Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen véleményen vagytok...

Ti milyen véleményen vagytok a tüzijáték vitában?

Figyelt kérdés

Kutyások vagyunk, mi nem tüzijátékoztunk vagy petárdáztunk, de azért jó volt nézni a szomszédék tüzijátékát a gyerekekkel. Bár tény, hogy a mostani kutyusaink annyira nem félősek, de akkor se ítélkezek azok felett, akik egyszer egy évben tüzijátékoznak. (Persze nem egésznap csak kb 22 órától 2-ig)

Idegesítő, hogy facebookon posztolgatják a hülyeségeket, hogy aki perárdázik, az ez meg az.

Jó, a petárda illegális, de gondolom ezek a posztok ugyan úgy vonatkoznak a tüzijátékra is.

Meg most olyat olvastam, hogy a hülye durrogtatók miatt, szöknek el a kutyák. Szerintem meg a hülye gazdák miatt...

A mieink benti kutyák, de ha nem azok lennének is alap lenne, hogy beengedjük őket.

Tüzijáték az úgyis lesz mindig.


2018. jan. 1. 15:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
59%

Kutyáimtől függetlenül (akik közül az egyik végigrettegte a tegnapot) én is gyűlölöm az egész szilvesztert.

Hulla fáradt voltam, mégsem tudtam aludni 2-ig a durrogtatások miatt.

Arról nem beszélve, hogy délutántól már veszélyes volt kimenni a kutyákkal is sétálni, a gyerekeim alvásáról nem is beszélve.

2018. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
54%
Kertes házban lakunk, van 2 kutyánk. Simán nézték a tüzijátékot, semmi bajuk sem volt. Normális kerítés van. Szép volt az este, sokat voltunk kint a gyerekekkel és néztük a tüzijátékokat. Most nagyon le leszek pontozva, de szerintem egy jól szocializált kutyát nem zavar. Ha a gazda nézi, akkor ő sem ijed meg, mert bízik benne.
2018. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%
Olyan érzésem volt, mintha háborús övezetben lennénk. A kezüket tördelném, aki petárdát, vagy tűzijátékot használ, de olyat is kívántam már, hogy robbanjon fel a kezében.
2018. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

Vidéken, falun élek, de szintén bentiek a kutyák is, macskák is, szintén nem félnek, szintén szerettem gyerekként elnézni én is. Szintén azt vallom, hogy az elszökött kutyák csak a felelőtlen gazdák miatt vannak. De ettől még nem értek egyet a tüzijátékkal!


Egyrészt a félős kutyák lakásban is félnek. A nagymamám benti, idős pulija epilepsziás és retteg. A nyugtatót necces adni, a hangoktól rohamai lesznek. Emiatt a zenét sem lehet felcsavarni mellette. Amikor ezt végig nézi az ember, görcsölve, reménykedve, hogy az egyik roham nehogy elvigye a kutyát, akkor nem lehet szeretni ezt a hangzavart! Csak a pokolba kívánni az okozóit.

Nyilván a gazda hibája, ha sokkot kap a kutya, elszökik, elütik, fenn akad. De attól még a kutyának nem lesz jobb. Ha nem lenne zaj, nem történne meg ez. És nem kell, hogy gazdás kutya legyen. A menhelyen kint ugyan úgy megsínylik az állatok.

A vadállatok mit élhetnek át? Hány vadállat pusztul el, kap sokkot ezek miatt?

2018. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Nekem amikor még élt a kutyám soha nem félt. Az első szilveszter előtt mondta a többi kutyás hogy rettenetes időszak ez. Mindig úgy mentem vele sétálni hogy nincs baj kint és szerintem érezte rajtam. Egyszer mellette robbant egy petárda rámnéz én meg mondom neki hogy mi van haver? azt elkezdett röhögni. Úgyhogy nekem soha nem volt gondom vele.
2018. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%
Én kutyás vagyok. De nálunk folyamatosan lőtték fel tegnap a tűzijátékokat. A kutyánk benn volt a házban, de még sosem vettem észre, hogy félne a tűzijátéktól, durrogástól. Szerintem ennek fő oka, hogy kicsi korától járt kutyasuliba, ahol rendszeresen lőtt a kiképző a kutyák mellett, így valószínűleg hozzászokott. Amúgy is elég jó idegrendszerű felmenőktől származik. De gondolom, a kiskutyáknak, meg amelyek nincsenek hozzászoktatva, valóban nagyon rossz lehet. Viszont egy évben egyszer, éjféltől hajnalig hadd szórakozzanak, örüljenek az emberek. A petárdákért viszont büntetnék, azt nagyon veszélyesnek tartom. Ez az egy éjszaka azért megoldható lenne, ha a gazdák valóban odafigyelnének a kutyáikra. De itt is olvastam olyat, hogy kitette a gazda a remegő kutyáját....itt jobban elítélem a gazdát, mint a durrogtatókat. (Lehet lepontozni)
2018. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy vagyok vele, hogy kompromisszum képes lennék a tüzijátékkal (de CSAK a tüzijátékkal, petárdával semmiképp, nem véletlenül illegális és mégis használják a r*hadékok), ha tényleg betartanák hogy szilveszter éjjelén este hattól reggel hatig.


Ehhez képest karácsonytól kezdve máig (igen, ma is csinálják a petárdások) minden nap négytől hajnalokig szólt a tüzijáték és a petárda. Három félős, lakásban is rettegős kutyával pedig amondó vagyok, hogy ha ők nem képesek kompromisszumra, akkor én miért legyek? Milliószor elmondja a média is hogy petárda tilos, tüzijátékot pedig 31-én használjanak csak, ehhez képest boldog boldogtalan robbantgat, bedobál kertekbe és kutyás házak fölé lövi. Ez pedig baromság hogyha a kutya bízik a gazdájában nem fél. Hogy a viharba ne félne szerencsétlen, ez ugyan olyan mint hogy egyes emberek miért félnek mondjuk a magasban? Tök indokolatlan, hát az anyukájuk biztos fogta a kezüket ha felmentek a kilátóra, nem szabadna félniük. De mégis félnek, és ugyanúgy vannak olyan kutyák akik félnek a hangoktól. Tegnap hajnali négykor engedhettem ki először pisilni a kutyákat, hiába próbáltam kicsalni őket, délután négy után nem voltak hajlandóak és szerencsétlenek nem tudom milyen kínok árán de tartogatták egész addig, amíg már semmi nem volt hallható.


Szóval ha betartanák a szabályokat és csak szilveszterkor lőnének nem lenne akkora bajom, de így hogy ők lesz*rnak én miért fogadjam el őket?

2018. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

#2

Ez egy baromság!

Két kinti-benti, ugyanaz a fajta kutyánk van, mindkettő 10 hetes korától van nálunk, egyforma környezetben, megfelelő neveléssel, szocializációval, mégsem egyformák.

Az egyik a legnagyobb petárdázás közben sétál az udvaron, pisil-kakil, nézelődik, a másiknak a lakásban szorosan hozzánk simulva kocognak a fogai és rángatódzik a pániktól.

2018. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
75%
Nincs kutyám, meg semmilyen háziállatom, különösebben állatbarátnak se tartom magam, de nem szeretem a tűzijátékot, a petárdákat meg egyenesen utálom. Szerintem elég primitív szórakozás durrantgatni, és nem szeretem a zajt ami vele jár, de kinek mi.
2018. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
56%
Suttyóság . Kínából eredő ostoba babona a durrogtatás . A petárdára kiírt tilalom semmit sem ér és az időkorlát sem mert 17 órától 3ig küldték folyamatosan , az idő párás volt ezért még hangosabb lett . Idióta az akinek ez élvezet az aug20-t is beleértve . Az érvelés gyenge hogy a gazda a hibás , igen ha nincs kerítése , de láttam nagy dögöt aki kb 2,5 méteres magasságún lazán átrohant . Hogyne , amiért a primitívek élvezkednek az állatokat gyűjtsük be altassuk fél napra mert a kevesebb tetű nyomoronc puffog részegen . Aztán sír a proli szája mert a fél fizetését elfüstölte elitta és nem is emlékszik az egészre .
2018. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!