Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen az of...

Szerintetek milyen az of Fan-Tyra shih-tzu kennel? Van v. kinek innen kutyuja?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 10:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Hát a szaporítónál jobb, bár bevallom, én nem estem hasra ettől a kenneltől. A kiállításokon kívül nem látok más referenciát és hiányolom a kutyákról a részletes jellemzést.
2010. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Valamint nem látok információt egészségügyi szűrésekről, bár azt bevallom, nem tudom, milyen fajtaspecifikus genetikailag öröklődő betegségek vannak a shih-tzu-nál, ennek azért mondjuk utánajárnék és ezt is figyelembe venném a kennel kiválasztásakor.
2010. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Elsőre szimpatikusnak tűnik a hölgy, meg az őszinte története a kutyáiról. De mindenképpen kérdezz rá szűrésekre, szerződésre, garanciára. Ha ezek rendben vannak, akkor vehetsz tőle kutyát.
2010. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:

szia! nekem innen van a shih-tzu kiskutyám:

[link]

Én a Szobatorpedó kennelt bátran merem ajánlani. Életem egyik legjobb választása volt Tőlük a kiskutyám!

2010. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

Köszönöm hogy többen vették a fáradságot és megnézték a weboldalam, az építő kritikát is szívesen fogadom.

Ahogy látni lehet ott is, fiatal kennelről van szó, ahol nagyon nagy a lelkesedés és a becsület ahogy olvasható is Diamond története. A minőségre törekszünk és nem a mennyiségre, eddig 1 alom született nálunk. Tartjuk magunkat ahhoz, hogy kizárólag törzskönyvvel adunk el kis kutyát és teljes oltási sorozattal veszettség elleni oltás megléte után, a hobbi célra vásárolt kutyusoknál felhívjuk a figyelmet az ivartalanításra. Tájékoztatjuk a leendő gazdikat a fajtáról és esetlegesen felmerülő problémákról a kutyus élete folyamán. Természetesen szerződéssel adunk el kölyköt, a gazdival a továbbiakban is tartjuk a kapcsolatot, ha van rá igény, mert ez problémát is szokott jelenteni.A shih-tzunál nincsenek előírt szűrések, a szeme érzékeny, de egészséges fajta, sok boldog évet tudhat a gazdi magáénak a kutyussal, erre törekszünk.

Szívesen adok tájékoztatást minden érdeklődőnek akár levélben,telefonon, vagy személyesen.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

Meggyőző, hogy ide is írt a tenyésztő, ennek örülök. Remélem tényleg építő kritikának vetted - bocs a tegezésért - és nem fikázásnak.

Meg lehet tudni, hogy mi ez a bizonyos szem érzékenység? PRA van ennél a fajtánál?

(Mondjuk én mindig örülök, ha egy kutyáról részletes jellemzést látok, nem csak kiállítási eredményeket. Plusz az is sokat emel a szememben egy tenyészkutya értékén, ha valamit dolgozik is, nyilván a fajta adottságainak megfelelő munkára gondolok, akár dog dancing, vagy BH1-es vizsga, de legalább a K99 engedelmesének 1-es szintje, ami azért nem olyan nehéz.)

Jó olvasni, hogy nem mennyiségre, hanem minőségre törekszel, ez szuper! :)

2010. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

A shih-tzu a IX-es fajta csoportba van besorolva a társasági kutyák közé és nagyon helyesen. Nem munkára való, de kedvtelésből lehet vele kutya iskolába járni, akár valamilyen sportot is űzni az Ő szintjén.

A fej formájából adódón érzékeny a szeme, előfordul sérülés, megböki valami. A fajtára jellemző a Harder mirigy előre esés is, ez szintén fejformának tulajdonítható. Mondhatjuk egyszerűen, hogy szemes a shih-tzu, de örökletes szembetegségekről nem nagyon beszélhetünk, ezért nincs is előírva kötelező szűrés náluk.

Amit még megemlítenék az a sérv, a shih-tzu nagyon terhelt vele. Nekem ez is vesszőparipám, kizárólag sérv mentes kutyákat vonok tenyésztésbe.

A weboldalam nem saját magam készítem, mindenki szája ízének nem felelhet meg, de ha újításra kerül a sor figyelembe fogom venni az itt leírtakat.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
Szervusz! Ismerem a kennelt és tulajdonosát, van rá egy nagyon idevágó mondat: bort iszik és vizet prédikál! Azt hiszem ez mindent elmond róla, nem áll szándékomban konkrét példákkal lealázni itt az oldalon, ez az ő reszortja egyéb shih-tzu kennelekre. Csatlakoznék az 1. hozzászólóhoz illetve kiegészíteném, azt vettem észre a kutyái belső tulajdonságát teljesen háttérbe szorítja a külső javára és mindezekkel együtt is egy középszerű tenyészet.
2010. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Sajnálom ha ilyen reakciót váltottam ki azzal, hogy elmondtam a véleményem itt 1 kennel tulajdonosáról aki be akart csapni és az árat emelte mikor megtudta komoly vevő lennék.

Kívánom sok ilyen "bort iszik és vizet prédikál" kennel tulajdonos legyen mint Én és ilyen közép szintű shih-tzu kennel legyen mint az enyém, ilyen kennelekből vegyenek az emberek örömükre kis kutyát, ami sajnos nem jellemző.Ugye??? Akkor nem lenne ilyen nagy kérdés honnan vegyenek az emberek kutyát, nem lenne ennyi beteg kutya, ennyi elégedetlen gazdi.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, ha nem is te szerkeszted a honlapodat, a tartalmába nincs beleszólásod? Meg ettől a szem érzékenységtől nehezen tudok elszakadni, a minap találkoztam egy ilyen kutyussal, aki vak, most műtötték drága pénzen, de nem sikerült a műtét (szaporított kutyus volt amúgy). Bár a gazdája nem tudta megmondani, miért vakult meg a kutyus konkrétan, annyit mondott neki az orvos, hogy genetikai eredetű, de magamban fölmerült a kérdés, nem PRA vajon?

Mit értesz a szem érzékenység alatt? Az arcszerkezet és a szem elhelyezkedése még nem teszi a szemet érzékennyé szerintem. De ha ezt elmagyarázod nekem, akkor meghajlok előtted. Nem kötekedés, csak szeretném tudni.

2010. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!