Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok a hibák amiket soha...

Mik azok a hibák amiket soha nem szabad elkövetni egy kutya nevelése során?

Figyelt kérdés
2018. jan. 8. 13:22
 1/7 MR.X. ***** válasza:
80%
Soha ne üsd meg és soha ne rúgj belé.
2018. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Következetesen kell nevelni. A legnagyobb hiba ha ennek nem teszel eleget.
2018. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legnagyobb hiba a következetesség hiánya. A kutya mindig keresi a lehetőséget, hogy egyre nagyobb szabadságot kapjon,úgy alakuljanak a dolgok, ahogyan az neki jó. Ha az ember pár alkalommal enged utana már nagyon nehéz, megfogni a rossz szokásokat. Pl. ha eldöntöd, hogy a kutya nem mehet az ágyra, akkor az tényleg úgy legyen. Hiába szomorú, épp most ivartalanították szegényt, vagy neked van rossz napod és jó lenne hozzábújni... Ha párszor felengeded, már állandóan próbálkozni fog. Én azt látom, hogy a kutya sokkal nyugodtabb egy következetes környezetben. Nem azon zizeg allandóan, hogy hol lehetne bepróbálkozni.
2018. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És az pl mekkora probléma, hogy a kanapéra felengedem az ágyra nem?


Az ágyra is az elején próbálkozott feljönni de tiltottuk azóta meg se próbálta.

2018. jan. 8. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem probléma. Megtanulja, hogy a kanapéra mehet, ágyra nem mehet.
2018. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma. Nálunk a kanapéra meg az ágyra is jöhet, de másnál nem csinálja.
2018. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha felmegy a kanapéra, akár még az se ha az ágyra. Csak példának szántam. A lényeg,hogy Te szabd meg, hogy mit lehet és mit nem és abból soha ne engedj. Amit persze tudom, hogy nem könnyű :) de hosszútávon nagyban megkönnyíti az együtt élést.
2018. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!