Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek lehetnek a kutyák?

Milyenek lehetnek a kutyák?

Figyelt kérdés

Ismerősöméknél születtek kiskutyák.

Az apa egy 13 éves németjuhász, az anya jóval fiatalabb (5 év körül) golden retriever.

6 kiskutya született ebből 2 meghalt.

Ismerősöm mondta, hogy később ha szeretnénk ingyen ad nekünk egy kiskutyát.

De milyenek lehetnek a közeljövőben azok a kutyák? Szerintetek hamarabb lennének betegek? Mert oké hogy ideadja ingyen ha évente elég sokszor állatorvoshoz kell járni vele mert beteg :/ + lehet hogy rövidebb ideig is él.

Mert én befogadnék minden kutyát, nem arról van szó!

Csak szerintetek megérné? Vagy inkább az érné meg ha várnánk még és egy fajtisztát hoznánk el? (Árával tisztában vagyok)

Kérlek részletkérdésekre ne térjünk ki, a történet kicsit hosszabb, én csak lebonyolítottam!

Szerintetek?



2018. jan. 8. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen, könnyebben előfordulhat, hogy betegek lesznek, mintha valóban fajtatiszta (=törzskönyvezett, örökletes betegségekre szűrt) kutyát vennél, vagy pedig sokgenerációs keveréket - utóbbiak általában egészségesek.
2018. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem elég bizonyíték hogy 2 kölyök már elpusztult?
2018. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatja senki sem(!!!) beteges lesz a kiskutya vagy makkegészséges. Mint ahogy egy fajtatiszta kutyánál sem. A tartási körülményektől is nagyban függ az életkor. A szűrésekről annyit, két diszpláziától mentes szülőnek is lehet diszpláziás kölyke.
2018. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Springer spánielem van. Nem túltenyésztett fajta. Többszörös world champion szülőktől levő 2. alomból 3 kutya nem élte meg a fél éves kort. Összesen 5-en voltak, az a 2 kutya még mindig él, jelenleg 10 évesek. Biztos vagyok benne, hogy az a 3 kölyök nem a tenyésztő/szülők vérvonala stb miatt halt meg. Megesik az ilyen is. Ennek a bizonyos szukának összesen 4 alma volt, csak egy volt belőlük "selejtes", beteges.

Költségekről pedig csak annyit, hogy bármikor lehet súlyos betegsége, sérülése egy kutyának. Allergiás is lehet egyik napról a másikra stb.

2018. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Nekem pont így lett az egyik kutyám, most 3 éves és még semmi baja nem volt.(labrador-németjuhász/schnauzer keverék) Kötelező + kombi oltásokat kapta pici kora óta, ennyi.

Ismerőstől végigkérdezgettem milyenek a szülők, megnéztem őket, majd kiválasztottuk a legmegfelelőbb küllemű és vérmérsékletű kölyköt, ennyi volt. A kutya pont akkora és olyan lett mint, ahogy képzeltük.


Szerintem, ha a két szülő tutira megvan, akkor azért nagy valószínűséggel belehet lőni, hogy a kölykök milyenek lesznek. (Nálunk, egyik fontos kritérium volt, hogy stabil idegrendszerű, egészséges, nem beteges szülők legyenek, az hogy a kiskutya keverék, nem volt lényeg. Mielőtt még valaki felkapja a vizet és félreérti, nem direktbe én pároztattam őket, hanem egyik ismerős ajánlgatta mindenkinek az ingyen kiskutyáit)


Én a helyedben ilyeneket kérdeznék, hogy volt-e beteg valamelyik? Milyen a két kutya jelleme? Valamelyik agresszív vagy nyugodt kutyák? Dominánsak? Félős-e valamelyik? Valamint: Ez hanyadik alom? Minden évben leszüleszt 6-ot, amiből általában elpusztul az összes? stb. stb.


Kicsit nekem gyanús, hogy miben pusztult el vajon az a két kölyök...ha vírus, akkor átadhatták a többi kölyökre is.

Gyenge immunrendszer vagy felkapta egy sas? Nem mindegy...

Kérdés az is milyen körülmények között vannak tartva stb...


Amúgy ott kezdeném, hogy 8 hetes kor előtt semmiképpen ne vidd el a kiskutyát. 8-10 hetes kor között legyen. (Jogszabály szerint se lehetne elválasztani előtte)


A te esetedet, ha így látatlanba megpróbálom elemezni én, a következőre jutok:


Az apa németjuhász 13 éves tehát öreg, de mivel eléldegélt eddig, talán nem beteges. Ennek a fajtának a csípő diszplázia a legjellemzőbb örökletes betegsége, de mivel ennyi idősen még virgonckodik, akkor arra tippelek őt talán nem érinti, persze hordozó lehet. Ha munka vonalú, azok egészségesebbek. Ez a fajta intelligens kutya, de domináns is, egy goldennel keverve a kiskutyák, valószínűleg okosak, könnyen idomíthatók lesznek. A golden szelídebb családi kutya, a német már inkább tapasztaltabb kutyásoknak való. Az alomban lehet mind a kettő típus, de ezt lehet látni a kölykön. Súlyra, magasságra a két fajta kb. megegyezik, szóval itt nagy meglepetések nem várhatók. A szőre, mintázata a kölyöknek látszik, ez se zsákbamacska.

Ami kicsit aggaszt, hogy öregecskék. A kan mindenképpen és a szuka is határ eset...Ebben nem vagyok nagy szakértő, hogy ez mennyire számít és miben, de azt tudom, hogy túlkoros kutyákat nem szoktak pároztatni. Hogy a szülők kora a születendő kölyköket is befolyásolja vagy szimplán csak az öreg kutyák érdekében kerülik már ilyenkor, ezt nem tudom.


Amúgy szerintem, egy németjuhász-goldenből elméletileg simán lehet egy kifejezetten jó természetű, szép és okos kutya... de mondom, azért én jobban körbejárnám ezt a dolgot, mielőtt eldönteném, hogy onnan, ezektől a szülőktől kell-e kölyök.

2018. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2018. jan. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!