Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever gazdik sos...

Golden retriever gazdik sos egy nap hányszor viszitek ki sétálni, és mennyi időt?

Figyelt kérdés
egy Golden retriever kutyust szeretnék venni. és lehetőleg bent a házban, úgy gondoltam hogy elég lesz neki 2 hosszú séta (kb 1 órás) délelőtt és estefelé (ugyanúgy 1 óra) amikor kell neki pisi, kaki akkor kivinném, meg a biztonság kedvéért egy pelus is lenne. Ha esetleg nem vagyok otthon. Olyan 2-3 körül haza érek akkor lenne időm vele foglalkozni (tanítás, játék... Stb) Ti hogy szoktátok? (légyszi azt is írjátok oda h kint van vagy bent van a kutyus ) meg hogy ti milyen táppal etetitek, és egy nap mennyiszer. Meg úgy mindent amit tudnom kell így róla. Pl:szőrzet ápolás, hogy bírja az egyedül létet (mondjuk tudom h ez nagyjából nevelés kérdése)

2018. jan. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem labradorm van. De, amíg nem kapja meg az oltásait egyáltalan nem tudod vinni sétálni. Utána pedig ne rakj le pelenkát, ne szoktatsd hozzá a hülyeséghez. Amíg kölyök, addig ez nem lesz neki elég szóval lehet rombolni fog. Én 3x45 percet jártam vele ki, ebben volt "sima" séta és futkározás is. Emellett kétszer 30 percet tanultunk otthon és kb folyamatosan játszottam vele (szerencsére akkor volt időm bőven), de még igy rosszalkodott. Aztán kb 2 éves kora körül nyugodott le annyira, hogy elég volt annyi mozgás, hogy reggel egy gyors eü, suliból hazaérve kiengedtem a kertbe kb 20 percre és este egy másfél órás séta. Plusz emellett a jaték ugyan úgy megmaradt. Most 5 éves, 4szer van kint egy nap, ebből 2 eü, egy 20 és egy 60 perces séta, a játék ugyan úgy megmaradt. Szóval amit írtál az jó lesz neki, csak amíg kölyök, addig nem annyira. Túl sok idő telik el a két séta között, simán kipiheni magát.

Én real nature száraz táppal etetek napi 2x, mert ha csak egyszer kapott akkor epét hányt, de felnőtt kutyának az 1x is lehet.

Lakásban tartjuk, amíg nem vagyunk otthon, ő alszik, szernecsére ebből sosem volt baj. Én nem is tartanám kinti kutyaként, egyrészt nagyon családcentrikus fajta, másrészt így ezerszer többet foglalkozok vele (persze van aki a kinti kutyával is ennyit foglalkozik szóval ez gazdafüggő).

2018. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkát felejtsd el, ha nem akarod, hogy örökké bepisiljen a kutyád.

A golden nagytestű kutya, már 5-6 hónapos korában is simán kibír majd 4-5-6 órát pisilés nélkül.

2018. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, te vagy a golden-spániel-máltais kérdező.

A pelenkát felejtsd el, millióan írták már!

Azt írtad, van kertetek, akkor legyen kinti-benti, úgyis az a legjobb. Ha teljesen benti, akkor napi 2 séta természetesen nem elég, több eü-sétát is be kell iktatni!

2018. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kertes házban éltek, akkor a minimum a napi 3 séta, de inkább 4, ebből egy hosszú. Ha ez nem megy, akkor ne legyen semmilyen kutyád.

Ha kertes házban éltek, akkor elég a 2 séta, vagy egy hosszú séta is naponta, de üríteni, mozogni ki kell engedni napjában többször is a kertbe.

A pelust most felejtsd is el, mert ha arra rászoktatod, esélyes, hogy az életben nem lesz szobatiszta. Kölyökkutya eleinte biztos, hogy be fog csinálni, fel kell takarítani, ez a pár hónap ilyen lesz.


Egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni.


Táp: jó minőségű, magas hústartalmú legyen. A tenyésztő fog adni vele egy kis tápot, amit addig kapott. Kaphatja azt továbbra is, vagy válthatsz fokozatosan 1-2 hét alatt egy másikra.

2018. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Köszönöm mindenki válaszát!
2018. jan. 8. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!