Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kan kangal kölyök,...

2 hónapos kan kangal kölyök, aki kicsit talán túl domináns? Többi lent

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: pár napja vettünk egy kan kölyök kangalt. (Első ilyen fajtájú kutyánk.) Van egy telkünk, ahol vannak állataink; lovak, macskák és tyúkok. Egy hektáros területről van szó, őrkutyának vettük a kölyköt. A lovakkal eddig nem volt semmi problémája, odavittük hozzájuk, összeszagoltak, de különösebb figyelmet eddig nem szenteltek egymásnak. A tyúkokat kicsit megtépázta, de ezt meg is értem, egyedül van, unatkozik.

Viszont 8 hetes kora ellenére más kutyákkal szemben elég agresszívan lépett fel. Morog, vicsorog,égnek áll a szőr a hátán és ugrana neki a nála négyszer nagyobb kutyáknak is.

A fajtájára tekintettel erre még azt mondom, hogy oké, de a későbbiekben állatsimogatót és lovastáborokat szeretnénk fenttartani, ahol nyilván elsősorban gyermekes családok fognak megjelenni.

Nyilvánvalóan neveléstől is függ, de ha jelen vagyunk, akkor hogyan viszonyul az idegenekhez a területen? Ki lehet nevelni belőle ezt a mértékű agresszivitást? Mennyire szófogadó, és kontrollálható fajta?



2017. dec. 29. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli, nagyon veszélyes amire készültök a ti tudásotokkal.
2017. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Minden kutya szófogadó és kontrollálható, ha a megfelelő kezekben van. Kutyasuli. Nagyon fontos.
2017. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Már most állítsd le az agresszív viselkedését! Illetve őt ne engedd gyerekek közé soha! Ez nem egy plüssmackó! Igazából egy olyan kutyát se engedj gyerekek közé, amelyikkel nem csináltad meg a terápiás vizsgát!
2017. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt ilyen kemény kutyát vennetek 0 hozzáértéssel :(


Nem, egyáltalán nem érthető és elfogadható viselkedés az sem, ha megtépázza a tyúkjaid unalomból és baromira nem "oké", hogy már most agresszívan lép fel más kutyákkal szemben.

Úgysem fogod ezt tenni, de én azt javasolnám, keressetek új, hozzáértő gazdát neki még most, amíg könnyen nevelhető a kölyök.

2017. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem, így lesz, átbeszéltük a dolgot a családdal, megpróbálunk neki jobb helyet találni.

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, sokat segítettek!

2017. dec. 29. 20:51
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Vagy kutyasuli vagy valóban egy kemény hozzáértő gazdát kell keresni neki.


A hármas válaszolónak üzenem hogy nem normális ez a hozzáállás hogy csak olyan kutyát lehetne gyerekek közelébe engedni ami terápiás vizsgát végzett. Majd akkor jöjjenek nekem ilyennel ha csak azok lehetnek szülők akik alkalmasságit végeztek rá. A gyerekeknek nagyon jót tesz kutyával felnőni, és egy jól nevelt szocializált kutya a legkevésbé sem veszélyes senkire. Persze gyereket és kutyát soha nem hagyunk egyedül, de túlzásokba nem szabad esni.

2017. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem a kérdező saját gyerekeire gondolt, hanem arra, hogy állatsimogatót és táborokat szeretnének szervezni, ahol egy csomó vendég gyerek lesz.

Kérdező, szerintem jó döntés, hogy másik helyet kerestek neki.

A saját véleményem az, hogy nem vinném a gyerekemet olyan taborba, ahol a tanyán egy kangal, KÁJ, kuvasz, fila, vagy valami hasonló nagyon önálló kutya van.

Én minden kutyát szeretek, de vannak olyanok, akik egyszerűen nem bírják az idegeneket és a gondos nevelés ellenére sem tarthatók olyan helyen, ahol sok vendég megfordul.

2017. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
A hatos válaszolónak üzenem, hogy a szövegértést gyakorolja még. Nem saját gyerekeket mondott a kérdező, hanem táborokat. Oda pedig tilos is kutyákat beengedni vizsga nélkül, nem csak etikailag gond!
2017. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Számtalan táborban jártam már, mind tele volt a legkülönfélébb kutyával a kölyköktől egészen a felnőtt, öreg kutyákig. Egyiknek sem volt vizsgája. Főleg az ilyen tanyasi lovastáboros állatsimogatós témában vannak kutyák is a tanyákon, nem is kevés, és szerintem ha lenne ilyen jogszabály (ami szerintem nincs) akkor se lenne ez betartható vagy ellenőrizhető.

Más amikor kutyák számára tilos helyre viszik a terápiás kutyákat, például kórházakba vagy intézetekbe, oda tényleg terápiás kutyák mehetnek csak.

2017. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Vannak előírások, amiket be kell tartani. Ha valaki tábort szervez, akkor meg kell felelni az alap előírásoknak. Vagy csinálhatja feketén is.


Habil kiképző vagyok. 5 éve még mehettem az öreg hobbi kutyámmal is iskolákba és táborokba, ma már nem. És ezzel maximálisan egyet értek.

2017. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!