Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kifordult magából a tegnapi...

Kifordult magából a tegnapi petárdázás miatt?

Figyelt kérdés

1 kutyám. Kiskora óta velem/velünk van. Kinti kutya egyébként. Tegnap beszökött a házba még bejöttem és nem lehetett kitessékelni. Gyerekek vannak akik még kicsik.

Kezelhető kutya, csak és kizárólag engem fogad el gazdaként. Tegnap a petardázától úgy megvolt ijedve hogy a szeme se állt jól. De tényleg. Zavart volt. Bebújt a radiátor alá. Végül kivittem és bezártam a nyári konyhába mert 1 napot kibírt úgy, inkább minthogy elszökjön. Az sem zavar hogy takarítani kell utána.

Én nem szoktam a kutyámtól megijedni de annyira furcsa volt, hogy nem tudtam hova rakni. Remegett, rettegett a kinti léttől és ha más hozzá akart nyúlni akkor morgott és ugatott félelmében. Ma hajnalba kiengedtem mintha vissza változott volna. Valahogy meglehet szokatni vele vagy szerettetni ezt a petárdázást? Vagy jobb ha csak arra az 1 napra bezárom étellel itallal meg fekvőhellyel?

Nektek is ilyen a kutyátok szilveszterkor?


2018. jan. 1. 06:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez alap dolog, hogy szilveszterkor beengedjük a kutyát. Utálom a sok idióta petárdázót de azokat méginkább akik kint hagyják a kutyájukat ilyenkor.
2018. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

A kutyák nagy része fél a tűzijátéktól. Csak gondolj bele! Erős hangok, amik számára nem normálisak. Nekik sokkal jobb a fülük, mint az embereké. Sokkal hangosabb nekik minden zaj.

Nem véletlen, hogy szilveszterkor, mindenhol hangsúlyozzák, hogy ne hagyd kint az udvaron a kutyádat. Rengeteg ilyenkor az eltűnt kutya, aki ijedtében a kerítésen is átmászik és eltűnik örökre.

Ha külön zárod egy helyiségbe, akkor nem tud ugyan megszökni, de attól még retteg. Szörnyű éjszakája lehetett.

A gazdi mellett sokkal könnyebben átvészelik a kutyák.

Egy napra a csak kint tartott kutyák gazdái is kibírnák, hogy beengedik a kutyát és ott lehet a családdal, amíg véget ér a petárdázás.

Ilyenkor nem szabad nyugtatgatni a kutyát, egy előző kérdésre válaszolók már leírták, hogy miért.

Megszeretni nem fogja a durrogtatást, de csökkenthető a félelme, csak ehhez foglalkozni kellene vele.

Mi szilveszterkor mindig sokat vagyunk kint az udvaron és játszunk a kutyákkal, így kicsit elterelődik a figyelmük, egyébként bent vannak velünk, pisilni sem engedem ki őket egyedül. Pedig máskor kint alszanak.

2018. jan. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is ngy szükség volt rá, mert már komoly volt a helyzet tavaly is.

Állatorvos==> érdeklődés==> majd a megfelelő infók után 400 forintért nyugtató.

Mikor adurrogás kezdődött este 7-8 fele, akkor a kutya megkapta, és a probléma megoldva. Átaludta, mint a bunda.

2018. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A kutyád pánikban volt, azért láttad ijesztőnek.

Ilyenkor a legjobb, ha a lakásban lehet melletted, míg abba nem marad a durrogtatás. Vagy más, zárható helyen, ahonnét nem tud kiszökni semmilyen módon.

2018. jan. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap beszökött a házba még bejöttem és nem lehetett kitessékelni. Gyerekek vannak akik még kicsik."


Ezt nem értem. Kutyát tartasz, gyerekeid vannak, és nincsenek összeszoktatva? Vagy mi???


Nekem pitem van, de Sosem kérdés, hogy hidegben, meg ilyenkor bent alszik. Ez a gyerek születésével sem változott. Most is itt szuszog a nappaliban, annyira alszik.


És miért kellett beszöknie, miért nem engedted be???

Miért csodálkozol, hogy retteg? Nem győzik mindenhol hangsúlyozni, hogy a kutyák nagyon nem bírják a szilvesztert figyeljen mindenki az állataira.

2018. jan. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Gratulálok, hogy egy láthatóan sokkos állapotban lévő kutyát magára hagytál!!!


Sajnos a sok idióta barom miatt én már gyűlölöm ezt az egész szilveszteri szarságot, tegnap is itthon voltam és vigyáztam a 2 kutyámra. Az egyiket nem érdekli, most is békésen aludt, viszont a staffordom remegett, se enni, se pisilni, kakálni nem volt hajlandó tegnap délután óta :((

Ilyenkor nem szabad magára hagyni a kutyát ha ennyire fél. Nem kell babusgatni, azzal is ártasz, csak legyen ott a közeletekbe, ne kizárva egy melléképületbe ahol kárt is tehet magában.

2018. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 3ból 1 végig aludta első szilvesztere volt nálunk (befogadtuk)mintha mi sem természetesebb aludt .A másik kettő nehezebb eset volt a kisseb testűt is be tudtuk hozni.De a 60 kilós kuvaszt nem lehetett így egész este volt vele valaki.
2018. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell még jobban sokkolni az amúgy is sokkos kutyát???

Én nem adok az enyémnek semmit, eleve bent van a házban velünk és a gyerekkel. Amikor kezdődik a petárdázás, zenét kapcsolok, ez elnyomja a durrogást, a kutyus megnyugszik és szépen alszik, nem foglalkozik a zajokkal. Nálunk ez az egy módszer ami bevált.

2018. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nagyon durván tudnék most erre reagálni, de nem teszem. szóval, szépen kérlek téged, hogy soha többet ne fogadj be kutyát! hogy tehetedd ezt hogy kiraktad? hogy nem vetted észre, hogy nyugtatásra volt szorulva a kutya??
2018. jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

" bezártam a nyári konyhába mert 1 napot kibírt úgy, "


Ez egyáltalán nem biztos!

Ha vissza változni látszik, akkor valószínűleg ki fogja heverni, de ez pusztán a szerencsén múlik, nem rajtad!


Egy ilyen pszichés trauma simán okozhat maradandó károsodást!

De még ha a pánikon hamar túl is lép, azon 100%, hogy nehezebben fog túllépni, hogy nem számíthat rád A falkájára, ami a kutyáknak a védelmet jelenti) egy ilyen kritikus időszakban.


A bizalom érzékeny dolog, amit a gyerekek és a kutya kapcsolatáról érintőlegesen írtál, abból az jön le, hogy eddig is voltak ilyen téren problémák, na ez most tovább romlott.


Nem ártana kicsit elmélyíteni ezt a dolgot, és nem úgy kezelni, mint egy gépet, vagy egy lelketlen papucsállatkát, mert amíg nem bízhat benned, addig te se benne, és ez fordítva is igaz.

2018. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!