Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van három keverék kutyám, és...

Van három keverék kutyám, és a szüleim nemengedik meg, hogy legyen egy farkaskutyám, hogyan szedhetném rá oket?

Figyelt kérdés

Anyukám fél a nagytestu állatoktól, de nagyon szeret minden állatot. Harmadik kutyaként egy farkas kutyát akartam volna, vagy egy Akita-t. Tudtam volna szerezni is, csak mikor azt mondtam, hogy nagyra no, akkor nemengették meg. Jóformán mindenkinek nagy kutyája van, nekem is kéne egy nagy kutya, már nagyon régen vágyom egy nagytestu kutyára. Hogyan érhetném el, hogy megengedjék nekem?

Sokat foglalkozom kutyákkal, és idomítást is szoktam vállalni, de a szuleim ennek ellenére sem hiszik el nekem, hogy egy nagytestu kutya nem fogja letaposni a virágokat, meg szétrombolni az udvart. Mit tegyek?

Ha valakinek volt ilyen gondja, hogyan oldotta meg?


2010. jún. 4. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
énis mindig nagytestű kutyát akartam erre kaptam egy westie-t :D
2010. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az a nagy helyzet hogy a nagytestű kutya tényleg letapossa a virágokat, és szétrombolja az udvart. Anyukád meg idegbajt kapna. Pláne ha szegény anyukád még fél is a nagy tesű állatoktól. Mi lenne ha akkor lenne nagy kutyád, ha már lesz hozzá külön udvarod is?
2010. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
3 kutyánál többet nem lehet tartani a legtöbb vársoban. Tiltja a törvény, feljelenthetnek érte.
2010. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kérdés nagyon egyszerű. :) Hol laksz? A legtöbb helyen engedély nélkül csak 3 vagy inkább két kutyát lehet tartani. Olvasd el a helyi rendeletet. És ezzel el is van intézve. Majd ha önálló leszel külön lakásban, és fizetéssel akkor olyan kutyád lesz amilyet csak akarsz. De gondolom most ezeket is a szüleidnek kell ellátni. És ez nem kis pénz. Nekem 3 közepes kutyám 18 kg tápot megeszik egy hónapban! És ez még csak az etetés!
2010. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

most 2 vagy 3 kutyád van?

a kutyákat mióta idomitják? az a cirkuszi majom ...

a szüleid nem illik "rászedni" ... aztán meg mehetsz a kutyával együtt

mellesleg kerítés és akkor nem bátja a virágokat ...


más bajom nincs ...:D

2010. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
inkább foglalkozz rendesen a meglévő kutyáiddal
2010. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nincs is olyan fajta hogy "farkaskutya"! Max a csehszlovák farkaseb, és azt megértem, ha nem akar, nehéz vele.
2010. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Németjuhászkutyára gondoltam, és itt lehet tartani tobb kutyát is, nem városban lakom, itt senkit nemérdekel, hány állatod van, csak fizetni kell. én dolgozom, és eltudnám ltni, meg akkor ha megengedték volna, akkor nem hoztam volna egy kisseb kutyát, amugy két kis termetu kutyám lett volna, meg a nagyot akartam, de mivel nemengedték meg, azért hoztam a harmadikat, kiskutyát. Náluýnk nemgond a pénz, mert apukám jol keres, és én meg a tesóm is, csak anyi hogy félnek tole, azaz a kovetkezményektol. Pedig már azt is mondtam, hogy akkor tegyuk kennelbe, és ott lenne, este vagy ha nincs idom foglalkozni vele (dolgozok..) mert sokat járok ki a faluba ossze vissza és mindég magammal vihetném.

Az egyik kutya meg már nagyon oreg, ugyhogy csak ido kérdése, a kicsit meg oda tudnám adni valakinek, és akkor meg csak egy maradna, de sehogysem eggyeznek bele, pedig már annyit sírtam is emiatt. hiába mondtam, hopgy semmi gondjuk nem lenne vele, mert sosem lenne othon az a kutya, ha meg igen, akkor el lenne zárva, de nemakarják megengedni.

Annyi pénzem meg nincsen hogy kulon lakást tudjak venni magamnak...

2010. jún. 4. 16:31
 9/13 A kérdező kommentje:
amugy 3 kutyám van, csak 2 volt, mikor a németjuhászt akartam volna hozni, de mivel nemengedték, egy kis kutyát hoztam, keveréket.
2010. jún. 4. 16:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"kicsit meg oda tudnám adni valakinek, és akkor meg csak egy maradna"

Ha ennyire "szereted" a kutyáidat, nem csodálom, hogy nem engednek még egyet. Anyád sem mondja azt, hogy te rossz gyerek vagy, téged átpasszol a nagyszülőknek és akkor lehet helyetted egy jobb. És ha megunod az nj-t, azt is odaadod valakinek?

A kutyákat meg nem idomítjak, hanem nevelik, tanítják, képzik. Az idomítás az, amikor ostorral verjük, hogy "ülj már le büdös kutya!"

2010. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!