Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy dönti el, hogy szukát,...

Ki hogy dönti el, hogy szukát, vagy kan kutyát vegyen magának?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én, mivel menhelyről választok, így teljesen mindegy. Amelyik kutya megtetszik külsőre, illetve a jelleme is, azt elhozom. Nem számít, hogy fiú vagy lány.
2018. jan. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha fajtatisztát vennék, akkor valószínűleg a fajtán múlna. Egy makacsabb, nehezen kezelhető fajtából nem biztos, hogy bevállalnék egy kant.


De itt is lehet, hogy elmegyek a kölyök kutyákhoz ismerkedni, és amelyiknek megtetszik a jelleme, azt választom, nemtől függetlenül.

2018. jan. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyámnál úgy gondoltam, hogy szukát választok, mert tartottam tőle, hogy egy kannal első kutyásként nehezebb dolgom lenne.

Így lett egy olyan kutyám, aki domináns és hisztis :D egy igazi akaratos csaj. Már nem fiatal, de még most sem könnyű vele. Több kiképzőnek is meggyűlt vele a baja.

Ennyit arról, hogy könnyebb egy szukával.

A második kutyámnál már mindegy volt a neme. Egy alomból őt kedveltem meg a legjobban amikor elmentem ismerkedni velük. Ő kan. Vele jóval könnyebb minden tekintetben.

A két kutya jól kiegészíti egymást. Olyanok, mint egy házaspár, ahol a nő hordja a nadrágot.

Egyébként mindkettő ivartalanítva van.

2018. jan. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1,2 vagyok.


Amúgy nekem is van ilyen tapasztalatom.

Az első kutya akivel foglalkoztam (bár nem az enyém volt), szuka volt. Nagyon önfejű és makacs volt, elég erős jellem.

A saját, kan kutyám viszont, ehhez képest... kenyérre lehet kenni.

2018. jan. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy a hosszú évek során már több százszor hallottam azt a kérdést szembejövő nagytestű kutya gazdájától, hogy "ugye lány?", merthogy a kan kutyája más kanokkal agresszív. Úgyhogy maradok a szukáknál, mert így kényelmesebb.
2018. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem midig mindegy volt. Menhelyről választok és azt a kutyát hozom el, amelyik "kiválaszt". Csodálatos érzés az egymásra találás. :)
2018. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meglátni és megszeretni alapon. Eddig mindig úgy alakult, hogy kanok voltak, ivarosak is maradtak, és egyikkel sem volt semmilyen viselkedési probléma (agresszió, szökés stb.)

Szukát biztosan alapból ivartalaníttatunk volna, de kannál úgy voltunk vele, hogy a jellemétől tesszük függővé a dolgot.

2018. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Nekünk mindig kanunk volt mert a faluban nem szokás az ivartalanítás és így kerülték el a véletlenül besikerült kiskutyákat. Lehet hogy ezért inkább hajlanék következőnek szukára mert sosem volt és kíváncsi vagyok rá hogy miben más egy szuka. De az is lehet hogy a jellem fog győzni nemtől függetlenül. Ha egyszer eljutok egy saját kertes házig, fajtatiszta kutyát szeretnék és a tenyésztőnél az is játszik hogy nem biztos hogy épp lesz vagy jut nekem megfelelő szuka. Majd meglátjuk.
2018. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!