hozzuk el) az egyik tökéletesen igazodik hozzánk, imádjuk nagyon, de a másik nagyon nem a mi világunk. Nem tudjuk vinni kirándulni,futni mert nem szereti csak húzatja magát, csak a lassú komótos sétát bírja. Játszani nem szeret. Rombolni, ölni (haszonállatokat) azt imád. Velünk emberekkel távolságtartó, a tesójával "bandázik". Nem bántották az előző helyen. 8 hetesen került hozzánk. Teljesen tűz és víz a két kutya. Most már lassan 5 hónapja vannak itt.De én szeretném visszakapni az életemet vagy inkább elkezdeni az újat a kutyával kiegészült családban. Ha visszakerül valószínű menhelyre vagy sintértelepre kerül.Sajnos itt ahol élek nagyon nem keresnek kutyát az emberek. Max pár hetes kutyákat. Rengeteg itt a kóbor kutya.

2017. dec. 29. 08:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Kértél segítséget? Mi mindent tettél meg annak érdekében, hogy beilleszkedjen a kiskutya a családba?
2017. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Külön, a tesója nélkül is kell vele rendszeresen foglalkozni, tanítani. Ha egyedül nem megy, szakember (kutyaiskola, kiképző) segítségével.

Én semennyi idő után nem vinném vissza, akkor sem, ha nem olyan a jelleme, mint azt szeretném.

2017. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Külön foglalkozunk vele, hiszen a családi programokban nem vesz részt. Mi kb minden 2. hétvégén utazunk, vele nem lehet. Mindig itthon marad. Szóval vele külön kell foglalkozni. A másik imád futni, ő nem. Tehát sétáltatni is egyedül visszük. Vagyis a tesóját elengedjük futkározni vele meg sétálgatunk. Szakembert nem hívtunk és nem is szeretnénk.
2017. dec. 29. 09:36
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szeretnétek szakembert hívni?
2017. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egy kutyaiskola van itt a közelben, pont ezért horror áron dolgoznak és több hónap bekerülni.Egy magániskolában hamarabb bejutsz. Ha házhoz hívod arra is várni kell az meg még többe kerül. Keresgéltem neten és Mo-n ilyen 3-5 ezerért már házhoz mennek... Na itt kb az 5-6x-osa /alkalom.

Minőségi tápot esznek, megvan mindenük és van félrerakva orvosra/állatorvosra is. De nincs plusz pénzünk még kiképzőre is. Meg a jellemén nem hiszem, hogy lehet változtatni. Más családban biztos boldog lenne, de nálunk csak fejtörést okoz.

2017. dec. 29. 09:48
 6/26 anonim ***** válasza:
71%
Akkor filmekből tanulni, Victoria és Cesar oktatófilmjei?
2017. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Ti nem bírtok vele, de szakértőhöz nem viszitek. Inkább kiközösítitek, ami megint csak nem jó stratégia, hiszen lényegében olyanért büntetitek, amiről nem tehet. Gratulálok...
2017. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem közösítjük ki. Nem szeret kirándulni, futni. Kényszerítsük rá? Vagy mi sem menjünk?Hidd el nem 1x-2x vittük el. De nem élvezte, lefeküdt, nem jött tovább, húzatta magát nyüszített. Csak a kertben érzi jól magát. A házba sem nagyon jön be kb 10 éjszakából 1x
2017. dec. 29. 10:20
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Mi is hasonlóan voltunk! volt alapvetően egy kutyusunk mikor hoztunk egyy másikat minddkettő kölyök volt :) az új jövevény nem fogadott el minket mint falkát, csak a "tesójával" kommunikált hozzánk oda se jött. Az utcán lefeküdt egy helyre neeem mozdult elbújt stb. Antiszociális volt. DE!!!! ÉN vettem magamhoz é nem más ës rossz helyről hoztam el hogy egymás életét szebbé tegyük! az én feejemben soha nem fordult meg egy pillanatra sem, hogy lemondjak róla csakmert akkori tudásom kevés volt ahhoz, hogy megértseem és segíthessek neki. Rengeteg foglalkozás odafigyelés és tanulás árán de mára jobban ragaszkodik hozzánk mint azt valaha gondolni mertem volna. Tény, hogy meg is harapott és az is, hogy 3 hónapomba telt mire először csóválta nekem a farkát.. de ost heti több túra, tökéletesen behívható, bújik hozzánk stb. Ilyenkor mielőtt ilyen kérdés fogalmazódna meg bennünk mint amit Te feltettél, tedd fel azt a kérdést is, hogy "ha a gyerekem rossz viszem intézetbe?" igaz nem ember de egy élet amiért vállaltad a felelősséget.
2017. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nagyon félreértetek, nem az a baj, hogy rossz. Mert nem. Megcsináltuk úgy a kerítést, hogy ne tudjon hozzáférni a szomszéd tyúkjaihoz. Ahogy nő, egyre kevesebbet ás, rombol. De akkor sem jön velünk kirándulni, nem jön be a házba, nem játszik velünk, nem szeret minket. Ez neki sem jó így és nekünk is csak egy "kolonc", nem családtag. Olyan mint egy szellem. Előjön enni, inni aztán megy és le se sz@r minket.
2017. dec. 29. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!