Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyám normálisan sétálni?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kutyánk és egyszerűen még mindig nem sikerült rendesen megtantani sétálni. Ahogy kilépünk a kapun, iszonyúan izgatott lesz és borzasztóan húzza a pórázt, ugrál, ugat, vinnyog. Zeng tőle az egész utca. Volt már előtte is kutyánk és kezdetben ő is ezt csinálta, de nem ilyen durván és idővel sikerült megtanítani, mivel ha húzott, meg ugrált, megálltunk és addig nem megtünk tovább, amíg meg nem nyugodott. Na hát ez most nem használ. Ha pedig más kuyához érünk, ott végképp elszabadul a pokol. Próbáltuk úgy is elvinni, hogy előtt otthon megpróbáltuk kifárasztani, de akkor is ugyanígy bepörgött sétánál. Minent kipróbáltuk, amit csak olvastunk, de mindig ezt csinálja. Így már kb alig merjük elvinni, mert borzasztó hangosan vinnyog. Mit lehetne tenni, hogy végre normálisan tudjon sétálni és ne nézzenek úgy ránk, mint aki nyúzza a kutyáját? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jan. 6. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy kutyaiskolát. Kezd el szocializálni és megfelelően nevelni.
2018. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Még a tanítás előtt szerintem meg kellene tudni, hogy igazából miért is csinalja. Nem biztos, hogy azért viselkesik igy, mert buta. Vidd gyakrabban sétálni, akkar egy nap 2x is ha időd engedi. Ha van rá lehetőség akkor ne kösd meg.
2018. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Hogy tudnám megtanítani a kutyám normálisan sétálni?"

Sehogy. A fő probléma forrása nem a kutya hanem te magad. Keress fel egy kutyaiskolát és ott majd segítenek.

2018. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Már hamarabb el kellett volna kezdeni a sétáltatást, amig kiskutya volt, a kutyának tudnia kell, hogy ki a főnök, ha vinnyog és ugat ezt azért teszi, mert nem szeretne sétálni, de ha továbbra is erőlteted(húzod a pórázon) a kutya előbb utóbb rá fog jönni, hogy nincs más választása és a végén magától megy majd utánad.
2018. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Menhelyi kutya, ezért csak most tanítjuk.
2018. jan. 6. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ez nehéz ügy volt nekünk is. Nekem nagytestű kutyám van(németjuhász). A létező minden dolgot módszert kipróbáltam amit lehetett, és amit az iskolában mondtak, de nulla zéróóóóóóó. Sima nyakörv: semmi, mint halottnak a csók, csak úgy lobogtam az 5-6 hónapos bika erős kutyám után. Fojtó nyakörv: Eredmény szintén semmi, minél többet rántottam, és minél erősebb csak egyre hülyébb lett tőle. Halti szájszíj: Inkább nyakát törve de húzott a kerítések mentén őrjöngő kutyákhoz hisztizve rángatott, eredmény: A nagy büdös semmi....Hám: Nekem ugyan sokkal könnyebb volt így megtartani a húzó kutyát, mint bármelyik nyakörvben, mert így úgy oszlott a testsúly hogy erővel jobban bírtam, eredmény: szintén semmi, kikészült idegrendszer, elgondolkodva azon hogy KERTI DÍSZ LESZ Ő NAGYSÁGÁBÓL sza...om le befejeztem....Na és eljött az a pont, hogy engem ez a kis görény nem fog a sírba tenni többet, megvan mindene, ki van nyal...a büdös se...e is, és megvettem a bika erős szöges nyakörvet.Mondom ha te így én meg úgy(hozzá teszem új oktató javaslatára, megtanította hogy kell vele bánni, mielőtt valaki kikészülne ettől),és láss csodát nagyon bevált! Ennyi pont. Kemény másfél évembe került, kukát borogatva az utcán, de sikerült. Hozzá tenném még azt, hogy kölyök kora óta jártunk oviba és suliba, és semmi nem hatott. Több kiképző járt már ez miatt nálunk háznál. A szöges nyakörvet több hónapig ódáztam, mert sajnáltam az én pici szemem fényét, de eljön az a pont hogy vége. Még jutifalattal is próbálkoztunk, a megállásos technikával is, és még majdnem kihagytam a fordulásos technikát, amivel ő nagy ráérzéssel fordult, egyszerűen nem lehetett meglepni...Remélem segítettem, ne add fel próbálj ki te is több módszert.A szöges nyakörvet csak úgy ajánlom ha megmutatja az oktató hogyan használd, anélkül nagy károkat tudsz okozni, és ez vonatkozik a fojtóra is.
2018. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ktomee válasza:

Én is sétáltattam párszor menhelyi kutyákat és sajnos nagy részük heti max 1 alkalommal jut ki a kenelből, így teljesen 'megőrülnek' ha séta jön gondolom idő kell neki, míg erről leszokik.


Mióta van veletek a kutya? Hiába egy éves, mivel eddig gondolom semmi nevelést nem kapott a telepen, olyan mintha kaptál volna egy pár hónapos kölyökkutyát.

Bent agyilag kéne lefárasztani. Napi 2x kéne vele az alap engedelmességi feladatokat gyakorolni(10-15 perc): ül, fekszik, marad, behívás és a helyedre(pokróc, kutyaágy stb.) Ha nincs, vegyetek egy klikkert és azzal csináljátok. Az első kettőt a leghülyébb kutya is egy hét alatt megtanulja. Rengeteg videó van a neten ezekről.

Bent kezdjétek el a 'lábhoz' parancs gyakorlását, mikor is a kutya szorosan a lábad mellett megy. Sajnos magyarul értelmes videókat erről nem találsz, ha nem gond az angol akkor ezekre keress rá: heeling, perfect heeling. Ez azért idő, ne egy hetet számolj rá.

Kint is kell neki legalább napi 2x egy óra séta. Flexit ne használj, se hámot. Rendes póráz amit az elején elég szorosra fogsz, hogy a kutya ott legyen a lábadnál. Jó lesz a visszafordulós és megállós dolog is, némelyik kutya makacs több idő kell neki. Néha nem árt ha erősen rászólsz és megrántod a pórázt és kiadod a lábhoz parancsot. Nem töröd össze a lelkivilágát, hiába hangoztatja sok pozitív oktató.

Lényeg, hogy nem a kutya vezet téged, hanem te őt és ezt neki is érezni kell. Nekem bull típusú kutyám van, akik eléggé megtudják makacsolni magukat. Van, hogy szétteszi a lábát, hogy ő arra nem megy. Én pedig húzom magam után nem is figyelek rá, pár másodperc és simán jön mellettem. Mivel egy éves a kutyád még kamasz, ez jobban rátesz a makacskodásra. E miatt még lelkes más kutyák iránt is. Késöbb ez jobb lesz, de nem kell minden kutyánál megállni, ha jön egy kutya és nem akarsz éppen foglalkozni vele, lábhoz hívod és szorosan magad mellé húzod. Minden alkalommal mikor szépen ott van veled dicsérd meg, adhatsz eleinte jutalomfalatokat is.


Nem tudom merre laksz, ha teheted keress valami zöldes-parkos részt, ahol tudsz néha rohangálni vele. Erre a célra érdemes venni egy legalább 10 méteres pórázt és akkor neked kevesebbet kell rohangálni, illetve ezzel tudjátok majd gyakorolni kutya behívását is.


A szöges nyakörv (nevével ellentétben nem szúr!) egy nagyon jó hatékony eszköz, de mint fentebb is irták előtte neked kell megismerned a használatát. Sok videó van róla, prong collar néven keress rá, itt egy nagyon jó bemutató : https://www.youtube.com/watch?v=nibaQnS44FE


Előtte adnék egy hónapot a kutyádnak a sima megállós megfordulós módszerrel, szokjatok össze. Ha tovább sem használ, akkor érdemes utána nézni a szögesnek. Azzal kb. egy hét alatt megszűnik a húzás gond és mindketten élvezni fogjátok a sétákat később.


A vinnyogás egy rossz viselkedés forma, gondolom nincs semmi fizika baja a kutyának. Egyszerűen ne engedd neki, nálam ált. elég ha egy hangos(igen lehet ijesztő ne foglalkozz az emberekkel nem velük kell élned) NEM paranccsal rászólok, de ha nagyon büntetni akarom, akkor egy feltekert kis törölközővel odacsapok. Már elég ha előveszem a törölközőt és tudja, hogy abba kell hagynia a hülyeséget.

2018. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ő egy tacskó keverék kutyus, de abszolút megvan az a tipikus tacskó személyisége. Június vége óta van velünk. Nem sokat volt menhelyen sem, max 2-3 hónapot. Egyébként egy nagyon jó menhelyről fogadtuk örökbe. Ott nagyon figyelnek arra, hogy legyenek kint amennyit csak lehet, sőt ott minden kutyust elkezdenek tanítgatni is. De nyilván azért neki nagy is a mozgásigénye, szóval nem tudták így sem maximálisan kielégítni. Otthon már egész jól viselkedik. Eleinte nagyon rossz volt, de már egyre jobb a helyzet. Ülni már nagyon szépen tud. A lábhozzal azért még vannak gondok. De folyamatosan próbáljuk tanítani, betartatni vele a szabályokat. Pl evésnél is már gyönyörűen ül előtte, nem ugrál és megvárja, hogy letegyük elé a tálat és csak akkor eszik, ha engedélyt adunk rá. Ilyen nagy gond csak a sétánál van. Próbálunk minél többet játszani vele, hogy valamennyire is lemozgassuk így, normális séta nélkül. Állatorvoshoz rendszeresen járunk vele, nincsen semmi szervi gondja. Egyébként, utolsó, a régebbi kutyáinkat úgy sétáltattuk, ahogy leírtad, ott nem voltak ekkora gondok. Őt is így próbáljuk. De majd biztos elvisszük suliba, mert mi így, egyedül csődöt mondtunk.
2018. jan. 14. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!