Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyus. Nemsokára sajnos...

Szabibi kérdése:

Új kutyus. Nemsokára sajnos megválok édes, kedves öreg kiskutyámtól. És egy új kutyám lesz helyette. Kérdem én hogy ti milyen kutyát ajánlotok kertes házhoz, benti tartásra? (Nagyobb termetűkutya is szóba jöhet)

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mi az hogy megválsz kedves öreg kiskutyádtól és új kutyád lesz helyette?

Bocsánat de ha ez az amire gondolok akkor kiveri a biztosítékot.

2018. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem csak az, hogy elköltözik a szüleitől és rájuk hagyja a kutyát, és magának vesz egy újat.
2018. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez egy troll kérdés, vagy olyasmi a helyzet, mint amit a kettes mondott...

De amúgy nézz szét egy menhelyen, ha nincs álomfajtád.

2018. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Mit jelent, hogy nemsokára megválsz tőle? Beteg, várhatóan el fog pusztulni?


Szinte bármely fajta megfelel kertes házhoz, benti tartásra, néhány kivétellel.

Ezért bővebben írj:

- mennyi pénzt szánsz a kutya megvételére?

- naponta mennyi időt lenne egyedül, és mennyi időd lenne minimum naponta rá, beleértve a sétákat és otthoni foglalkozást is?

- havi eltartására kb. mennyi pénz szánsz?

- kutyasuliba járnál-e vele?

- sportos vagy otthonülősebb típus vagy?

Kb. ezeket válaszold meg legalább, hogy fajtát lehessen ajánlani.

Ha pedig nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor szinte bármely menhelyi keverék megfelelő.

2018. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom kidobja az árok parton, mert már öreg és nincs kedve vele foglalkozni... Remélem öreg korodra téged is eldobnak te agyhalott gyökér.
2018. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg beteg a kutyája és el kell altatni... nem kell egyből neki esni
2018. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszul cseng a kérdés, és negatív következtetésekre ad okot, az tény.

De reméljük, hogy nem az, aminek elsőre hangzik, mert végül is a "sajnos", "édes", "kedves" és "kiskutyám" szavak használata arra utal, hogy szereti a kutyust.

Plusz az új kutyát is bent szeretné tartani, ami szintén nem egy rosszmájú ember ismérve.


Kérdező: beavatsz minket a "megválás" részleteibe?

2018. jan. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek aki eddig hozzászólt a kérdésemhez köszönöm a jó tanácsokat.

És tisztázni szeretném,hogy nem fogom se kidobni,se nem elfogok költözni és nem is szeretném bántani.

Egyszerűen öreg,és szegény a halál szélén áll...

Nekem pedig szükségem lenne egy másik kutyusra helyette.

Ez előre mondom nem azt jelenti,hogy elfogom magamtól dobni,se ott fogom valahol hagyni.

Nekem elhihetitek,ha 8-9 évet vagytok egy kutyával akkor nem szeretnétek megválni tőle.

Időm lenne rá persze,tisztában vagyok a költségekkel,és fel vagyok készülve az árakra.

Ha valaki nem értette meg mire gondoltam a kérdésben azoknak írtam ezt csak le,mivel azt akartam mindenki tisztában legyen vele.


Köszönöm a további jó tanácsokat :)

2018. jan. 2. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Köszönjük, így már sokkal érthetőbb az egész. Az a tanácsom még mindig áll, hogy a menhelyen nézz szét, de azért annyit még hozzáteszek, hogy csak akkor vegyél magad mellé egy kutyust, ha lelkileg, és nem csak anyagilag is készen állsz rá. Nehéz elveszíteni a kutyánkat, természetes, ha gyászoljuk, és bár sokan úgy vélik, ilyenkor egyből egy új kutya jó megoldás, ez nem feltételen igaz.

Csak akkor legyél újra gazdi, ha nem fogod az új kutyusban, a régit keresni, nem akarod őket összehasonlítani, nem fordul meg sosem az a fejedben, hogy a régit mennyivel jobban szeretted, szóval csak akkor, ha már túl léptél a mostani kutyusodon.

Sok sikert.c:

2018. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BullTerrierMánia ***** válasza:
52%
Lhasa alsó. Ez a fajta kizárólag lakásban tartható.
2018. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!