Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen előitéletesek az...

Miért ilyen előitéletesek az emberek?

Figyelt kérdés
Van egy 52kg-os keverék kutyám, nagyon okis, pórázon szépen sétál, mindenhova viszem magammal, egy csomószor megvetve vagy félelemmel néznek a kutyámra. Nem értem, miert kell előitéletesnej lenni??
2018. jan. 7. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a média szajkózza ezerrel hogy a nagy kutyák agresszívek (meg főleg a bull típusú kutyákra húzzák rá ezt az egészet) holott sokkal több kis agresszív zsebkutya van csak az még az ember bokáját se tudná elharapni.

A másik meg hogy sajnos nagyon sok elhanyagolt kutya van és tényleg vannak olyan utcára kiszökött kutyák akikkel nem foglalkozik a gazdája és veszélyesek lehetnek, de szerintem nem kéne ilyennek lennie az embereknek egy normálisan pórázon sétáló kutyával. Én személy szerint az első vagyok aki kiszúr láthatáron belül egy kutyát és ha tehetem mindenképp a közelében akarok elmenni, hogy tán még meg is simogathassam a gazdája engedelmével. :D

2018. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Captain Logic ***** válasza:
38%
Tényleg az a legnagyobb problémád, hogy hogyan néznek idegen emberek a kutyádra az utcán?
2018. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak minden ember ilyen lenne :)
2018. jan. 7. 19:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem az feltétlen, h higy neznek, hanem mikor visitotbaj, h nilyen nagy “dög” neg nm enged fel a buszdofor a buszra es hasonlok
2018. jan. 7. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Ok - okozat összefüggés. Biztosan van rá okuk.

A múlt héten is egy gyerekszerető, aranyos családi kedvenc átharapta a kisgyerek torkát.

2018. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát persze utolsó!

Linkelnéd a forrásod, kíváncsi lennék a cikkre. Gondolom megírták, ilyenre a média felkapja a fejét. Már ha nem csak kamu a firkád. Köszönöm!

2018. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
69%

Imádom a nagy kutyákat, sokkal okosabbnak es értelmesebbnek tartom őket, mint a táskában tartott kis dögöket. A szomszédomnak is van, agresszív kis vacak. Na, attól tényleg félek. 😂 főleg, hogy egyszer ok nélkül beleharapott a vádlimba, mikor átszökött a kertünkbe.

A nagy kutyákkal semmi gondom, persze ha normálisan meg vannak nevelve, és nem agresszívek.

2018. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a méret alapján kell egy kutyát megítélni. Vannak kicsikből is és nagyokból is agresszívek is és barátságosak is. Ez nagyrészt nevelés kérdése. De valóban igazságtalan hogy az emberek így elsőre ítélkeznek és negatívumokat feltételeznek.
2018. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"A múlt héten is egy gyerekszerető, aranyos családi kedvenc átharapta a kisgyerek torkát." Hogy nem találkoztam vele egy újságban, hírportálon sem? Muti a cikket kamugép!
2018. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan 57kg-os fajtatiszta plüssmackóm van, de engem is ér ilyen előítélet. Sajnos a nagykutyásoknak ezzel a tudattal kell együttélnie. Én már csak nevetek rajta :) mikor a primitívek teszik a megjegyzéseket, hogy "ez biztos sokat eszik", "letépné a lábamat", én meg csak helyeselek, hogy úgy bizony, letépné mind a kettőt és amekkora étvágya van meg is enné azt egy pillanat alatt, persze mindebbe nincs beleszólásom, mert a kutyám neveletlen,nagyobb és nehezebb nálam, így ha megindulna még véletlenül sem tehetnék semmit ^-^

De hálisten van sok okos, értelmes ember is, akik tudják és látják, hogy ő csak egy plüssmaci xxxl kivitelben. Csak tegyél eleget az előírásoknak (póráz, szájzsák, oltások, stb), illetve az utazásra számolj rá, hogy lehet csak a harmadik buszra engednek fel (bár én vidéken lakom, egyetlen buszra sem engednek fel vele). És ami a legfontosabb, szeresd a kutyusod olyannak, amilyen :) próbálj meg nevetni az olyan embereken...

2018. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!