Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami anatómiai szerepe,...

Van valami anatómiai szerepe, hogy egy kutyának hegyes vagy lelógó füle van? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A természetben áll a fülük. Egyébként nincs szerintem.


Fajtafüggő. Pl. imádom az amstaffot és a munkavonalas németjuhászt is. 70% jellem 30% küllem miatt


De pl. egy csivavát vagy egy tacskót sose vennék

2018. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A természetben nincs olyan, hogy egy állat hallójáratát eltakarná a füle. Tehát a lelógó fülű kutyákat direkt így tenyésztették ki, "természetellenesen" anatómiailag ez elvileg jár némi hátránnyal, de kis odafigyeléssel ez elkerülhető. (tisztítani kell a fülüket, rendszeresen ellenőrizni, ha rázza a fejét, megvizsgálni, stb. Általában nem okoz gondot)


Az előnye meg adott fajtától függ, melyiknek miért lóg.

A leggyakoribb, vagy a leglógósabb, a vadászkutyáknak van, nekik a szagok összeterelésében van szerepe a lógó fülnek.

Mert ha lehajtják a felüket, menet közben a fülük úgy áll, hogy tölcsér szerűen az orrukhoz koncentrálja a szagokat.

2018. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

A kutyák a farkasoktól "származnak", nekik áll a fülük. Talán másképpen hallanak az álló fülű fajták, mint a lógó fülűek.

A lógó fül viszont védi a kutya hallójáratát.

Érdekes kérdés, hogy melyik fülnek mi a jelentősége.

Nekem személy szerint mindegyik kutya tetszik (akármilyen a füle) de mivel nálam a mudi a szerelem, ezért azt mondom, hogy az álló fülek mellett teszem le a voksom :)

2018. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a lógó fül tenyésztett, nem természetes.

Sokkal hajlamosabb egyes betegségekre, mert nem szellőzik. (A természetben evolúciós hátrány lenne az is, hogy nem tudja a kutya a hangok felé forgatni.)

Szóval sokkal kényesebb és a kommunikációban sem segít.


Az, hogy melyik "tetszik", fajtafüggő.

Általában nekem a lógó fül jobban tetszik (mondjuk egy szetteren vagy egy spánielen) - az első kutyám viszont német juhász volt, egy "meglátni és megszeretni" típusú találkozás, és egyáltalán nem érdekelt, hogy milyen a füle:)

De pl. egy Basset Houndnak nem tetszik a lógó füle (de ettől még maga a fajta alapvetően szimpatikus)

2018. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én alapvetően az álló fülű fajtákat kedvelem (pl mudi, csivava) mert imádom ahogy hegyezik a fülüket :) ettől olyan értelmes tekintetük is lesz :D de lógó fülűek között is akad, ami tetszik pl beagle, mopsz.


Én is úgy tudom, hogy a vadászkutyák széles, lógó füle az orr felé tereli a szagokat :)

2018. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!