Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok pár dolgot mondani...

Tudnátok pár dolgot mondani ezekről a fajtákról:samoyed, belga juhász (groenendael, tervueren), weimari vizsla, cane corso, skót juhász?

Figyelt kérdés
Az érdeklene hogy milyen a személyiségük, mennyire taníthatóak, mennyire szófogadóak,milyen a vérmérsékletük, az eredeti munkájukra használhatók e, úgy értem mondjuk terelés,szánhúzás, örző-védő. Persze tudom, nem lehet beskatulyázni őket, mert ez személyiség függő, csak úgy nagyvonalakban kérdezem :)
2018. jan. 4. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A személxiséget nagyvonalakban lehet felvázolni, az inkább egyedfüggő.

A taníthatóság függ attól is, hogy munka vagy küllemvonalas kutya-e, mennyire tudod motiválni a kutyát. Vannak akiket könnyebben, vannak akiket nehezebben. Olvass a fajták után, tudni kell, mit varhatsz el egy adott fajtától. És persze ezen belül egyedtől.

A szófogadas pedig a megfelelő kutya-gazdi kapcsolat eredménye. Hiába van egy jól képezhető, jól motivalható munkakutyád, ha nem te vagy a főnök, akkor szarik rád.


Az itt felsorolt fajták közül mind használható eredeti mesterségükre is, feltéve ha tudatosan lett az adott egyed kiválasztva ( régen, míg aktívan vadásztak vizslákkal ott sem mindegyik kölyök volt pl. lövésre érzéketlen).

2018. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért itt tettem fel a kérdést, mert inkább a személyes tapasztalatoknak hiszek, az én kutyámról is teljesen mást írtak mint amilyen valójában.
2018. jan. 4. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Samoyed:

A szánhúzók között a 'legegyszerűbb eset'. Viszonylag jól tanítható és kevésbé igényel szaktudást mint a többi szánhúzó. Versenyezni lehet vele hobbi szinten vagy akár verseny szinten is de kimagasló eredményt nem fog elérni. Már a Huskyknak sincs sok esélye amióta megjelentek a sprinter kutyák (pl: Eurohound).


Tervuren/Groenendael:

Terelésre még használják őket néhányan, de őv-re teljesen alkalmatlan mind a kettő. Terhelhetősége, motiválhatósága csak töredéke a Maliénak. Leginkább show kutyát csináltak belőlük.

A többi pedig az egyedtől függ.


A többiről nem tudok nyilatkozni.

2018. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!