Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy gyerek/kamasz...

Szerintetek egy gyerek/kamasz lehet felelős állattartó?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom ezt, de én 14 éves lány létemre felelős kutyatartónak vallom magam. Az anyagi költségeken kívül minden teher rajtam van a kutyámmal kapcsolatban, amit én nagyon szeretek csinálni, és bűntudatom van, ha akár csak egyetlen séta is kimarad.

A kutyám hallgat rám, behívható, tehát én vagyok a falkavezér is.


Van rajtam kívül más ilyen ember, vagy ti mit gondoltok erről? Sajnos a környezetemben egyetlen igazán felelős állatartó sincs, pláne nem gyerek, ezért nem tudom, mennyire gyakori ez.



2017. dec. 29. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen


Én pl. 115 éves vagyok. Én magam informáltam a szüleimet hogy nagyon nem jó ahogy most a hörcsögünket tartjuk. Azóta hihetetlen sokat javult a tartása mondhatni elkényeztetjük :)

2017. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

😂😂

*15 éves vagyok

2017. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, de mint Te is írtad nem túl gyakori jelenség.

Szerintem 10% -90% lehet az eloszlás ha csak végleteket nézünk.

2017. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, pont ugyan úgy ahogy egy felnőtt is lehet totál alkalmatlan állattartásra. De mivel sok korodbeli csak hirtelen felindulásból akar kutyát és a jövőjéről még annyit sem tud, hogy következő nap mit fog csinálni, nem hogy 2-3 év múlva amikor továbbtanulás szóba jön és akkor mi legyen majd a kutyával. Mivel egy ilyen oldalon általánosságban beszél mindenki az esetekről így nyilván nem azzal a 2-3%-al fog foglalkozni aki alkalmas ilyen feladatra, hanem a maradék 97-98%at fogja felhozni példának aki alkalmatlan, így ezért is olvashatod hogy a 14 éves kor nem optimális kutyatartásra.


Persze ha te kellően elhivatott vagy és a családod is tud ebben támogatni akkor semmi probléma.

2017. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Egy gyereknél, kamasznál a legnagyobb kockázat ilyen szempontból ha kollégiumba, egyetemre megy. Hiszen ilyenkor nemsok lehetősége van tovább foglalkozni a kutyával.
2017. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Igen, de pont ilyenkor kezdik el a fiatalok megunni a háziállatukat szerelem miatt.
2017. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont így kezdte egyik ismerősöm is. Nagyjából 14-15 lehetett amikor kapott a szüleitől egy Huskyt. Nem mondom, hogy neki való fajta volt vagy hogy megbírkózott volna teljesen vele de azért olyan rossz dolga sem volt a kutyának. Viszont most 18 évesen kiment külföldre továbbtanulni, a szülei elköltöznek nagyvárosba, panelbe és nem akarják vinni a kutyát. Persze kollégiumba sem viheti magával a kutyát, így megint a kutya húzta a rövidebbet. Sajnos bármennyire jó gazdája vagy, attól még nem tudhatod hogy a jövőben mit hoz az élet és hova kell menned.
2017. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves hatos:

Megunni a kutyámat?Biztos hülyén és furán hangzik,de nekem ő a legfontosabb.Vele töltök a legtöbb időt,nyaralni is azért utálok,mert nem jön velünk,szóval én biztos sose fogom megunni a kutyám.:D

És igen,épp ezért én is nagyon nem várom az egyetemválasztást.Persze az én álomvilágomban minden happy,és reménykedem,hogy jöhet velem a kutyám albérletbe,de sajnos nem sok az esély,hogy ez a valóságban negtörténhet.:c

2017. dec. 29. 16:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismerek olyat, akinek a kutya kb. megváltoztatta az életét. A kutya előtt elég link volt, a kutya mellett viszont meg kellett tanulnia beosztania az idejét, és rendszert vitt a napjaiba. Sok áldozatot hozott érte, mert imádta:D

És nem ő az egyetlen gyerek "gazdi", aki felelősséget vállalt az állatért.

Viszont egy "gyereknek" nem vennék "saját" kutyát, mert ha mondjuk 10 éves kortól alkalmas a feladatra, és csak az egyetemen költözik koliba, a kutya még akkor is csak 8 éves lesz... Nem jó a kutyának:(

Az más, hogy legyen családi kutya, és a gyerek foglalkozzon vele a legtöbbet.

Saját kutya meg felnőttnek való (ebbe beletartozik az is, ha valaki tudja, hogy helyben fog továbbtanulni / dolgozni, vagy csak akkor költözik el otthonról, ha talál olyan helyet, ahová viheti a kutyáját is).

2017. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy nagyon jó példám. Egyszerre kaptunk kutyát barátnőmmel. 1,5 év van közöttünk. Ő dobbantott otthonról az első pasival a kutyát meg otthon hagyta. A kutya ment másik gazdihoz, mert a szülők megunták. Pedig egy Yorkie volt, nem valami nagyon pörgős fajta.


Én akkor kaptam az első borderemet. Mára tenyésztő vagyok :)


Ez nagyon embert válogatja. Van akinek beüt a kamaszkor és ennyi és vannak a felelős állattartók :)

2017. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!