Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az én telkemen befogom a...

Ha az én telkemen befogom a szomszéd kutyát elviszi a sintér?

Figyelt kérdés
Nekem kell fizetni a sintérnek, hogy vigye el, vagy a szomszédnak ha visza akarja kapni a kutyát ?

2018. jan. 8. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A gyepmester díjtalanul elszállítja a kóborló!!! kutyát, a szomszédodnak viszont fizetnie kell érte, ha haza akarja hozni.

Nem nagyon értem a szituációt. Szerinted a szomszédod örülne, ha kihívnád a sintért a kutyájához? A kutyának ez egy nagy stressz. Ráadásul mit mondasz a gyepmesternek? Épp most találtad a kutyát és nem tudod kié?

2018. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Évek óta tart ez a szomszéddal.

A német juhász kutyája rám támadt, szóltam.

A másik kutyája a kerítésemen nem engedett ki, lekameráztam, szóltam az önkományzatnál.

Kutya biztos kerítésre szólították fel, nem tett meg.

Most új kutyák vannak, ugyan úgy átjárnak, sorra teszik tönkre a kerítést.


Akárhány kutyája volt egyet sem bántottam, nem az állat tehet róla hanem a gazdája.

Éveket foglaltam most egybe tömören, és már kezdem nagyon unni, hogy hozzám jár a kutya és körbe "trágyázza" a szemetes kukám környékét, a kertet, mindent.

2018. jan. 8. 15:32
 3/12 anonim válasza:
14%
Ez nem így működik kedves kérdező. Az a kutya egx érző lény,attól még hogy esetleg rosszba vagy a gazdájával mert kurogatja a nodet, akkor azt vele intezd el ne a kutyan bosszuld meg. Szerintem ha te kutya lennél, te is átmennél a szomszédhoz meg erre arra körülnézni mint hogy egész nap otthon csóválód a farkad:)
2018. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnek kell ezt bejelenteni, írásban. Hogy átjár a te telkedre, támad stb. A gyepmestert az önkormányzat hatásköre értesíteni, és adott esetben a kutyát elvitetni.
2018. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A szomszéd az önkormányzatnál dolgozik, hoába jelentem ott elsimítja magának.

A községben nin sem gyepmester, sem közterület felügyelő.

A rendőrségre hiába mennék ahhoz bizonyíték kell, de hiába fotózom, kamerázom le , mi a bizonyíték rá, hogy nem én hivogattam oda magamhoz?


Évekkel ez előtt mikor a német juhász miatt szóltam az önkormányzatban , azt hazudta, hogy én megyek át elengedni a kutyáját, mert rossz színban akarom őt feltüntetni.

Sajnálnám a kutyákat ezért nem bántottam őket akkor sem ha rám támadt, csak védekezek, de ez az én oldalamról olyan, mintha én szándékosan küldeném át a gyerekeim az ő telkére garázdálkodni és az ablaka alá sz..ni.


Nálam itt él a telken belül az édesanyám is, rákos beteg, csontritkulással, ha nagyobb testű kutya megy neki és elesik rossz vége lehet.


A szomszéd bármi féle humánus kommunikáció elől elzárkózik, ha szépen kérem úgy állít be mintha csak egy állandóan zsörtölődő ember lennék aki minden apróság miatt szól.

Pedig nem szólok ha kinn grilleznek és átjön a füst mikor kinn olvasok, nem szólok ha hajnali 4-kor dübörög a zene és a részeg span az udvaron ordibál náluk, mert épp ünnepelnek, nem érdekel ha korán reggel bőgeti a motort.. stb...


Csak a kutya maradjon a saját telkén és ott ugasson amennyit csak arar, nem zavar, ez a dolga, de ne veszélyeztesse az anyám, ne ide sz.rjon.

Az ebtartásnak is vannak szabályai és már kifogytam az egyéb lehetőségekből.

2018. jan. 8. 15:48
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Hát, akkor nem tudsz sok mindent tenni sajnos, mint hogy megcsinálod a kerítést oly módon, hogy a kutya ne tudjon bejönni a telkedre. Ami nem igazságos dolog, hogy emiatt neked lesz költséged, de a leírásod alapján úgy látom, mégis ez lenne a legcélszerűbb megoldás.
2018. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 intercity válasza:
100%
Gyengus önkormányzati hivatal!Ha te már jelentetted,amit le is kameráztál,az önkormányzatnak köttelessége figyelmeztetni!Ha pedig nem tartsa be a hivatal által előírtakat,nekik kell megtenni az erre vonatkozó jogszabályoknak előírt tennivalókat!Természetesen nem a kutya hibája ,de sajnos ez van amikor egy kedves szomszédból kutyagyüjtő lesz,ami csak a kutyáknak és a szomszédoknak okoz kellemetlenségeket.
2018. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnek írj hivatalos, tértivevénnyel küldött levelet, megemlítve hogy ha ezúttal sem történik intézkedés, a közigazgatási hivatalhoz fordulsz (ami a jegyző felettes szerve).
2018. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen elviszi és a gazdának kell kifizetni mindent.
2018. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvételeket kimásolni egy DVD lemezre, az egészet ajánlott, tértivevényes levélben a teljes történet minnél pontosabb leírásával elküldeni a jegyzőnek. Erre kell írásban reagálniuk, ha a tértivevény-en lévő átvételi dátum után 30 napon belül nem történik semmi akkor megyei közig. hivatalnak ugyanezt elküldeni, a vissza érkezett tértivevény másolatával, azzal, hogy a helyi jegyzőnek már jelezted és nem történt semmi és kéred az intézkedést.
2018. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!