Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan ugat. Mit csináljak...

Állandóan ugat. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Amint este hazaérek a munkából a 15 éves tacskó kutyusom ugatni kezd és nem hagyja abba 1 percre sem közben kaparja az ajtót is ez egészen lefekvés utánig tart ami kb éjjel fél 1 szokott lenni. Hozzáteszem bent van a lakásban a hideg miatt behozzuk éjjelre. Ilyenkor nem éhes nem szomjas nem kell pisilnie szóval nem ezek okozzák az ugatást. Általában a szoba ajtó előtt ugat gondolom tudja hogy ott vagyunk ha kimegyünk hozzá akkor is csak néz ránk és ugat ugyanúgy. Ilyenkor kizárólag akkor hagyja abba ha eszik vagy ha épp simogatva van. Borzasztó idegesítő mivel már hetek óta ezt csinálja. Beteg anyukám és én sem tudunk pihenni tőle. A legrosszabb hogy reggel amint világosodni kezd kezdi megint az ugatást. Valaki tudja hogy mi okozza nála és hogy mit tudnék csinálni vele? Szájkosárra gondoltam ez jó ötlet? De mi van ha nem tűri meg magán? Más lehetőség esetleg? Nagyon kérlek segítsetek! 25/N

2018. jan. 3. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozni kellene vele! Játėk, tanulás sėta!
2018. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoktátok sétáltatni és fárasztani? Tudom, 15 éves már, de ettől függetlenül lehet hogy igényelné a mozgást.

A másik, hogy az ugatásért megjutalmaztátok, étellel és simogatással. Ő meg szuperül megtanulta, hogyha ugat akkor foglalkoznak vele.

2018. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztasd meg:D
2018. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit fárasztod? Ha rászólsz miért nem hagyja abba?

Nevelni kellene, igen, ebben a korban is és többet foglalkozni vele. Emellett az ugatást nem kellene sem simogatással, sem etetéssel megjutalmazni. Persze, hogy ugat, hisz te tanítottad meg neki, hogy ha elég sokáig csinálja, akkor jutalmat kap.

2018. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Most nem azért, de ha egy addig normális kutya 15 évesen kezdi el ezt csinálni, annak szerintem semmi köze nincs lefárasztáshoz és hasonlókhoz, inkább valami egészségügyi oka lehet.
2018. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!