Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akik "rendes"...

Kutyások, akik "rendes" szaporítótól vettétek a kutyátokat! Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet, amikor valaki egy fajtakutya vásárlására szánja rá magát, de nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól hoz el kutyát, de legalább a jobbik fajtától. Értem ezalatt, hogy rendesen foglalkozik a (munka)kutyáival, mindkét eb a sajátja, nem a garázsba csapja ki elleni, hanem ládát épít neki, beviszi a lakásba, infralámpa stb. Oltja a kiskutyákat, akiket csak nyolc hetes korukban ad oda a gazdiknak, akikkel jobb esetben tartja a kapcsolatot. Néhány még csipet is rak a kölykökbe.

Kérdem én, hogy akik ilyen helyről vesznek kutyát, miért teszik? Miért éri meg jobban átnyálazni a többszáz hirdetést, mint keresni egy jó tenyésztőt? Egy szaporító nem vállal felelősséget a kiskutyák egészségére, és nincs akkora tudása, mint a tenyésztőnek, az esély a betegségekre így is ott van. Ráadásul ezek a kölykök alig olcsóbbak, mint egy tenyésztőnél.


A félreértések elkerülése végett, engem teljesen hidegen hagy, ki honnan veszi a kutyáját, amíg szerencsétlen állatok nincsenek kizsákmányolva. Nem ítélek el senkit a döntése miatt, csupán értetlenül állok az ügy előtt. (Ahogy azt sem értem, hogy ezek a "rendes" szaporítók miért nem kezdenek inkább hivatásos tenyésztésbe, ha a tőlük kikerült kölykök semmiben nem maradnak el a törzskönyves társaiktól.)



2018. jan. 3. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

"Néhány még csipet is rak a kölykökbe."


Tok rendes, mivel KOTELEZO lenne.

Orvos be sem adja az oltasokat enelkul.

2018. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Olyan nincs hogy rendes szaporító.
2018. jan. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Itt ne tegyél fel szaporítóról szóló kérdés, mert megköveznek...


Amúgy csöndben megjegyzem, hogy a chip csak 4 hónapos kortól kötelező, tehát nem kötelessége addig a gazdának chipeltetni a kölyköket.


Sajnos némelyik tenyésztő igen beképzelt. Láttam már olyat, hogy válaszra sem méltatják az embert, vagy nevetséges okok miatt nem adnak kutyát (pl macska a házban, 7 óra egyedül lét...)

2018. jan. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mi épp tenyésztőtől kaptunk 5 hetes férges kutyát, na erre mit mondanak az okosok? Kennelnév, papírok, minden megvolt, szülők papaírjai és ellenőrzése. Párom hozta haza, ő nem nagyon ért ehhez, mikor megláttam majdnem elájultam. Sérült volt, apró és puffadt. Nem veszi vissza a tenyésztő. Mára már agresszív is, nem egyszer morgott ránk és próbált megtámadni mert nem az van, amit ő kíván (pl. nem engedtem az utcán oda egy emberhez és megkapta a kezem). A chipje nincs is regisztrálva, holott benne volt az árban, eü garanciára sz*rik nagy ívben a "tenyésztője", azóta sem kaptuk meg az ellátása árát. A szerződés szerint 8 hetesen vette át párom, oltási könyv szerint 7 hetes volt akkor, a valóságban pedig még az orvos is kiakadt rajta milyen pici. Nem minden tenyésztő szent ám, lásd csak a mi példánkat. Kennelneves szaporító aki elég jól hazudik. Most azt sem tudjuk hogyan húzzuk csőbe, mit lehetne tenni, hogy elvegyék a kennelnevét mert azóta is hirdet, ráadásul 2 hónap alatt ez a 3. meghirdetett alom már...
2018. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt elfelejtettem hogy december 2 volt az elhozatala napja és még csak most néz ki úgy, mint egy 8 hetes kölyök.
2018. jan. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló! Igazad van, részben. 4 hónapos korig kötelező beadatni a chipet, DE! és itt jön a lényeg, ha tulajdonost változtat a kutya, akkor előtte kötelező! Tehát hiába lehet megvárni a 4 hónapos kort, ha 8 hetesen történik a tulajdonos váltás.
2018. jan. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Van egy barmi rossz hírem barátocskám, attól hogy valaki tenéysztő még nem szent! Ugyanúgy léteznek pénzéhes, kontár és csaló tenyésztők, szóval akinek egy kis esze van, minden embernek utána néz, tehát az alapfeltevésed, miszerint csak a szaporítónak kell utánanézni kapásból hibás!
2018. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan, hogy rendes szaporító, mert még ha jószándékú is, akkor sem ért hozzá. Nem tudja, hogy alkalmasak-e tenyésztésre a kutyái, mivel nem vesz velük részt tenyészszemlén, ill. nem csináltatja meg a szűrővizsgálataikat, a fajtára jellemző örökletes betegségekre.

Akik ilyen helyről vesznek kutyát, azért teszik, mert olcsóbb és egyszerűbb, mint a fajtatiszta, törzskönyvezett kutya. Valamint azt gondolják, hogy a tk. "csak egy papír", és azt nem tudják, mi van mögötte.

Természetesen a tenyésztők között is vannak etikátlan egyedek, őket szokás tk-s szaporítónak hívni.

2018. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Én évek óta szerettem volna egy bizonyos fajta kutyust. Szétnéztem a tenyésztőknél mikor milyen és mennyiért van. Kíváncsiságból szétnéztem hirdetések közt is és pont volt feltéve tk. Nélkül néhány. (Nagyon ritka fajta) türelmesen vártam míg rendes helyről be tudom szeretni de közben nyomonkövettem a hirdetéseket. Mindegyiket törölték néhány hét alatt de az egyik fentvolt 2 hónapon át és már az amúgy is töredék árat levitték pár tízezerrel.. akkorra már a kutyus 4 hónapos elmúlt!! Képen is látszott, hogy könnyezik a szeme meg soványka tehát valami nem okés.. felhívtam és mondta a tulaj hogy vitték volna ÓZD-ra a "tezsvírek" de nem adta oda nekik inkáb enged az árból hátha normális ember jelentkezik érte. Nagyon megsajnáltam a kutyust így átutaztam a fél országot érte és hazahoztam. A szülei egyébként hiteles tk-vel rendelkeztek. Utána jött a fekete leves.. oltásai nem voltak rendben, chipet tudtam hohy nincs mikor elhoztam aztkövetően azonnal intéztük azt is. Viszont mentálisan nehéz vele mert nagyon nem volt szocializálva és egészségügyileg is vannak problémák. Összegezve anyagilag hosszútávon több mint 2x annyiban fogok kijönni mint ha tk-vel vettem volna, viszont akkor lehet az a kutya már nem élne. Egyébként 2017 áprilisában hoztam el és azóta rengeteget fejlődött mentálisan és egészségügyileg is rendben van még egy műtétje lesz ha teljesen kifejlődött mert sajnos csípő deform is van és kopás de én nem bántam meg, hogy elhoztam és fizettem érte mert a család tagja és így minden esélyt megkap a boldog és hosszú életre.
2018. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

Sokszor pl. olyan irányban megy el egy fajta hivatalos tenyésztése, ami sok embernek nem tetszik. Azt a típust amit mondjuk szeretne az ember, itthon nem maximum nagyon messze találja meg külföldön.

De a fent említett szaporítóknál megtalálja a neki tetsző típust. Ez a rossz döntések közül a "jobbik". De sajnos sokakat csak az anyagiak mozgatnak nem pedig az ilyen dolgok, de akad aki kifejezetten a típus miatt választja inkább a szaporítókat.

2018. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!