Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet,...

Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy legyen kistestű kutyám panel házban?

Figyelt kérdés
Mi az ötödik emeleten lakunk egy panel házban.Eddig kertes házunk volt,de elköltöztünk.Ott volt egy német boxerünk és télen a házban volt.Anya pedig nem engedi,hogy legyen kutyám.A boxer azt nagyszüleinknek adtuk,mert nemtudtuk az új helyre hozni(másik országba költöztünk).Én pedig szeretnék egy kistestű kutyát,de a szüleim nem engedik.Mit tegyek,hogy megengedjék?

2017. dec. 30. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Okkal nem engedik.

Például a társasház szabályzata is sok helyen tiltja.

Te suliban, ők dolgoznak: a kutyának se jó egész nap egyedül otthon.

Nincs kire bízni, ha elutaztok pár napra.

Panelban rengeteg konfliktus forrása, hogy ugat, kakil, pisil, kapar, stb.

Hidd el: egyáltalán nem olyan panelban kutyát tartani, mint kertesben. Lehet, hogy pár hónap után te is bánnád az egészet. Aztán mehet ez a kutya is a háztól, mint az előző.

2017. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés, miért nem engedik.

- Nem tűrik a lakásban a kutyákat? - ha így van, nem tudsz mit tenni, majd lesz kutyád, ha önállóan fogsz élni.

- Nincs elég pénz az ellátására? Nem csak etetni kell egy kutyát, hanem az állatorvosi költségek is elég magasak lehetnek, főleg külföldön. - ezzel szintén nem tudsz mit tenni, ha még nem dolgozol és nem te keresnéd meg rá a pénzt.

- Attól tartanak, hogy nem gondoskodnál a kutyáról, és az ő gondjuk lenne? - Ezen lehet segíteni; ha csak ez az oka, akkor tudok tippeket írni.


Amúgy a boxert lakásban kell tartani, mert rövidszőrű. Miért nem tudtátok magatokkal vinni?

2017. dec. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem mondjál le róla... de ne ilyen hamar ,még próbálkozz egy kicsit,keress minél kissebb,hipoalergén fajtát,mutass a szüleidnek cuki kutyás videót,csak a jó tulajdonságait mond el a kutyáról,stb.(de nehogy elhamarkodottan dönts és rossz vége legyen) Sok sikert, én 2 évet vártam:)
2017. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Én sem vállalnák kutyát CSAK lakásba. (Nekem is kinti-benti kutyám van.)

Más állat nem érdekel? Olyan, amit könnyebb lakásban tartani?

2017. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez a szüleid háza, az ő döntésük. Amíg kicsi a kutya, otthon kéne vele maradni akár két hétig, amíg megtanulja a szobatisztaságot, és még így is lesznek balesetek. Egy kölyköt napi 8x is le kell vinni, egy felnőttet 3x. Ez hatalmas elkötelezettség, amit nem mindenki vállal, és ebben nincs semmi rossz.

Oké, hogy te még most foglalkoznál vele, de valószínűleg hamarosan egyetemre mész, ahová nem biztos, hogy magaddal tudod vinni a kutyát, de a boxerrel való hozzáállásodból következően, nem is hiszem, hogy annyira akarod.

Másrészt meg egy kutya nagyon sok pénzbe kerül. Most költöztetek, lehet, hogy nem is futná nektek egy kutyusra.

De amúgy a szüleidet kéne megkérdezni, miért nem engedik, ha az okot is leírnád, talán könnyebben tudnánk válaszolni...

2017. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha megint költöztök ezt a kutyát is eldobjátok? Pláne egy boxert, ami nem is kinti tartásra való, hanem lakásba? Ezek alapján nektek nem való kutya.
2017. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a boxer alapból BENTI kutya. Márcsak a szőre miatt is.

Én vállaltam 11 évesen saját kutyát, ha most költöznék vele, akkor is vinném magammal, akár a kontintens másik végébe is kellene mennünk. Ennyit erről, a szüleidnek SEM való a kutyatartás.

2017. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!