Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak ilyen hülye...

Miért vannak ilyen hülye törvények?

Figyelt kérdés
Teszem azt valaki sétál az utcán. (Kertes házas övezet) Valaki gondatlanságból nyitva hagyja a kapuját. Kutyi kiszökik, az arra járó embert meg hát ne tépje szét hanem mondjuk csak megkapja itt ott. Gazdi egy ejnyebejnyével megússza. De ha esetleg szerencsétlen illető ki is nyiffan, max kap egy kis felfüggesztettet, le nem ültetik. Miért?

2018. jan. 4. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Mert balesetek történnek. Persze ez figyelmetlenség de senki sem tudta hogy az a kutya neki megy valakinek.
2018. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert a gondatlanság és a szándékosság között elég komoly különbség van. Attól, hogy valaki egy felelőtlen hülye, még nem bűnöző. A börtön semmiféle megoldást nem jelent az ilyen jellegű problémákra. Aki letöltendőt kap, annak (és a családjának) gyakorlatilag tönkremegy az élete, emberi roncsokat termel a rendszer, akiket utána nekünk kell eltartani és viselni a további következményeket. Emellett még ráadásul rengeteg pénzbe kerül. Nyilván ezek a kérdések egy szándékos erőszakos bűncselekmény elkövetője esetében nem így merülnek fel, de letöltendővel alapvetően bűnözőket célszerű büntetni.
2018. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Évekig szívtam a telekszomszéd miatt.


Szabadon tartotta a kutyáját.

Építtettem 100m kerítést, de az se volt megoldás, mert mindig nyitva volt a kapuja, ahogy megérkeztem egyből kitört az udvarukról a kutya.

Tucatnyi alkalommal voltam a jegyzőnél, fényképekkel is, mire sikerült elérni, hogy elzárják a kutyát.


Staff jellegű, direkt hergelt kutya (rongyra is haraptatta és lógatta a fán...)


Egyszer meg is kapott, karcolást okozva.


És ha fejbesztam volna a kapával vagy megmártottam volna benne a vasvillát /puszta önvédelemből/, amivel a telken dolgozok és épp a kezemben van, akkor engem ültettek volna le.



Ja és a kérdésre.

A parlamentben hülye és semmihez sem értő emberek vannak.

2018. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Gondatlanság és figyelmetlenség között is van különbség. Mert más az, ha valaki rosszul zár be egy ajtót (ezekkel az elektromos kapunyitókkal gyakran megesik, hogy marad 10-20 cm rés) vagy a kutya ás egy lyukat, amit a gazdi nem vesz észre, és más az, akinek nincs is kerítése vagy van ugyan, de a kutyája köztudottan kedvére jár-kel a környéken, ahogy épp a kedve van.
2018. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na. Gondatlanság ide vagy oda, emberi életekről van szó. Ha már valaki ilyen veszélyes állatot tart, mert nem lehet mondani hogy a kutya nem veszélyes, felelősséggel kéne hogy tartozzon érte.

Kit érdekel hogy az illető börtönben rohad ha volt olyan böszme, hogy kiengedje az állatát ami mondjuk szétszedte a gyerekemet. (Csak példa) Kapásból ez lenne egy normálisabb retorzió: könnyebb sérülés okozása esetén 500ezer büntetés, súlyosabb sérülés esetén 1000000+kutya elaltatása, halált okozás esetén 10év börtön +kutya altatás+1000000 büntetés. Na akkor rögtön jobban odafigyelnének az emberek és nem lenne ilyen mint amit az első írt hogy "senki nem tudhatta hogy az a kutyi valakit meg fog támadni". Kérdem én miben különbözik az, ha valakinek az állata sebesít meg valakit, vagy ő maga?

2018. jan. 4. 11:53
 6/15 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem rendelkezek akkora hatalommal mint Kim Jong Un, megváltanám az országot! XD
2018. jan. 4. 12:14
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Elmondod mi bánt? Honnan ered ez a mély, görcsös és irreális félelmed a kutyáktól? Gyerekként megugatott a szomszéd pincsije? Vagy alapból ilyen bizonytalan, irracionális, agresszív, zsarnok vagy? Jó lehet veled együtt élni...
2018. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt az utolsó hozzászólásodról lerí, hogy nem vagy objektív, gondolom, ez nem elméleti kérdés, veled vagy egy hozzád közelállóval történt hasonló.

Másrészt a büntetés nagyságának növelése alapvetően nem csökkenti a bűnözést, mert a legtöbben úgy indulnak neki, hogy őt úgysem kapják el őket. Ami segítene, az a kisebb súlyú szabálysértések hatékonyabb megbüntetése és a gyakoribb ellenőrzések a megelőzés végett.


Mindezt úgy írom, hogy a kutyám 13 év alatt kétszer szökött, és séta közben sosem engedem el a pórázról, csak futtatóban, tehát én is elítélem a felelőtlen állattartást és mások tartós veszélyeztetését, de amit te írsz, az jelentős túlzás, a kutyák azért nem szokták halomra ölni az embereket az utcán!

2018. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Egyfajta intelligencia teszt, hogy képes-e felfogni valaki, miért nem jelent semmiféle megoldást a gondatlanságra a halállal végződő esetek súlyosabb büntetése. Amikor Gipsz Jakab nem ügyel a kutyájára, egyszerűen fel sem merül benne, hogy ennek következtében megsérülhet valaki és ő ezért börtönbe fog menni, úgyhogy büntetheted akár halállal is, akkor se változik semmi. Magát a szabályszegést kell büntetni, értelemszerűen ezt nem is kell súlyosan, a lényeg, hogy tényleg legyen következmény az esetek nagy hányadában. Ha Gipsz Jakab kap egy tízezres csekket minden második alkalommal, amikor kint mászkál a kutyája, akkor nagyon gyorsan le fog szokni erről, még azelőtt, hogy bárki megsérülne és senkit nem kell bebörtönözni. Ez minden gondatlanságra vonatkozik, tökmindegy, mivel bünteted a baleset okozását, mert minden veszélyesen vezető autós Fittipaldinak képzeli magát, aki nem okozhat balesetet, az olyasmi ugye másokkal történik, akik bénák, ha viszont naponta összeszed vagy százezernyi büntetést, fénysebességgel jön meg az esze.
2018. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Az egy dolog, hogy utálod a kutyákat de mellé még segghülye is vagy és folyamatosan osztod az észt. Kezdhetnél már valamit az életeddel.
2018. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!