Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya, lehet a kettőt...

Két kutya, lehet a kettőt együtt nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy Beagle-keverék kutyánk(külsőre olyan inkább mint egy Beagle méretű GoldenRetriver), aki lassan már 4 éves, de még mindig olyan, mint egy kiskutya. Bolondos, megrágja a holmikat, lopkod. Kiskorában nem volt alkalmam foglalkozni vele, így egy neveletlen, ugrálós, szökős kutya.

Egy ismerősöm rábeszélt, hogy hozzak el tőlük kiskutyát, igazából annyira rábeszélni nem kellett, mert rajongok és imádom a kutyákat. Ez a kutyus egy husky-keverék.( Az anya husky). Ha őt elhoznám, szeretném nevelni, csakhogy itt a másik neveletlen kutya.

Leginkább talán azt is szeretném, hogy a beagle-keveréknek legyen társa, mert nagyon igényelné. (Kan-kan kutyákról lenne szó)

(Volt már több, jól nevelt kutyám is előtte)


2018. jan. 2. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, bár a rosszul nevelt könnyen elronthatja a kölyköt. Bár kutya és gazda függő, de a két kan párosításból is lehetnek gondok. Én először a 4 évest raknám rendbe és ha van rá energia csak akkor hoznék el még egy kutyát.
2018. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Okosabban tennéd, ha előbb nevelnéd meg a már meglévő kutyádat, és addig nem hoznál még egyet. Pláne husky jellegűt, amelyik még nehezebben nevelhető.

A beagle keverék kutyatársaság-igényét pedig sétákon, közös bandázások során elégítheted ki addig is.

2018. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik kutya neveletlen, a másik is az lesz. Ez bizonyított. Mert a gazda sem ért a kutyához és az idősebbtől is átveszi a viselkedéseket. Pláne egy husky, akit a beaglenél is nehezebb kezelni! Először neveld meg a bealge-t, utána legyen második! Különben együtt szöknek, együtt rombolnak, a husky pláne agresszióra is hajlamos. Veszélyes lesz a környezetére és a beagle-re is.

Egyébként meg nem szaporítókat kellene támogatni... Látszik mekkora a tudatosság és felelősség érzet.

2018. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy neveletlen kutya mellé nem hozunk másikat! Katasztrofális lehet s végeredmény. Inkább neveld meg a mostanit. A szökés például tipikus jele annak, hogy nem sétálsz / foglalkozol vele eleget.
2018. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4 ėv alatt nem nevelted az egy db kutyát. Most belelkesedtėl. Vinnėl mėg egyet. Kb 2 hėt alatt megunod, az is neveletlen lesz. Duplázod a gondjaid.

Inkább foglalkozz azzal ami van! Bár ha eddig se tetted eztán se fogod.

2018. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre egyet.


Ha az egészséges, jól nevelt, jól szocializált, jöhet a másik

2018. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik szökik, a másik is fog. Pláne egy husky keverék, ami amúgy is óriási mozgásigénnyel rendelkezik, ezért még az olyan kutyáknál is előfordulhat, hogy szökősek, akikkel amúgy foglalkoznak. Én eleve nem vagyok annak a híve, hogy a mi éghajlati viszonyainktól teljesen eltérő körülményekre kitenyésztett kutyát tartsunk itthon, de ez az én véleményem.

Nekem két kutyám van, az idősebbik elég problémás, mellé hoztam egy másikat, aki nagyon jót tett neki. Viszont én az elsővel is sokat foglalkoztam, ráadásul mindig is hallgatott rám, sétáltatva van stb. Így sima ügy volt a kettő, igazából nem érzem sokkal nagyobb feladatnak a két kutyát, mint az egyet. Egyszerre sétálunk, ha nem vagyok itthon, ők akkor is remekül eljátszanak egymással. Szóval jó nekik, hogy nincsenek egyedül. Én teljes mértékben javaslom mindenkinek azt, hogy ha van egy kutyája és tudja vállalni még egynek a költségeit, akkor vágjon bele. DE! Csak akkor, ha tud és szeret kutyát nevelni. Ha élvezi a kutyák társaságát és elkötelezett amellett, hogy a kedvükért sokmindenről lemondjon és kilépjen a komfortzónájából. Mert a kutyatartás lemondásokkal jár.

Dísznek, nyűgnek egy kutya is több, mint sok.

Száz szónak is egy a vége. Foglalkozz a kutyáddal és ha úgy látod, hogy haladsz a nevelésében és szívesen is csinálod, akkor elgondolkozhatsz, hogy magadhoz veszel-e egy kölyköt, akivel még több gond van, mint egy idősebb kutyával. Ne ész nélkül dönts.

2018. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ha már egy Beagle/Goldie nevelésébe is beletört a bicskád, akkor mihez kezdenél egy Huskyval? Vagy ami még rosszabb, egyszerre a kettővel?
2018. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!