Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érdemes Magyarországon...

Furcsahosszuhaju kérdése:

Honnan érdemes Magyarországon lagotto kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Sokat kerestem a neten de sok kérdésre nem találtam választ. Elsősorban az ára érdekelne egy tényleg jó vérvonalú törzskönyves kislánynak. És ha esetleg valaki ért hozzá még azt is megkérdezném, hogy a szarvasgomba vadászatra való betanítása mennyire nehéz és hosszan tartó folyamat?

2018. jan. 8. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem hiszem hogy találsz jó vérvonalú kutyát mivel ritka fajta, szerintem még "átlag" tenyésztő sem sok van az országban.


A betanításról nem sokat tudok mondani, de elvileg nem rövid idő és szakértő segítsége nélkül nem biztos hogy el éred vele a várt eredményt. Ennek a képzésnek az ára is borsos ahogy a kutyáé is. Szerintem külföldön többet ér keresni, mivel ritka szerintem olyan 1000-2000€ felett találsz jó vérvonalú kutyát.

2018. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szarvasgombászásnál nem az a lényeg, hogy a kiskutya milyen fajta. Hanem olyan kutyát kell választani, amelyik jól motiválható. Nekem ismerőseim magyar vizslával, menhelyi keverékekkel is keresnek.

"Technikailag" nem nehéz a szarvasgombakeresés, ha a kutyának van kedve dolgozni, tudod motiválni, akkor ez a része nem gond.

Ha egy kölyköt veszel, akkor viszont azért van esély arra, hogy kicsinek nem jól ítéled meg a jellemét, és nem lesz alkalmas a feladatra.

Szerintem jobban jársz egy fiatal felnőtt, vagy kamasz korú kutya beszerzésével. Ne a fajtát nézzed, hanem azt, hogy nagy munkakedvű, menőkedvű, valamivel (lehetőleg kajával) jól motiválható kutya legyen.

Az általam eddig látott legjobban dolgozó szarvasgombász kutya egy tipikus tucatkeverék volt, amire azt szokás mondani, h. van benne labrador, meg ki tudja, még mi...

2018. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen ilyen fajtájú kutyát ismerek, ők Olaszországban vásárolták csillagászati összegért. Magyar tenyésztőt akkor egyáltalán nem találtak (kb. 2 éves a kutya)

Off.: Van egy ismerősöm, aki szokott szarvasgombát keresni. Egy menhelyi keveréke van :) Az ő kutyáját egy olyan ember tanította be, aki a spánielre esküszik.

2018. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Megfogadom!
2018. jan. 9. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Most lesz márciusban nagyon jó párositasból egy alom ismerősömnél, ha kell akkor elküldöm a kontaktot.
2018. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!