Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadás, a...

Ideiglenes befogadás, a műtétet ki állja?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen nálam van egy kutya. Kiskora óta ki volt kötve egy másfél méteres láncra, éheztették, talán verték is, szóval nagyon bizalmatlan, félénk. Amikor láttam, hogy lehet jelentkezni ideiglenes befogadónak, akkor egyből"lecsaptam" rá. Az oltásokat a menhelyen megkapta, ivartalanítva is lett. Tegnapelőtt viszont történt egy baleset, és műteni kell majd, kb.30 ezer forintos műtét. Ilyenkor kérhetem a menhely segítségét? Vagy mivel én vagyok az ideiglenes befogadója, ezért nekem kellene állnom? Úgy gondolom, hogy mivel a menhely védence hivatalosan, én csak szocializálom, rehabilitálom, így a menhelynek kellene. Vagy rosszul gondolom?
2018. jan. 1. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a menhely állja ezeket a költségeket (hacsak nem a befogadó hanyagsága miatt történt a baleset, akkor azért jogtalan és pofátlanság is a menhelytől támogatást kérni). De vedd fel velük a kapcsolatot és beszéld meg az ottaniakkkal ezt.
2018. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem nem lenne szívem a menhelytől erre pénzt kérni, hiszen így konkrétan a rászoruló állatoktól veszed el a pénzt. Milyen baleset történt?
2018. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megcsúszott valamin a kertben és elrepedt a csontja. Szóval baleset volt.


Én sem örömmel kérek tőlük pénzt, de anyagilag nem állok úgy, hogy ezt most (nem tudok szebben fogalmazni) szívesen kifizetném.

2018. jan. 1. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Állj! Ha "anyagilag nem állsz úgy" az rendben van.. de akkor ideiglenesen is minek fogadtad örökbe? Fölösleges.. a legtöbb menhelyen , így gondolom ennél is , ha ideiglenes befogadója vagy egy kutyának , akkor az etetési költségeit is neked kell állnod és egy kutyus etetése nem olcsó mulatság , főleg akkor nem , ha minőségi táppal eteted. Szerintm ez a "befogadás" butaság volt , ha már egyszer nem állsz úgy anyagilag, de csak hogy válaszoljak a kérdésedre is , a műtét költségeit a menhely állja , de én nem venném el a többi menhelyi kutya "Szájából az ételt" , hisz valószínűleg , ők abból a pénzből kaptak volna enni..
2018. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ideiglenes befogadónak nem kell kajára költeni? Ő csak a helyet biztosítja
2018. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!