Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák Farkaskutyánál a...

Csehszlovák Farkaskutyánál a szuka általánosságban mennyiben tér el a kan-tól?

Figyelt kérdés
Jelenleg van a háznál egy kan. 1 éves múlt voltak/vannak bajok néha de nahyon jól megvagyunk. Szeretnénk későbbiekben mellé egy szukát. Nemtudom esetleg agresszívabb vagy dominánsabb jelleműek-e stb..

2018. jan. 6. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

S később szeretnétek kölyköket is?


Szerintem jellemfüggő és nem "nem-függő", hogy az adott kutya milyen. Amelyik szukának sok kan testvére volt az több hím nemi hormont kapott és ezáltal fiúsabb, de ez nem általános dolog. Meg a kutya is változik ahogy nő.


Viszont, ha ezzel a kutyával is nehezen jöttök ki, mert "vannak problémák" akkor addig ne vegyetek még egyet, mert két probléma az már nem smafu.

2018. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A problémák általános jellegűek :D rosszalkodás cipőlopás és hasonló teljesen elnézhető dolgok amiket tudunk korrigálni közben :) kölyköt NEM szeretnénk mivel szaporítani nem akarom. A kan már ivartalan lesz mire a kislány érkezne, természetesen játszok a kiskutya gondolatával de azt nagyon maximum fedeztetve megfelelő vérvonallal bejegyezve meg ahogy kell. Sokan írtak olyat, hogy a szuka tüzelés alatt másként viselkedik illetve kicsit másabb, erőszakosabb. A kan viselkedése nálunk megbízható alázatos(velünk).
2018. jan. 6. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, nincs olyan sok tenyésztő az országban. Így azzal a tenyésztővel, akitől vennéd a kölyköt, szépen, sorban ki lehet tárgyalni a kétségeidet. Leginkább azért, mert nála jobban senki nem ismeri a vonala tulajdonságait.

Nem tudom, miért van olyan képzete az emberek nagy részének, hogy azért, mert szuka, meg bizonyos fajta, akkor minden egyede pontosan egyformán működik.

2018. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem volt még lány kutyusom ezért tettem fel ilyen célzottan a kérdést.
2018. jan. 6. 11:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt szukám, szerintem ragaszkodóbb, de ez az én véleményem. Nekem egyik sincs / sem volt ivartalanítva, a szuka tüzeléskor azért tudott mutatványokat, másik, főleg kistermetű szukát a közelébe se engedtem volna mert rövid ismerkedés után szó nélkül szétkapta volna. Az egyik kanom pedig pl kifejezetten jámbor. A szuka viszont olyan cicás-bújós volt, ha hízelgett a macskát is simán kitúrta egy kis szeretgetésért.

A cipőlopás az nem bűn, legalábbis amíg nem csak a talpa marad meg...:) rendetlenkedni úgysem fog ha már pár éves, ezeket szinte mindegyik kinövi.

2018. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!