Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemszőrűt, golden...

Máltai selyemszőrűt, golden retrievert vagy Angol cocker spánielt ajánlotok inkább?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát és közöttük nem tudok választani, a máltai selyemszőrű úgy jött hogy ugye lakásba lennének ő pedig kicsi fehér és állítólag a szőrét sem hullajtja annyira, a golden meg kezdetektől fogva nagyon bejött meg minden csak azt nem tudom h mennyire hullajtja a szőrét. A spániel szintúgy, meg hogy ő csak ilyen térdig ér kb de sztem ő azért eléggé hullajtja a szőrét. Szerintetek? Várom a:Tanácsokat, tapasztalatokat. Csak komoly válaszokat kérnék, előre is köszönöm.

2018. jan. 6. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A szőrtípus remélem, nem a legfontosabb szempont:S

TE mit tudsz nyújtani neki?

Mert felsoroltál egy társasági kutyát, meg két vadászkutyát - elég nagy az igényeikben a különbség!

2018. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Vadászkutya nem való lakásba mert nagy a mozgásigénye. Tapasztalatból tudom, mert nekünk volt. Maximum úgy tartanék vadászkutyát a lakásba, ha mondjuk van kutyaajtó és kedvére kijárhat szaladgálni vagy egy nap többször leviszed sétálni. Amúgy nem neki való. Szóval én akkor a máltaira szavazok.
2018. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én úgy Gondoltam hogy naponta kettőször fogom kivinni sétálni egyszer délelőtt és délután este felé, ugyanabban az időpontban. Lesz időm vele játszani meg tanítani. A szőrzetet azért emeltem ki mert ugye bent lesz a házban, úgy gondoltam hogy lesz neki ilyen pelus,de amikor tehetem akkor ki viszem ha kell neki. (meg mellesleg kertes házunk van)
2018. jan. 6. 10:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden fajtában találhatsz neked szimpi tulajdonságokat, tudnál pro-kontra érveket sorakoztatni, melyiket miért / vagy miért ne. Ez a három fajta olyannyira eltérő tulajdonságokkal bír, minden tekintetben, hogy némi túlzással mondható : kb. annyi közös van bennük, hogy egyazon fajhoz tartoznak. Vagy tökmindegy, csak kutyából legyen?

Van valami konkrét elképzelésed, vagy csak ilyen "indokok", "érvek", "elvárások" alapján választanál?

Milyen körülmények közé kerülne? ennyit tudsz rájuk fordítani, időt, törődést, pénzt?

2018. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
korr. : Mennyi időt..........
2018. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

A pelenkát már most felejtsd el!

Ha egyiket sem érzed közelebb magadhoz, akkor egy 4. fajtát válassz (ha egyáltalán fontos, hogy fajtatiszta legyen)

2018. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát ilyen szempontból nincs ilyen konkrét elképzelésem :/időm lenne rá délelőtt kivinnem sétálni, és ugye mondtam h délután este felé is de ha kell valami pisilés kivinnem. Idő meg sétáltatas után suliba megyek. (folytatom)
2018. jan. 6. 10:31
 8/14 A kérdező kommentje:
Suli max háromig tart. Onnantól már egy csomó időm lesz vele foglalkozni. Kozmetikushoz vinném de nem olyan sűrűn, én viszont ápolnám a szőrét
2018. jan. 6. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magasra teted a cécet(legalábbis nekem) olvass utána mindhárom fajtának jó alaposan....a leítad alapján én a máltaira szavaznék,mert a másik kettőnek nagyobb a mozgásigénye, a máltai pedig be fogja érni 2 sétával a másik kettő nem :)
2018. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lécet* 😂😂😂😹😹
2018. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!