Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bűzmirigy gond?

Kutya bűzmirigy gond?

Figyelt kérdés

A kutyámnak gyakran megtelik a bűzmirigye. Az állatorvos kb. havonta kinyomja neki, de nagyon szeretnék valami megoldást találni a problémájára. Van esetleg valakinek bevált módszere, ami segíthat abban, hogy magától ürüljön és ne kelljen mindig kinyomni? Nem hiszem, hogy jót tesz neki, ha ilyen gyakran ki van nyomva.

(Jó minőségű táppal etetem + heti 1-2 alkalommal főtt ételt kap. Fűszer nélküli főtt húst zöldséggel)


2017. dec. 29. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Több gazdit is ismerek, aki emiatt váltott barf-ra. A keményebb széklet segít, hogy folyamatosan ürüljön a váladék.A puha széklet ezt nem teszi meg. Ha nem akarsz hirtelenjében ennyire radikália váltást, én azt javaslom, hogy egyéb módszerekkel keményítsd a kutyád székletét. Lehet kapni pl. őrölt tojáshéjport pl. barfshopban. Ez az ételhez adagolva, keményíti a székletet. Ha azt látod, hogy ez megoldja a problémát (nem minden esetben segít a széklet állagának változása), akkor érdemes elgondolkodnod a váltáson.
2017. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Semmi baja nem lesz a havi kinyomkodástól.

Ha a kajával ürülne, akkor sem betegszik bele.

Ellenben a teli bűzmirigy okozhat gondot.

Én már megtanultam magam kinyomni, nem egy ördöngösség.

Ha az eddigi, jól bevált és megszokott étkeztetése után áttérsz a Barf-ra, jó eséllyel befizetsz egy 160ezres gátsérv műtétre, ahogy mi is.

De jó lenne, ha ezt inkább az állatorvosotokkal beszélnéd át!

2017. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!