Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Emeletes házban lakunk,van két testvérem,de 5 év felettiek.Van egy cicánk,illetve egy tengerimalacunk.Olyan kutyust szeretnék aki nincs olyan sok pénzbe,szelíd,bújós,lehet vele játszani,és könnyen tanítható,mindenhová magammal tudom vinni.

Arra gondoltam hogy fajtamentő egyesülettől fogadok örökbe egy kölyök csivavát.Ott milyem elvárások vannak? Ti mit gondoltok?


2018. jan. 2. 14:03
 1/5 anonim válasza:
58%

Minden kutya egy egyéniség. Neveléstől és a környezettől is függ a viselkedése.

Akárhogy is, ne tenyésztőtől vagy szaporítótól vegyél. Menhely a legjobb. Megmenthetsz valakit.

2018. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kizárólag menhelyről,vagy fajtamentő egyesülettől szeretnék!
2018. jan. 2. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A csivava fajtamentők elég szigorúan szűrnek. Ők mindig kimennek helyszíni szemlét tartani és komolyan elbeszélgetnek az örökbefogadóval.

Én a kisgyerekek miatt, nem ajánlanám a csivit, nem éppen a leggyerekbarátabb fajta.

Az hogy a kutya szelíd és bújós nagyban múlik a megfelelő nevelésen is. Egy jó alaptermészetű kutyust is nagyon el lehet rontani.

Ha fajtát kéne mondani én az uszkárt javasolnám, nekik is van fajtamentésük, vagy olyan keverék kutyust aki, ideiglenes befogadónál lakik, így pontosan tudják,hogy milyen a természete,mozgásigénye..stb. Ilyen pl. a füzesabonyi állatvédő alapítvány.

Azzal tisztában kell lenni, hogy semmilyen kutya nem olcsó mulatság. Miénkre első 3 hónapban, oltások, kisebb sérülés, ivartalanítas, felszerelések, élősködő irtók: 100ezer ft-ot költöttünk. És ebben még nincs benne a kaja, a jutifalik, a rágókák.

Utána havonta kell szánni a kajára kb.10000, fereghajtas 500, játékok, rágcsák,felszerelések cseréje 3 havonta kullancs/bolha irtás 3500, évente veszettség/kombinált ismetlő 8-8000. Meg persze, ha beüt valami pl. megfázás, sérülés, akkor állatorvosi költségek.

2018. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy keverėket hozzatok ki. Kistestűt. Őket ritkábban viszik mint a fajtatiszta vagy fajtajellegűeket. Legyen egy azonosíthatatlan keverėk.
2018. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csivava nem igazán való kisgyerekek mellé.

Valamilyen kistestű, barátságos természetű (gyerekekkel is) keveréket fogadjatok örökbe. Idősebb kölyköt vagy fiatal felnőttet.

A "nincs sok pénzbe" az mit jelent? Azért havi 6-8000 Ft-ot számoljatok erre, plusz állatorvosi költségek!

2018. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!