Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek egy elviselhetetle...

Mit tehetek egy elviselhetetlen hangon ugató kutya ellen?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve megjelent a szomszéd házban (város) egy kutya. Valami tébolyító frekvencián ugat (üveghang), napjában többször. Amúgy egy kedves, szimpatikus skót juhász, de ezt a hangot ép ésszel nem lehet kibírni. Napjában többször olyan ideges lszek, hogy törni-zúzni tudnék. Vagy vinnyogni magam is, mert ez már nem is ugatás, ez vinnyogás, fület, idegrendszert szaggató borzadály. MIt tudok tenni? Köteles vagyok most már 10-14 évig ezt tűrni, amíg él az a jószág? Nem őrá haragszom, mit se tehet róla, hanem a gazdájára.
2010. jún. 4. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod véletlenül, hogy mi miatt ugat a kutya? Lehet azért mert egyedül hagyták és szeparációs szorongásban szenved. Ez kezelhető. A gazdájával kéne beszélned, hogy találjon ki valamit. Hagyjon játékot a kutya előtt amivel elszórakozhat vagy mielőtt elmegy vigye el sétálni a kutyát fárassza le. Esetleg agyilag egy kis tanulással.
2010. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát annyit észlelek, hogy az erkélyen van, és vinnyog. Gondolom, a lenti kutyák hozzák izgalomba. Sétáltatva ritkán látom, de most, hogy mondod, olyankor mintha alig hallanám a hangját. De az, hogy egy kutya ugat, az alapvetően normális, nemde? Mindegyik csinálja.
2010. jún. 4. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Valóben igaz, hogy a kutyák ugatnak, sőt van olyan fajta amelyik vonyít, nem is ugat. De azért ha már túlzásba viszik ott bizony gond van. Hisz a kutya ok nélkül nem ugat, csak ha idegen járkál a porta körül, vagy valamiért fel akarja hívni magára a figyelmet, hisz unatkozik.

Abban pedig teljesen egyett értek az előttem szólóval, hogy orvosolható probléma, sőt abban is, hogy hogyan lehetne ezt orvosolni.

Mást nem tudsz tenni.

2010. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém pl sosem ugat. Mikor kicsi volt vinnyogott persze, és nagyon sokáig panaszkodtak rá a szomszédok, míg egyszer kibökték, hogy hát hiába beszélnek hozzá, meg zörögnek neki, csak nem hagyja abba. Na akkor megkértem őket, hogy soha többet tudomást se vegyenek a hangjairól, hiszen épp azért csinálja, mert kap rá reakciót. Miután meggyőztem őket két hét alatt teljesen abbamaradt a hiszti. Amúgy az enyém a csend parancsot előbb tudta, mint az ült, tehát az nem igaz, hogy minden kutya ugat. Neveléssel igenis lehet ezen javítani, persze nyilván megnémítani nem lehet, de az indokolatlan ugatás az nem OK.
2010. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Szia!

Ha jól értem, nem családiházas, hanem társasházi lakás környezetről van szó! Azt a lelkiismeretlen gazdát, aki lakásban kutyát tart, (főleg egy olyan nagy mozgásigényűt, mint amiről írtál) eleve büntetni kellene! Nyilván az ilyen kutya nem érzi jól magát, különösen az erkélyre kizárva! Ha egy kutya ugat, annak több oka lehet, de ha a leírt módon vonyít, annak szinte minden esetben lelki okai vannak, szenved a magánytól, vagy próbálja megértetni a lakásban motozó gazdával (?) hogy el kellene menni sétálni! Lakásban csak kis mozgásigényű (van egyáltalán ilyen ???) kutyát szabad tartani, pl. tacsit, aki együtt öregedett meg a mamával, és már nemcsak a mamának, hanem neki is fájnak a lábai, ezért napi két alkalomnál többször, (szükségletei végzésére) nem is nagyon akar kimozdulni a lakásból! Ezt kellene megértetni a gazdával, akár több lakótárs ráhatásával is!

Caty

2010. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem olyan nőt, aki három skótjuhászt tartott panelban, de mondjuk úgy 2 órát volt kint velük reggel-este, meg még egy rövidet későeste. Egy hangjuk sem volt, úgyhogy az előzőnek ebben nincs igaza, de tény, hogy a vonyítás elméletileg azt jelenti a kutyánál: Hogy háló, van itt valaki? Legalábbis a farkas azért vonyít, hogy megbizonyosodjon róla, hogy egyedül van, a környéken, vagy sem. Gondolom nem foglalkoznak eleget szegény kutyussal, de hogy miért van ráadásul az erkélyre kizárva, azt pláne nem értem. Tényleg érdemes lenne elbeszélgetni velük.
2010. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy a panelban lakók többsége még mindig többet törődik a kutyáival, mint a kertes házakban élők. Fura, miért van az erkélyen, ezt én se értem.

Amúgy tele vannak a menhelyek megunt kutyákkal, úgyhogy én azt mondom, igenis tartson kutyát aki csak tud.

2010. jún. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bodri Pásztor válasza:

[link]


Beszéljünk róla, mit tehetünk...

2012. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!