Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy kutyát egyszerre...

Lehet egy kutyát egyszerre kintre és bentre is szoktatni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy dobermant. Viszont 12 órás műszakban dolgozok, ehhez ha hozzárakjuk még a munkába és -ból eljutás idejét, nagyon sokat lenne egyedül a kutya, ami nem lenne neki kényelmes WC szempontjából.


Lehet olyat, hogy ha én otthon vagyok, a kutya bent van velem, ha elmegyek dolgozni, akkor kint az udvaron? Hozzá tudnak ilyenhez szokni a kutyák?


Még így is kb minden alkalommal meg kéne fürdetnem, mikor behozom, hogy ne legyen olyan kinti kutya szaga.


2018. jan. 3. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Dobbermannt nem tartunk kint!! Kifejezetten fázós fajta. Fürdeti havonta max 1szer javasolt a kutyákat. A benti kutyáknak is van egy jellegzetes szaga, ettől nem lehet megszabadulni.

Pisilés szempontjából egy kutyaajtó felszerelése jelenthet megoldást DE én ezt a fajtát egyáltalán nem javaslom ilyen feltételekkel. A dobi bár marcona külseje van egy igazi szeretetbomba. Imádja az embert, a közelében szeret lenni, ennyi ideig nem fogja tolerálni, ha egyedül hagyod. A fajta munkaigényes mind szellemi, mind fizikai téren. Ilyen beosztás mellett nem lesz vele időd eleget foglalkozni. Az ilyenből jönnek aztán a problémák, hogy az unatkozó kutya elkezdi lebontani a lakást/kertet/az ember idegeit. Megértem,hogy kutyát szeretnél,de ennek a fajtának ez kevés,amit nyújtani tudsz.

2018. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen olyan kutya sincs, amelyik viselkedésprobléma nélkül tűrné a 13-14 órás egyedüllétet. (De a dobermann különben sem alkalmas kinti tartásra. Amúgy igen, egy csomó kinti-benti kutya van.)
2018. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Rendgetegen tartják így kinti-benti tartásban. Csak kint nem tartható, de a fél napot egy megfelelően szigetelt kutyaházban nyilván gond nélkül eltölti.
2018. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a vizslánk így él tavasszal főleg. Amikor elmegyünk akkor ő kimegy, de mindig megnézzük az időjárást, hogyha hidegfront jön vagy eső, akkor nincs kint szívesen
2018. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tartáshoz hozzá lehet szoktatni egy kutyát, de nem egy dobermannt. Fűtési szezonban tilos kint tartani, nem csak nagyon fázik, hanem hamar tönkremennek az ízületei is.

Ilyen tartásra csak télálló bundájú kutyát szabad választani.

Megfürdetni nem szabad nap mint nap a kutyákat. Nem lesz büdös attól, ha nappal kint van, ha egyébként egészséges és normálisan van etetve.

2018. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy dobermann télen a mínuszokban megfagy, ha fél napokra kint hagyod. Megoldás lehet egy könnyen takarítható helyiségbe vezető kutyaajtó. Azért nem javaslom kutyaajtónál a teljes lakásba való bejárást, mert tuti szívroham, ha esős időben hazamész és a kutya a kanapé tetején trónol nyakig sárosan.

Nem kell minden nap megfürdetni, sőt, nem is szabad! De nem lesz kint sem büdös :)

Nekem két kinti-bentim van. Ha elmegyünk dolgozni, kint vannak, meló után séta, aztán bejönnek. Lábat mosunk egy kis lavórban, áttörlöm a bundájukat egy kis nedves ruhával és tiszták. 5 perc alatt meoldható. Tisztaságmániás vagyok és nagyon érzékeny az orrom. Hidd el, az egészséges kutya nem büdös.

Nálunk nincs kutyaajtó, mert az enyémek bundásak, simán elvannak kint akár fagyban is.

A napi 14 óra azért kicsit necces. Egyedül gondoskodnál a kutyáról? Minden egyes nap ennyit lenne egyedül? Egy kutyánál a vele töltött idő nagyon fontos a kutya-gazdi kapcsolat szempontjából. Ráadásul unatkozna is ennyi ideig egyedül. Főleg, amíg kölyök. Fél nap alatt átrendezi a házat kerttel együtt. Ha nem dolgozol minden nap, akkor egészen más a helyzet, mert heti pár napot kibír így is, ha ki tud menni pisilni.

2018. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálam a Jack Russell nyáron és 18 fok felett ki van csukva, ha elmegyek itthonról. télen viszont bennt van és a nagyszüleim átjönnek dél körül kiengedni pisilni.


én is a kutyaajtót tudom csak ajánlani erre a problémára.

viszont tényleg inkább az a kérdés, hogy ha elmegy 13-14 óra a munka miatt egy napodból, akkor hazaérkezés után lesz-e elég lelki erőd, hogy pár órát még sétálj, játssz vagy valahogy aktivkodj a kutyával.

2018. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem dolgozok minden nap. Így ha aznap egy viszonylag rövidebb sétán kívül másra nem is lenne erőm, utána sokat vagyok otthon.

Ezért is nem akarnám kint tartani, mert tudom, hogy szegény nem bírja a folyamatos kintlétet. De ilyen időbeosztás mellett sajnos az én távollétemben nagyon rossz lenne neki, ha megpróbálja visszatartani a dolgokat. Biztosan nem is jönne össze szegénynek, amit megértek, embertől se várok el ilyet.


A jól belátható közeljövőben igen, egyedül lennék a kutyára.


Akkor lehet jobb, ha lemondok a kutyatartásról, amíg egyedül élek. Csak hát pont ezért is szeretném nagyon.

2018. jan. 3. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet így tartani kutyát, de nem Dobermant.


Dobi munkakutya,rengeteget kell vele foglalkozni,gondolom a foglalkozás max hétvégére marad ami két nap. Szellemileg és a fizikálisan is lekell őket fárasztani. Nem éppen az a fajta amelyik csak úgy el van. Minden nap több órát foglalkozni kell a kutyával. Ilyen életvitel mellé munkakutya nem való.



Minden nap nem lehet a kutyákat fürdetni,semmilyet sem.

Mi panelban lakunk,két kistestűm van 1,5-2 havonta fürdenek,napi 3x sétálunk. Ettől sűrűbben nem kéne.

Láb,has mosás SIMA meleg vízzel azt lehet,de alaposan megtörölni,megszárítani.


Az,hogy kutyaszaga van nagyon egy kutyának az lehet egészségügyi probléma illetve táplálkozási probléma is.

Ismerősömék német juhásza nem büdös,hetente fésülik, 2-3 havonta kozmetikushoz járnak,fürdeni.Jó minőségű tápot kap illetve van,hogy főznek neki. viszont mamáknál lévő német juci mixek mivel maradékon élnek, nincsenek ápolva sem. Brutál szaguk van.


Hosszabb szőrű fajtáknál érdemes hetente átkefélni a szőrüket,szőrüknek megfelelő kefével,szerszámmal. A kifésületlen aljszőr is bebüdösödhet főleg nedves időben. De nyáron végképp. Fésüléssel elkerülhető.

Jó minőségű kaja is elengedhetetlen.

Büdösséget fog,fül,bűzmirigy probléma szokta még okozni.

2018. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg felfogadsz egy ismerős gyereket,rokont aki kiengedi az udvarra délután,meg játszik vele,majd vissza zárja a lakásba ha koszos letörli a lábát, az jó megoldás lehet,nyilván fizetned kell érte,de most egy diáknak adsz erre 1000ft-ot örülni fog neki.


Viszont míg kölyök és szobatisztaságra akarod tanítani 2-3 óránként ki kell engedned.

2018. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!