Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szukával szemben...

Tüzelő szukával szemben hogyan viselkedik a kan?

Figyelt kérdés
VAn egy kan kutyám, kennelben mert a gyerekek miatt nem lehet kiengedni. Most menekitettünk egy szukát amit menhelyre akartak vinni de megtetszett. Ivartalanitva lesz, mihelyst lesz rá keret. Kérdésem az hogy mit várhatok el a kantól ha beindul a tüzelés? Hogyan viselkedik? Vonyit, egyfolytában ugat, vagy csak nyugtalan lesz.10x10 a kennel térháló, nem tudom elég-e a párzás megakadályozására?
2018. jan. 9. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb kutya ilyenkor szinte mindenen átmegy, hogy a szukához férjen, tehát jobb mielőbb ivartalanítani a szukát.

Mondjuk nem volt egy jó ötlet az új kutya, mikor a meglévőt sem sikerült megnevelni (hogyhogy a gyerekek miatt nem lehet kiengedni)? Szép dolog, hogy megmentettétek, csak így nem valószínű hogy jó vége lesz.

2018. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kennelen nem megy át...csak esetleg a rácson keresztül attól tartok, de majd megsűrűsitem valahogy. Ivartalanitás most nem fér bele. Egy tüzelést kibirunk valahogy....
2018. jan. 9. 17:31
 3/19 A kérdező kommentje:
Ki szoktam néha azért engedni hagy szaladgáljon de nagyon vad. Nem bánt senkit de fellöki a gyerekeket. Megijednek tőle.
2018. jan. 9. 17:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vad, de nem bánt senkit. Ez kicsit ellentmondásos. Nekem úgy jön le, hogy a kutya tele van energiával, mivel nincs vele foglalkozva, tehát persze hogy rohangálni fog szerencsétlen amikor ki van engedve. Rendszeresen sétáltatni kellene és nem lenne ilyen gond, sőt be sem kellene zárni. Azt pedig meg lehet neki tanítani, hogy ne lökjön fel senkit.

Az új kutyát is be fogjátok majd zárni ha nem úgy viselkedik ahogy nektek tetszik? Megjegyzem nevelés és sétáltatás nélkül nem is fog soha rendesen viselkedni, ahogy a meglévő kutyátok példája mutatja. Tudom, nem ez volt a kérdés, csak tényleg nem értem miért kell még egy kutya ha a másikkal sem foglalkoztok.

2018. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem én,szép dolog,hogy megmentettétek :)

De én igazából "ilyen" helyzetben nem tettem volna.


1. Ha az első se lett rendesen megnevelve,mit vársz a 2.-tól? ("Gyerekek miatt nem lehet kiengedni")


2. Ha nincs keret egy ivartalanításra se, miért vettetek magatokhoz még egy kutyát? Mármint "több kutya,több pénz".

2018. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Srácok a kérdésre pls....

LESZ ivartalanitva. Az új kutya szelid,bármit meg csinálhatnak vele a kicsik pedig nagyobb mint a másik.

2018. jan. 9. 17:57
 7/19 A kérdező kommentje:
Most leirom hogy miért lett anno kennelbe téve. Bár most ezen csámcsogtok majd.. :( Szóval eredetileg nem akartuk elzárni őket (a másik kimúlt novemberben 13 évesen). ...(és az is ivartalanitva volt..nőstény). De van egy hülye szomszédom aki még nem múlt ki.....Pampogott hogy az ablaka alatt ugatnak a kutyák....új lakók voltunk..jobb a békesség.
2018. jan. 9. 18:00
 8/19 A kérdező kommentje:
És persze hogy tele van energiával. Sajnáltuk is az elején de már megszoktuk és szerintem ő is,,ha nem is megszokta de beletörődött.Ő is 12 éves már.
2018. jan. 9. 18:02
 9/19 bollocks ***** válasza:
89%
Bezárod szerencsétlent, mert nem vagy hajlandó felemelni a segged, és lefárasztani, de azért kell még egy kutya, hogy aztán annak is szenvedés legyen az élete olyan barmok mellett, mint amilyenek ti vagytok. Ásd el magad.
2018. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólást. Engem minősitesz és így beszélsz. Szép...
2018. jan. 9. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!