Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen könyveket érdemes...

Milyen könyveket érdemes elolvasni a nevelésről, a tanításról, a falkavezérségről?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Cesar Millan. A könyvei nagyon jók, de nekem a sorozata nem jött be, sokszor vettem észre, hogy nem követi benne az elveit..

Az én kutyámnak nem szükséges olyan kemény nevelés, így én főleg Victoria Stilwell irományából tanultam sokat, de persze Cesar is mond rengeteg jó dolgot.

Informálódj több helyről, akár itt az interneten, úgy egyszerűbb összegyűjteni a tudást, és kiszűrni azt, ami neked nem feltétlen jön be.

2017. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, azt kihagytam, hogy azért nem kell a kutyámnak olyan kemény kéz, mert nagyon jámbor, félénk, nem próbálja meg átvenni az irányítást, sokkal inkább a bizalmát volt nehéz megszerezni, arra pedig Cesarnek nem sok módszere van, sokkal inkább erre a dominanciajátékra.
2017. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Én Viktoria Stilwell párti vagyok :)

Rengeteget tanultunk tőle. Van több könyve, illetve egy sorozata A póráz két végén címmel. Ezeknek a nagy része youtubra fel van töltve magyarul. Jane Fennel kutyapszihológia című könyvét szokták még ajánlani. Arra nagyon jó, hogy megtanuld a helyes falkasorrend kialakítását és a szeparációs szorongás elkerülését.

2017. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

A fentiek a tv-s showman-ek. Rájöttek, hogy a látványos műsorokban van a nagy pénz.

Inkább Karen Pryort, Sophia Yint vagy Kovács György könyveket javasolnám. Az olyan emberek munkáit, akik tettek is le valamit az asztalra.


De könyvekből a nevelést, tanítást nem tudod megtanulni. Ahogy vezetni sem lehet könyvekből tanulni. Kutyaiskolát javasolnék első körben.

2017. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!