Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből írhatnék évfolyamdolgoza...

Miből írhatnék évfolyamdolgozatot a kutyák/kutyák nevelése témán belül?

Figyelt kérdés
A4-es oldalból 4-7 oldalt kell írni, ilyen, vagy hasonló témában szeretném írni. Van egy kutyám, kutyasuliba is járok vele, van egy kis tapasztalatom már kutyatartás terén, de szeretnék ebbe a témába egy kicsit jobban belemélyedni. Gondoltam itt ilyenekre például, hogy falkavezér kérdése, szocializálódás, hogyan jutalmazz, melyik kutya mire tanítható jól, milyen "munkák", lefárasztások, sportok vannak kutyákkal, esetleg vizsgák, versenyek, aztán kicsit talán bemutatnám a saját kutyámat, az én tapasztalataimat a kutyatartásról, de azt hiszem ez így még mindig nem elég hosszú... Nektek esetleg ötlet (bármi jó!), vagy esetleg forrás ahonnan még meríthetnék ötleteket, vagy ahol írnak ilyesmi témákról?

2018. jan. 3. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből egy-egy témából is több száz oldalakat lehet írni. Mire érted, hogy nem elég? Kell még téma? Vagy ezek a témák nem tetszenek?

Egyébként abból írj, amiből a legnagyobb a tudásod. Én például nem vagyok jó az ösztönfejlesztésben, így ebből nyílván nem írnék.

2018. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyavásárlás/örökbe fogadás

Etetés

Tenyésztés/szaporítás

Kutyával való kapcsolatteremtés/kommunikáció

2018. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es: tudom, hogy sokat lehet róluk írni, de azt szeretném megfogalmazni, amit én tudok, és nem feltétllen egy tudományos szakkönyvet szeretnék írni.

De amúgy neked is és a 3-asnak is köszönöm a választ!

2018. jan. 3. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felrenevelésről is írhatnál. Pl sokan azt csinálják, hogy ha ugat a kutya, akkor nekik valami kaját, hogy abba hagyja. A kutya pedig így azt tanulja meg, hogy ha ugat akkor jár neki a jutalomfalat.
2018. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Írj a nevelés hiányának hátrányairól!

A nevelés hiánya rossz mint az tulajdonosra, mint pedig a kutyára nézve.

Nem annyira elcsépelt téma, mint egy kutya erre-arra megtanítása/nevelése.

2018. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Hogy a falkavezérség, dominancia alapú nevelés miért és hogyan vált mára elavulttá és milyen veszélyeket rejt. (A hetvenes években végzett megfigyeléseket állatkertekben, idegen egyedekből összerakott "falkában" végezték. A vadonban a farkasok családi kötelékben élnek, tehát ezek a régi kutatások úgy hibásak ahogy vannak.)


Hogyan válasszunk kutyát? (Kezdve azzal, hogy tájékozódás, önismeret, kutyás ismeretek elsajátítása)


Mi a különbség nevelés / viselkedésmódosítás és trükktanítás között.


A kutya testbeszéde. (Lehet specifikusabb cím is, pl. a kutya csitító jelzései / stresszjelzések, a "kemény" tekintet és kezelése stb.)


NE szocializáld a kutyát! (Azon helyzetek ismertetése, amikor nem tanácsos odaengedni a kutyát más kutyákhoz.)

2018. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!