Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlan...

Milyen kistestű kutyát ajánlanátok kicsi gyerek mellé (1,5 éves)?

Figyelt kérdés

Olyan kellene ami nem ugatós fajta és nem ásós. Van kertünk ott szaladgálhat napközben csak lényeges lenne, hogy ne ásson mert hobbi kertész vagyok és ne ugasson mert társasházban lakunk jönnek-mennek az emberek.

Esetleg egy törpe uszkár? Azt viszont 3-4 havonta nyíratni kell ugye?

Vagy tacskó? De az meg nem tetszik :/


2010. jún. 4. 11:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
60%
helyes kis leinformált keverék kutyus a menhelyről, amelyik gyerek mellé való, mindenképp egy 1,5-2 éves ivartalanított, játékosabb kutyust ajánlanék...bemész a menhelyre, és elmeséled az igényeid, fognak mutatni néhányat ;)
2010. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%

Ásás-rágás-ugatás ez mind elsősorban nevelés kérdés. Idő és sok energia amíg megneveled. Esetleg egy már felnőtt,érett kutyát válassz menhelyről.

Ha félted a kerted akkor jobban jársz szukával, mert a kan szét pisil minden bokrot.

Az hogy milyen fajta, függ hogy mennyit tudnál vele foglalkozni, sétáltatni, ápolni a szőrét, nevelni, kutya suli, hol lenne a helye stb...

2010. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
mindegyik kutya ugat:)és mindegyik ás ha nincs meg nevelve:)inkább tartsatok cicát az nem ugat,nem ás ,és nem kell nyirni a szörét ha rövidebb vagy közép szörüt vesztek.és nem bánsa a gyerekeket legelább is a tesomat sem bántja és semilyen gyereketaz az én cicám
2010. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Winner of Royal Hill ***** válasza:
1,5éves gyerek mellé kistestű kölyköt semmiképp nem ajánlanék. Balesetveszélyes.
2010. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Cicám volt de sajnos megmérgezték ezért nem szeretnék másikat mert félek, ugyanerre a sorsra jutna. Én is erősen gondolkodom a menhelyen, át is böngésztem már egy párat itt a neten. Találtam egy nagyon aranyosat, az volt odaírva, hogy kisgyerek mellé nem ajánljuk. :( Ez az én formám. Az ugatást azért írtam mert a szüleimnek van egy schnauzere és annyira ugatós, hogy képes egész nap is ugatni. Akkor is ugat amikor a szomszédba megy valaki és egészen addig amíg el nem megy az illető. Ha 6 óra hosszát van ott akkor addig ugat kisebb-nagyobb megszakításokkal. Nekünk volt már sok kutyánk, tudom mivel jár de nem hiszem, hogy csak nevelés kérdése minden. Vannak ásós fajták (pl.terrierek) vannak ugatósok (őrző-védők, jelzőkutyák).

ha még itt van az a válaszoló szeretném megkérdezni, hogy miért balesetveszélyes kisgyerek mellé kiskutya?

Köszönöm a válaszaitokat!

2010. jún. 4. 12:07
 6/34 anonim ***** válasza:
Én a Welsh Corgi-t ajánlanám. Nagyon könnyen tanítható, csendes, szereti a gyerekeket és barátságos. Vagy ha a Corgi nem tetszik, akkor a Mopszot mondanám.
2010. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen kárt tehet a gyerek a kiskutyában. Egy kistestű kölyökre még neked is nagyon kell figyelned, nehogy véletlenül rálépj, megbotolj benne, de a gyerekek szeretik nyúzni a kisállatokat, úgy, ahogy egymást is. Egy kis testű kutyára könnyedén rátolja a dömpert, amivel eltöri a lábár, vagy a csigojáját. Törékenyek, és a gyerekek véletlenül is nagy bajt tudnak okozni, de nem ritka,hogy direkt próbálgatják mit bír szegény. Szerintem is a legjobban egy közepestestú 1 évnél idősebb menhelyi kutyussal jársz, mert neki már nincsenek tűhegyes tejfogai, meg rágási ingere, meg nem ugrabugrál kajlán a gyerekre. Nézegesd meg őket: [link]


úgy állította, hogy mind szuka, gyerekbarát, fiatal, de nem kölyök. Szerintem találsz köztük jó kutyát! És ezzel helyet csinálsz a menhelyen valaki másnak, ezért két kutyát mentesz meg egy csapásra.

2010. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Nekünk őrző-védő kutyánk van, és nem ugat, soha. Neki nem az a dolga, hogy jelezze, ha jön valaki...
2010. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Szia. Azért nem a legjobb választás kis gyerek mellé például egy Yorki mert a gyerek nyúzni fogja és hamar törik főleg kis korába a csontja a Yorkinak is. Mopszot én azért nem ajánlanám mert egy az későn lesznek szoba tiszták akár 8-9 hónapos korukig is elhúzhatják és nem a legjobb ha a kisgyerek pisiben kakiban fetreng bent. Illetve nagyon vedlenek. Meg hát a nyomott pofija miatt nem bírja se a meleget se a nagyon hideget. Macerás kutyus.Gyakran röfögve veszi a levegőt. Nekem van egy pincsim (meg egy német juhászom). A pincsiről sokan azt tartják idegbeteg de egyáltalán nem az. Nyáron ha akarod levágatod a szőrét és akkor jó lesz neki. Ő is vedlik, de nem annyira mint az egyik ismerősöm mopsz kutyája. Nagyon okos és két hét alatt szoba tiszta lett. Nem fordult elő egyszer sem hogy bepisilt volna vagy bekakilt volna. (a német juhászomnak egy hét volt a szobatisztaságra szoktatás). Meg hát egy kicsikét masszívabb is mint például a Yorki. Aranyos kis szőrgombóc :)
2010. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menhelyről válassz egy már felnőtt kis-közepes termetű szuka kutyust.

szuka mert nyugisabb és nem pisili szét a kertet

kis-közepes: pici gyerek mellé nem szabad túl törékeny/kényes fajtát hanem valami nyúzhatóbb és megbízható kutyát.

felnőtt: Egy kölyök ás, rág, bepisil kakil, rombol, harapdál. 1 éves gyerek mellett se időd se energiád nem lesz kutyasuliba járni, szobatisztaságra neveli, leszoktatni ásásról, rágásról, harapdálásról (ami egy kisgyereknek fájhat).

Menhelyről: meg mentesz egy életet, helyet szabadítasz a következőnek. Fajtatiszta egészséges kutyát 100.000ft körül kapsz de mi értelme ennyit költeni ha nem akarsz se kiállításra járni se tenyészteni? hobby célra egy helyes kis menhely is tökéletes.


Írd meg merre laksz, milyen messzire vagy hajlandó elmenni a kutyáért és szívesen ajánlok menhelyet vagy kutyát.

2010. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!